نگاهی نزدیک به سامسونگ گیر فیت 2 و گیر آیکون اکس

بلاخره پس از گذشت 2 سال از معرفی Gear Fit، سامسونگ دومین نسل از این دست بند سلامتی را معرفی کرد. سامسونگ گیر فیت 2 را در کنار محصولی جدید با نام Gear Icon X در معرض دید عموم قرار داده است. این کمپانی در طراحی گیر فیت 2 دقت بیشتری به خرج داده و طراحی خروجی بسیار زیبا و جذاب به نظر می رسد و شامل بهبودهای ظاهری خوبی نسبت به مدل قدیمی تر خود می باشد. بهبود های این ابزار پوشیدنی تنها در ظاهر خلاصه نشده است و مهندسین این کمپانی کره ای سنسور موقعیت یاب را نیز به آن اضافه کرده اند. در کنار این موارد سامسونگ نرم افزار کنترل سلامتی خود”Health hub” را جهت هماهنگی و عملکرد بهتر با محصول جدید خود، بروزرسانی کرده است.

Gear-Fit-2--amp-Gear-Icon-X-hands-on (15)

از منظر زیبا شناسی، گیر فیت 2 بسیار مطلوب به نظر می رسد و باید گفت سامسونگ در این باره بسیار موفق عمل کرده است. انحنای صفحه نمایش بسیار بهتر از قبل بوده و از بیرون زدگی قسمت اصلی دستبند جلوگیری کرده است. بدنه بیرونی توسط کروم تزیین شده است. استفاده از کروم در این دستبند می تواند نکته منفی به شمار رود، زیرا دربرابر برخورد با اجسام زبر و خشن بسیار آسیب پذیر است.

نکات مثبت طراحی گیر فیت 2 همچنان ادامه دارد. این دستبند طوری طراحی شده که به صورت قابل اطمینانی بر روی مج دست قرار گیرد و می توان با خاطری جمع به ورزش های پر جنب و جوش با آن پرداخت بدون آنکه لازم باشد از افتادن آن جلوگیری کرد. اما با این حال متاسفانه فرصتی برای امتحان قابلیت های موسیقیایی این محصول بدست نیاوردیم.

در کنار گیر فیت 2 ما توانستیم نیم نگاهی نیز به گیر آیکون اکس بیاندازیم. سامسونگ تکنولوژی عالی و بهبود یافته ای را در یک پکیج بسیار کوچک برای علاقه مندان موسیقی محیا کرده است. این هدفون آنقدر کوچک و جمع و جور است که همیشه باید مراقب آنها باشید تا گم نشوند. به همین منظور و برای نگهداری آسانتر این محصول، سامسونگ همراه آن یک محفظه نگهدارنده کوچک و محکم ارائه کرده است تا بیشتر هوای کاربران خود را داشته باشد. این محفظه همچنین نقش پایه شارژر این هدفون را نیز ایفا می کند.

Gear-Fit-2--amp-Gear-Icon-X-hands-on (21)

هنگامی که شما می خواهید فعالیت خود را ثبت کنید ولی امکان تعامل با صفحه نمایش را ندارید، گیر آیکون اکس می تواند رابط شما باشد و از طریق آن اطلاعاتی از فعالیت های خود دریافت کنید. گیر آیکون اکس می تواند  با استفاده از سنسور نوری ضربان قلب، موسیقی مناسب با فعالیت شما را پخش کند.

شما برای استفاده از این محصولات باید قدری منتظر بمانید. گیر آیکون ایکس در چهار ماهه سوم به بازار خواهد آمد. اما هم اکنون می توانید گیر فیت 2 را به صورت پیش خرید سفارش دهید و در هفته آینده تحویل بگیرید.