فیسبوک امکان چت را از نسخه‌ی موبایلی خود حذف می‌کند

به نظر می‌رسد فیسبوک در نظر دارد تمام کاربران نسخه‌ی موبایل سایت خود را به سمت اپلیکشین مسنجر IOS و اندروید خود هدایت کند.

گزارش های منتشر شده نشان میدهد این کمپانی در تلاش است ابزارهای مربوط به چت و مسنجر را از روی ورژن موبایل وبسایت خود حذف کرده تا کاربران برای استفاده از این امکان از اپلیکیشن اختصاصی فیسبوک مسنجر استفاده کنند.

طبق این گزارش کلیک کردن بر روی گزینه چت بر روی نوار ابزار ورژن موبایل شما را با این پیام رو به رو خواهد کرد “مکالمه شما به اپلیکیشن مسنجر منتقل میشود” و اینکه “بزودی شما تنها قادر خواهید بود تا پیام های خود را روی اپلیکیشن مسنجر مشاهده کنید”. با این حال در حال حاضر هنوز می توان این پیام را نادیده گرفت و به کار خود ادامه داد.

اینگونه به نظر میرسد که انتقال کاربران از نسخه موبایل به اپلیکیشن مسنجر به صورت مرحله به مرحله انجام می‌شود و در حال حاضر فشار فیسبوک روی انتقال کاربران ورژن اندروید سایت خود به سمت اپلیکیشن مسنجر بیشتر دیده میشود و در آینده کاربران آی او اس هم مجبور به استفاده از فیسبوک مسنجر میشوند. به طور کلی تنها مدتی طول خواهد کشید تا فیسبوک قابلیت چت را از ورژن موبایل خود حذف کند.

اما چرا فیسبوک کاربرانش را وادار به استفاده از فیسبوک مسنجر میکند؟

فیسبوک اصرار دارد که برای این میخواهد کاربرانش روی مسنجر فعالیت کنند تا بهترین تجربه را هنگام صحبت با دوستانشان داشته باشند. البته با توجه به اینکه یک سیستم پیام رسانی تا چه حد می‌تواند پیشرفت کند سخت نیست به این مسئله پی ببریم که فیسبوک از انجام این حرکت انگیزه های دیگری هم دارد.

این حرکت نام تجاری فیسبوک را در بازار پیام رسان ها در معرض دید بیشتری قرار میدهد. در حال حاضر کاربران فیسبوک از قابلیت چت به عنوان یک اولویت استفاده نمی‌کنند و تنها زمانیکه کاربر در فیسبوک باشد و بخواهد با دوستانش در تماس باشد مورد استفاده قرار میگیرد، و این احتمالاً چیزی نیست که فیسبوک میخواهد و این شرکت ترجیح میدهد فیسبوک مسنجر به اپلیکشین پیام رسان کاربرانش تبدیل شود.

اما آیا این تصمیم برای کاربران هم ایده آل است؟ نه لزوماً، دلایل زیادی وجود دارد که شاید شما بخواهید از روی مرورگر گوشی همراه و از طریق ورژن موبایل فیسبوک را چک کرده و از قابلیت چت نیز استفاده کنید و به آن دسترسی سریع داشته باشید، به عنوان مثال زمانیکه شارژ گوشی شما تمام شده و میخواهید فیسبوکتان رو روی گوشی دوست خود چک کنید. اما با این تصمیم فیسبوک، این امکان از بین خواهد رفت.

با این حال با توجه به تعداد کاربرانی که به فیسبوک اعتیاد دارند، تقریبا مشخص است که بیشتر کاربران با این حرکت همراه میشوند و به اپلیکیشن مسنجر کوچ میکنند، چه دوست داشته باشند چه نداشته باشند!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع pcworld
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.