ارزش سهام سامسونگ رکورد زد؛ شرکت کره‌ای 224 میلیارد دلاری!

ارزش سهام سامسونگ رکورد زد

در ماه اوت امسال (مرداد-شهریور) و دو هفته بعد از معرفی فبلت گلکسی نوت 7، ارزش سهام سامسونگ به بیشترین میزان خود و معادل 1480 دلار برای هر سهم رسید. اما بعد از اینکه مشخص شد نوت 7 مشکلاتی جدی دارد، فروشندگان روی خوشی به این محصول نشان نداده و در نتیجه این شرکت کره‌ای بیش از 14 میلیارد دلار از ارزش بازار سهام خود را از دست داد.

با وجود از دست دادن 5 میلیارد دلار فروش پیش بینی شده برای گلکسی نوت 7، بازار سهام سامسونگ در جدیدترین ارزیابی‌ها که صبح امروز منتشر شده، 9 میلیارد دلار از ارزش از دست داده خود را دوباره به دست آورده است. نکته جالب این که با وجود بحران پیش آمده برای نوت 7، همین اعداد و ارقام هم برای ارزش سهام سامسونگ رکوردی تازه محسوب می‌شوند. یکی از دلایل این مسئله، اعلام این موضوع بوده که سامسونگ قصد دارد 50 درصد از جریان نقدی آزاد خود را در سال‌های 2016 و 2017 از طریق استفاده از سود افزایش یافته سهام و همچنین بازخرید سهام، بازگرداند. شایان ذکر است که سود سهام 2016 این شرکت کره‌ای در حال رسیدن به 36 درصد است. کمپانی سامسونگ این گام‌ها را پس از آن برداشت که شرکت آمریکایی مدیریت الیوت (Elliott Managemen – فعال در زمینه مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری) فشارهایی را به این شرکت در جهت ارج نهادن بیشتر به سهامداران، وارد آورد.

لوگوی سامسونگهمچنین تلاش‌هایی نیز از طرف سهامداران سازمانی سامسونگ برای تغییر ساختار این کمپانی به یک شرکت هلدینگ با یک واحد عملیاتی، صورت گرفته است. این اتفاق می‌تواند قدرت خاندان لی (Lee) را که مؤسسان این شرکت کره‌ای محسوب می‌شوند، کاملاً تثبیت کند. به ویژه در صورتی که بخواهند بخشی از سهام کنونی خود را به سهام شرکت هلدینگ تبدیل کنند.

در پایان معاملات امروز ، هر سهم سامسونگ به ارزش 1496.76 دلار رسید که نسبت به روز گذشته، 4.2 درصد افزایش یافته است. کل ارزش سهام این شرکت نیز در حال حاضر برابر 224 میلیارد دلار می‌باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید