سامسونگ: فراخوان گلکسی نوت 7 به طور کلی 5 میلیارد دلار هزینه در بر داشت

سامسونگ اعلام کرد: فراخوان گلکسی نوت 7 به طور کلی 5 میلیارد دلار هزینه در بر داشت

به غیر از هزینه‌های مستقیم فراخوان جمع آوری گلکسی نوت 7 که سامسونگ در روز چهارشنبه برآورد کرد منجر به کاهش 2.3 میلیارد دلاری در سود کلی این کمپانی در این مدت شده است اکنون این کمپانی آمار دیگری از درآمدهای خود منتشر کرده که طبق آن می‌توان تأثیر حوادث پیش آمده برای گلکسی نوت 7 در درآمد این کمپانی برای سه ماهه چهارم سال 2016 و سه ماهه نخست سال 2017 را مشاهده کرد.

انتظار می‌رود توقف فروش گلکسی نوت 7 در سه ماهه جاری ضرری در حدود 2 میلیارد دلار به سامسونگ وارد کند و یک میلیارد دلار دیگر نیز در دوره ژانویه تا مارچ به این رقم اضافه خواهد شد، بنابراین به طور کلی مجموع هزینه‌های دو دوره فراخوان به 5 میلیارد دلار می‌رسد. به نظر می‌رسد این برآورد کلی از هزینه‌ها کمی بیشتر از هزینه‌های واقعی در نظر گرفته شده تا سامسونگ قادر باشد خود را در برابر هزینه‌های پیش بینی نشده بیمه کند. با این حال این رقم بسیار سنگین است و دو سوم از سود این کمپانی در سه ماهه فعلی را از بین می‌برد.

علاوه بر این، سامسونگ مصمم است شرایط را به گونه‌ای پیش ببرد که در آینده مجدداً چنین حوادثی رخ ندهد و در این رابطه می‌گوید:«با ایجاد تغییرات اساسی در پروسه تضمین کیفیت، بر روی افزایش ایمنی محصولات تمرکز خواهیم کرد.» با توجه به شایعاتی که تاکنون منتشر شده، سامسونگ قصد دارد تا ماه مارچ یک گوشی تاشو جدید معرفی کند بنابراین این تغییرات در پروسه تضمین کیفیت باید خیلی زود اعمال شوند چراکه طراحی این گوشی بسیار دشوار تر از طراحی متقارن گلکسی نوت 7 است و اطمینان از کیفیت آن اهمیت بیشتری دارد. در همین حال سامسونگ قصد دارد جای خالی گلکسی نوت 7 را با افزایش تولید مدل‌های گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج پر کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید