درخواست تجدیدنظر سامسونگ در دعوای حقوقی با اپل رد شد؛ محکومیت کره‌ای‌ها به پرداخت 120 میلیون دلار!

در ماه مه سال 2014 میلادی (اردیبهشت ماه سال 1393 شمسی)، یک دعوای حقوقی جنجالی میان دو شرکت اپل و سامسونگ بر اثر تخلف کره‌ای‌ها در رعایت حق ثبت اختراع شکل گرفت و نتیجه‌ی آن صدور حکم به نفع شرکت اپل و محکوم شدن سامسونگ به پرداخت 119.6 میلیون دلار جبران خسارت بود.

بیشتر بخوانید:

خواسته‌ی اپل در ابتدا 2.2 میلیارد دلار بود که در نهایت به این رقم کاهش پیدا کرد. استفاده‌ی غیر قانونی از قابلیت‌های اسلاید برای باز کردن قفل (Slide-To-Unlock)، لینک‌های سریع (Quick Links) و تصحیح خودکار آیفون از جمله‌ی موارد نقض حقوق اپل توسط سامسونگ بود.

پس از این سامسونگ درخواست تجدید نظر کرد و موفق شد رأی را به نفع خود برگرداند. اپل اما مدارک جدیدی را در اختیار دادگاه قرار داد که ماه گذشته مورد تأیید قرار گرفت. سپس وکلای شرکت کره‌ای پرونده را به دادگاه استیناف ایالات متحده‌ی امریکا بردند، اما درخواست تجدید نظر دوم آن‌ها، این بار مورد قبول دادگاه واقع نگشت و رد شد.

حالا تنها شانس سامسونگ برای اجتناب کردن از پرداخت این جبران خسارت گزاف، بردن پرونده به دیوان عالی امریکا می‌باشد و به احتمال فراوان این اتفاق رخ خواهد داد. اولین دعوای حقوقی میان این دو شرکت نیز به دیوان عالی رسیده بود. انتظار می‌رود که در فصل بهار پیش رو، حکم نهایی در مورد این پرونده‌ی جنجالی صادر گردد.

ممکن است که استفاده‌ی غیر قانونی سامسونگ از قابلیت‌های اسلاید برای باز کردن قفل و تصحیح خودکار آیفون، مجموعاً هزینه‌ی 120 میلیون دلاری را برای این شرکت در پی داشته باشد. این رقم البته بسیار کم‌تر از درخواست اولیه‌ی 2.2 میلیارد دلاری شرکت اپل می‌باشد، اما با این حال رقم بسیار قابل توجهی به حساب می‌آید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید