جست و جو در محتوای فیسبوک از طریق گوگل مقدور شد

جستجو در فیسبوک از طریق گوگل

به گزارش دیجی رو، گوگل در یک توافق دو جانبه با شبکه اجتماعی فیسبوک مجوز اضافه شدن پست‌ها و مطالب فیسبوک را در فهرست جستجو‌ی گجت های اندرویدی کسب کرده است.

بنابر این از این به بعد هنگامی که شما به وسیله گجت خود عنوانی را در جستجوگر گوگل سرچ می‌نمایید، این جستجوگر قابلیت جستجو در پروفایل‌ های عمومی، صفحات و پست های فیسبوکی را نیز دارا خواهد بود و در صورت کلیک به صورت مستقیم با استفاده از اپلیکیشن فیسبوک، به آن صفحه مورد نظر انتقال خواهید یافت.البته گوگل عنوان می‌کند که هیچگاه اطلاعات خصوصی از جمله پروفایل های خصوصی قابل رویت و جستجو نخواهند بود.

این می‌تواند یک حرکت برد – برد برای هر دو این شرکت ها باشد چرا که درحال حاضر گوگل قدرتمندترین موتور جستجوگر سطح وب است و فیسبوک نیز بزرگترین و پرجمعیت ترین شبکه اجتماعی می‌باشد. با اضافه شدن این قابلیت، می‌توان گفت که به جستجوگر گوگل هزاران مطلب اضافه می‌شود و کاربران شبکه اجتماعی فیسبوک نیز خیلی راحتتر از گذشته می‌توانند به دنبال مطالب مورد نظر خود در سطح این شبکه اجتماعی اینبار از طریق جستجوگر گوگل بگردند.

البته هنوز مشخص نیست که گوگل آیا این قابلیت را به غیر از اپلیکیشن اندرویدش، به تمامی دستگاه ها و سیستم عامل ها اضافه خواهد کرد یا خیر !

شما می‌توانید آخرین اخبار در این مورد را از طریق همین مطلب پیگیری نمایید.