یکشنبه 28 آبان 1396

ربات های چت کننده به اسکایپ آمدند؛ از کورتانا بپرسید!

ربات های چت کننده به اسکایپ آمدند؛ از کورتانا بپرسید!

چند روز قبل مایکروسافت نسخه‌ی جدید اپلیکیشن اسکایپ را معرفی کرد اما اینطور که پیداست، ویژگی‌های جدید اسکایپ تنها به یونیورسال شدن اپلیکیشن‌اش ختم نمی‌شود. غول نرم افزاری دنیا ساعتی پیش در خلال کنفرانس بیلد 2016 خود، از چت بات‌ها و یا همان ربات‌های چت کننده رونمایی کرد و نسخه‌ای از اسکایپ را نیز برای هولولنز معرفی نمود.

همانطور که انتظار می‌رفت، اسکایپ در هولولنز به صورت واقعیت مجازی عمل خواهد کرد؛ شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن جدید آن و این هدست، با دوستان خود چت کنید. هنوز اطلاعات ما از قابلیت‌های دقیق اسکایپ در هولولنز کامل نیست اما از ویدیوهایی که مایکروسافت منتشر کرده، مشخص است که با اسکایپ در هولولنز می‌توان به چت ویدیویی پرداخت در حالی که در حال قدم زدن می‌باشید و تصویر دوست خود را روبروی چشمان خود می‌بینید! نیازی به گفتن نیست که این ویژگی می‌تواند در زمان کار بر روی یک پروژه گروهی بسیار کاربردی باشد چرا که در حین تماس تصویری می‌توانید از دستان خود نیز آزادانه استفاده کنید و در یک جا محدود نباشید.

ezgif.com-optimizeهمچنین این کمپانی یک ویژگی بزرگ را به اسکایپ آورده است؛ حال می‌توان از طریق اسکایپ در اندروید، آی او اس و ویندوز به هوش مصنوعی کورتانا دسترسی داشت. شما می‌توانید سوال‌های خود را از ربات‌های چت کننده که از کورتانا و بینگ قدرت می‌گیرند، بپرسید و با آنها چت کنید، درست مانند سرویس‌های پشتیبانی انسانی!

شما می‌توانید از همین امروز به ربات‌های اسکایپ دسترسی داشته باشید و همچنین کیتی برای توسعه دهندگان آن نیز  وجود دارد، تا به برنامه نویسان کمک کند ربات‌های خود را بسازند.