مشکلات پیش آمده پس از آپدیت ویندوز 10 را چگونه حل کنیم؟

بسیاری از شما شرکت مایکروسافت را با سیستم عامل ویندوز آن می‌شناسید. این شرکت همیشه سعی داشته تا با به‌روزسانی‌های ویندوز قابلیت‌های جدید را به این سیستم عامل آورده و آن‌ را بهینه‌تر کند اما گاهی کاربران ویندوز با دریافت این به‌روزرسانی‌ها نه تنها مشکلاتشان حل نمی‌شود بلکه دچار مشکلات جدیدی هم می‌شوند! این مشکلات در به‌روزرسانی‌های اخیر این سیستم عامل هم مشاهده می‌شود، اما خوشبختانه، برای بسیاری از مشکلات به وجود آمده راه‌حل‌هایی وجود دارد که در این مقاله آن‌ها را با شما به اشتراک می‌گذاریم. با دیجی رو همراه باشید.

آپدیت آوریل 2020 (KB4549951)
مشکل حذف یا جابه‌جایی فایل‌ها

یکی از فاجعه بارترین به‌روزرسانی‌های ویندوز 10، به‌روزرسانی منتشر شده در اواسط آوریل بود که باعث بروزمشکلات متعددی شد. کاربران گزارش‌های مختلفی از حذف فایل‌ها (تصاویر و اسناد) و همچنین برنامه‌های نصب شده از طریق فروشگاه مایکروسافت را منتشر کردند.

مشکلات پیش آمده پس از آپدیت ویندوز 10 را چگونه حل کنیم؟

به نظر می‌رسد برخی از پرونده‌های حذف شده در سطل بازیافت ویندوز یافت می‌شوند، بنابراین قبل از حذف تمام فایل‌های موجود سطل بازیافت، ابتدا فایل‌های درون آن را بررسی کنید.

کاربران بسیاری نیز مشاهده صفحه آبی را مشکلی جدی بعد از به‌روزرسانی عنوان کردند. مایکروسافت هنوز به شکل جدی به این مشکل نپرداخته است، بنابراین بهترین راه حل در حال حاضر حذف به‌روزرسانی نصب شده است که در انتهای همین مقاله راهنمایی‌های لازم در این زمینه را شاهد خواهید بود.

آپدیت KB4541335
بسته شدن ناگهانی یا مشکلات جدی در نصب برنامه‌ها

این به‌روزرسانی اختیاری در اواخر ماه مارس منتشر شد. طبق گزارش تعدادی از کاربران این به‌روزرسانی مشکلاتی از جمله بسته شدن پی در پی و عدم نصب کامل برنامه‌ها را به همراه داشته است. بهترین راه در این مورد این است که کلا این به‌روزرسانی اختیاری را دریافت و نصب نکنید اما اگر این به‌روزرسانی را دریافت کرده‌اید بهتر است با روش‌های موجود این به‌روزرسانی را حذف کرده یا سیستم خود را طبق نسخه پشتیبان خود به گذشته بازگردانید. در ادامه این مقاله نیز شما را در زمینه حذف به‌روزرسانی راهنمایی می‌کنیم.

آپدیت مارس 2020
مشکلات اتصال به اینترنت

مشکلات پیش آمده پس از آپدیت ویندوز 10 را چگونه حل کنیم؟

به‌روزرسانی ماه مارس مایکروسافت عمدتاً برای بهبود امنیت ویندوز 10 طراحی شده بود، امنیت و حریم خصوصی در مایکروسافت اج، دستگاه‌های خارجی و تأییدیه رمز عبور از این موارد بوده است. اما به عنوان یک اثر جانبی، بسیاری از افرادی که از پروکسی و VPN، به ویژه با برنامه‌هایی که از پروتکل‌های WinHTTP یا WinInet استفاده می‌کردند، دچار مشکل اساسی در اتصال به اینترنت شدند. برخی از برنامه‌های دیگری هم که طی این به‌روزرسانی دچار مشکل شدند، مایکروسافت آفیس و اوت‌لوک می‌باشند. همچنین طبق گزارش‌ها نرم‌افزارهای 32 بیتی نیز بعد از این به‌روزرسانی دچار مشکل شده‌اند. البته مایکروسافت از این مشکل آگاه بوده و یک به‌روزرسانی دیگر برای حل آن ارائه کرده است.

آپدیت KB4535996
مشکلات صدا، کند شدن ویندوز و مشکل در اتصال به اینترنت

به‌روزرسانی اختیاری ویندوز 10 با کد KB4535996 قرار بود عملکرد باتری را بهبود بخشد و مشکلات جزئی مختلفی مانند تشخیص گفتار را برطرف کند. اما طبق گفته کاربران، این به‌روزرسانی مشکلات عدیده‌ای را نیز به همراه داشته است. طبق گفته آن‌ها این به‌روزرسانی نه تنها بهبودی در عملکرد باتری به همراه نداشته بلکه قطع و وصل شدن صدا در ویندوز، کند شدن سیستم عامل و مشکلاتی در اتصال به اینترنت را نیز به همراه داشته است.

طبق گفته مایکروسافت این شرکت تلاش می‌کند تا با یک به‌روزرسانی دیگر را برای حل این مشکلات ارائه کند اما اگر این مشکلات شما را آزار می‌دهند در ادامه مقاله شما را برای حذف کردن به‌روزرسانی‌ها راهنمایی می‌کنیم.

خطای صفحه آبی مرگ (KB4532695)

مشکلات پیش آمده پس از آپدیت ویندوز 10 را چگونه حل کنیم؟

به نظر می‌رسد به‌روزرسانی جدید مایکروسافت که قول حل مشکلات ویندوز را داده بود، خود مشکلی جدی به همراه داشته است. به‌روزرسانی با کد KB4532695 در اواخر ژانویه منتشر شد تا مشکلات جعبه جستجوی فایل اکسپلورر را حل کند، در حالی که برای بسیاری از کاربران این به‌روزرسانی بی‌مشکل بوده اما برخی دیگر نیز از مشکل BSOD و زمان بوت شدن کند سیستم شکایت کرده‌اند.

راه حل‌ها

چگونگی حذف به‌روزرسانی‌های ویندوز 10

شما می‌توانید به‌روزرسانی‌های کوچک ویندوز 10 را با انجام مراحل زیر (برای بازگشت به نسخه قبلی ویندوز به پاراگراف بعد مراجعه کنید) حذف کنید.

Settings > Update & Security > View update history > Uninstall updates

مشکلات پیش آمده پس از آپدیت ویندوز 10 را چگونه حل کنیم؟

در این پنجره به پایین بروید تا به سر برگ Microsoft Windows برسید. در این بخش شما  همه به‌روزرسانی‌های KB و امنیتی ویندوز 10 را به همراه تاریخ نصب آنها مشاهده خواهید کرد. به سادگی روی موردی که می‌خواهید حذف شود کلیک راست کرده و آن را حذف کنید، سپس رایانه را مجدداً راه اندازی کنید.

چگونه به نسخه (Build) قبلی ویندوز 10 باز گردیم؟

بعد از هر به‌روزرسانی اصلی، ویندوز 10 یک فرصت ده روزه به شما می‌دهد تا دوباره به نسخه قبلی ویندوز باز گردید. این یک ویژگی مفید است که به شما زمان کافی برای بررسی به‌روزرسانی جدید و تصمیم‌گیری برای نصب آن، می‌دهد. برای استفاده از این ویژگی ‌می‌توانید همانند تصویر زیر به بخش Update History رفته و بر روی Recovery Options کلیک کنید.

در همین صفحه می‌توانید با کلیک بر روی Feature Updates از نسخه کنونی سیستم عامل‌تان مطلع شوید و با کلیک بر روی Quality Updates آپدیت‌های کوچک KB را که نصب شده‌اند، مشاهده کنید.

مشکلات پیش آمده پس از آپدیت ویندوز 10 را چگونه حل کنیم؟

به‌روزرسانی‌های ویندوز 10 را مسدود کرده و یا به تعویق بیندازید

اولین کاری که می‌توانید برای جلوگیری از برخورد با مشکلات فوق و موارد دیگر انجام دهید این است که کنترل به‌روزرسانی ویندوز 10 را خودتان در دست بگیرید. به این ترتیب می‌توانید پس از اینکه از بی‌مشکل بودن یک به‌روزرسانی مطمئن شدید، آن را نصب کنید.

طبق اطلاعات به دست آمده مایکروسافت قصد دارد تا در به‌روزرسانی‌های خود در آینده نزدیک، به کاربران نسخه‌های مختلف ویندوز 10 (همچنین کاربران نسخه خانگی ویندوز) این امکان را بدهد تا به‌روزرسانی‌ها را تا مدت زمان هفت روز متوقف کنند. در حال حاضر نیز اگر شما یکی از کاربران نسخه‌های Pro و Enterprise و Education ویندوز 10 باشید می‌توانید با مراجعه به بخش Windows Update و انتخاب ” Choose when updates are installed ” تعداد روزهایی که قصد دارید به‌روزرسانی ویندوز را به تاخیر بیندازید، انتخاب کنید.

یکی از راه‌ حل‌های مسدود کردن به‌روزرسانی ویندوز این است که دکمه‌های WIN + R را فشار دهید و در پنجره باز شده همانند تصویر زیر services.msc را وارد کرده و بر روی Ok کلیک کنید.

مشکلات پیش آمده پس از آپدیت ویندوز 10 را چگونه حل کنیم؟

در صفحه باز شده همانند تصویر زیر به پایین صفحه رفته و بر روی Windows Update دو بار کلیک کنید.

مشکلات پیش آمده پس از آپدیت ویندوز 10 را چگونه حل کنیم؟

حال در صفحه باز شده Startup type را بر روی Disabled قرار داده و بر روی روی Ok کلیک کنید. بدین صورت به‌روزرسانی ویندوز شما غیر فعال می‌شود.

مشکلات پیش آمده پس از آپدیت ویندوز 10 را چگونه حل کنیم؟

منبع maketecheasier
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بلوچ زهی رئوف
بلوچ زهی رئوف
2 سال قبل

کلید آرم ویندوز + R همزمان فشار بدید حالا در پنجره Run تایپ کنید regedit
به این آدرس برید:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\NlaSvc\Parameters\Internet
در سمت راست روی EnableActiveProbing کلیک کنید.
مقدار پارامتر رو که احتمال زیاد عدد یک هست را صفر کنید.
کار تمام شد. حالا یک بار اینترنت رو قطع و وصل کنید. میبینید که مشکل حل شده.

بلوچ زهی رئوف
بلوچ زهی رئوف
2 سال قبل

کسانی که مشکل علامت شبکه دارند بعد از ابدیت ویندوز۱۰

بهار
بهار
2 سال قبل

سلام .من مشکلم اینه که حتی وارد تنظیمات هم نمیشه که بتونم به تغییرات و انجام بدم .سرچ کار نمیکنه برنامه نمیتونم نصب کنم و کلی مشکل کوچیک و بزرگ دیگه.چیکار کنم؟

مسعود
مسعود
پاسخ به  بهار
2 سال قبل

من هم همین مشکل را دارم دیر به اینترنت وصل میشه.کلآ جون میکنه

Nazanin
Nazanin
2 سال قبل

سلام. ببخشید من اصلا نوار وظیفه م قفل شده. نه نت وصل میشه نه استارت باز میشه. کلا نوار وظیفه م کار نمیکنه. لپ تابم خودش آپدیت کرد اینجوری شد?

محمد مهدی
محمد مهدی
2 سال قبل

سلام
من آپدیت را انجام دادم بعد کلا ویندوز قاتی کرده و میگه از حساب مایکروسافت خارج شده و اطلاعات در پوشه دانلود و … پاک شده و هرچی رو مثبت دوباره میارم رو دسکتاپ بعد دوباره روشن میکنم دیگه نیست و حتی تمام برنامه هام دوباره باز میشه و انگار تازه نصب شدن
می‌خوام دوباره ویندوز رو نصب کنم حل میشه؟؟؟؟؟