عرضه اپلیکیشن PS4 Remote Play سونی برای ویندوز و مک

PS4 Remote Play

Remote Play یکی از قابلیت های اضافه شده به کنسول نسل هشتمی سونی، PS4 بوده است که البته تا کنون جزو موارد قابل استفاده ای برای این کنسول نبوده است.

البته در حال حاضر به وسیله این قابلیت شما قادر خواهید بود تا بازی‌های را از روی کنسول قابل حمل پی اس ویتا و تلفن‌های هوشمند سونی، بر روی تلوزیون استیم نمایید و عملاً کارایی را بر روی کنسول پلی استیشن ۴ نخواهد داشت.

در روز گذشته و پس از مطرح شدن شایعاتی مبنی بر عرضه اپلیکیشن PS4 Remote Play برای ویندوز، جناب آقای “شوهی یوشیدا” مدیر بخش استدیوهای جهانی سونی، با قرار دادن یک توئیت بر روی این خبر صحه گذاشت و اعلام کرد که سونی در حال کار بر روی اپلیکیشن PS4 Remote Play برای ۲ سیستم عامل ویندوز و مک می‌باشد.

البته سونی با تایید این خبر، اعلام می‌کند که اپلیکیشن های غیر رسمی دیگری در این زمینه فعالیت می‌کنند که مورد تایید این کمپانی نیستند و البته فعلاً قصد ندارند تا زمان عرضه رسمی اپلیکیشن PS4 Remote Play را اعلام نمایند.

با استفاده از این اپلیکیشن، کاربران پلی استیشن ۴ همانند کاربران کنسول ایکس باکس وان مایکروسافت، قابلیت استیم کردن بازی‌های کنسول خود بر روی ویندوز ۱۰ و همچنین مک را پیدا خواهند کرد.

بدون شک با اضافه شدن این قابلیت، سونی سود خوبی را در فروش پلی استیشن ۴ تجربه خواهد کرد.چرا که برای بسیاری از کاربران و بازیکنان قابلیت استیم کردن بازی‌ها، از مهمترین دلایل در انتخاب کنسول بازی مناسب می‌باشد و از همین رو آنها مجبور به انتخاب کنسول ایکس باکس وان مایکروسافت می‌شوند.با استفاده از اپلیکیشن PS4 Remote Play شما قادر خواهید بود تا از طریق ویندوزتان، به اجرای بازی های پلی استیشن ۴ پرداخته و دیگر اعضای خانواده را جهت تماشای تلوزیون یاری نمایید.

در حال حاضر باید منتظر بود تا سونی به طور رسمی زمان عرضه این اپلیکیشن را معرفی نماید.البته انتظار نمی‌رود که این اتفاق در سال جاری بیفتد و قطعاً بازیکنان باید در سال آینده منتظر عرضه این اپلیکیشن باشند.