تست سرعت؛ گلکسی S7 نسخه اگزینوس در مقابل اسنپدراگون 820

حالا پس از معرفی و رونمایی از محصولات جدید کمپانی‌های مختلف نظیر سامسونگ و پرچمدارانش، آیفون 4 اینچی اپل و … نوبت به تست‌های مختلف عملکرد و بنچ مارک رسیده است تا برترین‌ها مشخص شوند. البته باید منتظر پرچمدار جدید کمپانی تایوانی – HTC 10 – نیز باشیم.

سال گذشته گلکسی S6 سامسونگ از چیپست اگزینوس 7420 به صورت بین المللی و گسترده بهره برد و این یک سنت شکنی از سوی کمپانی کره‌ای به شمار می‌رفت، معمولا نسخه‌های مربوط به کشور های غیر از ایالات متحده از چیپست اگزینوس ساخت این کمپانی بهره می گرفت، با این حال سال گذشته طی مشکلاتی نظیر داغ کردن اسنپدراگون 810، سامسونگ را مجبور به چنین کاری کرد.

اما اوضاع در سال جاری تغییر کرده است و نسخه های ایالات متحده و چین از پرچمداران جدید سامسونگ با چیپست اسنپدراگون 820 عرضه شدند. سایر مناطق جهان، گلکسی S7 خود را با تراشه اگزینوس 8890 سامسونگ دریافت می‌کنند. هر دو تراشه بسیار قدرتمند و به روز هستند، اما احتمالا این سوال برایتان پیش آمده است که عملکرد کدام یک بهتر است.

اخیرا یک تست سرعت و عملکرد ویدیویی از این دو نسخه مختلف صورت گرفته است؛ البته نسخه مربوط به ایالات متحده شامل برخی دخالت‌ها از سوی اپراتور AT&T می‌باشد. قبل از اجرای تست تمامی مواردی که امکان حذف داشتند، از روی دستگاه برداشته شده‌اند. علاوه بر این توجه داشته باشید که به خاطر جنبه‌های مختلف انسانی، از نظر علمی این آزمایش پاسخ دقیقی به ما ارائه نمی‌کند. با این حال در پایان تست، نسخه اگزینوس گلکسی S7 سامسونگ حدود 38 ثانیه زودتر از نسخه اسنپدراگون 820 کار خود را انجام داد.

اما آیا این به معنای آن است که دارندگان نسخه اسنپدراگون S7 در آمریکا با تلفنی ضعیف تر سر خواهند کرد؟ به هیچ عنوان! تراشه اسنپدراگون همیشه در پرچمداران سامسونگی علمکرد بی نظیری داشته و سال‌ها بی رقیب باقی مانده است.