نت برداری دیجیتالی با قلم هوشمند Stylograph

قلم هوشمند Stylograph

شاید برای شما هم تا به حال این قضیه پیش آمده است که از یک نوشته خود تنها ۱ نسخه داشته اید و هنگامی که آن را به هر دلیلی از دست دادید بسیار ناراحت شدید. علاوه بر مردم عادی این اتفاق حتی برای بسیاری از نویسندگان مشهور نیز رخ داده است و آنها تنها ۱ نسخه از نوشته های خود داشته اند.

به عنوان مثال می‌شود به رمان نویس معروف آمریکایی ارنست همینگوی اشاره کرد که همسرش یک چمدان پر از کتاب‌های او را در قطاری گذاشت و به یک شهری غریب فرستاد.پس از آن او حسرت نداشتن نسخه ای دیگر از آن کتاب ‌ها را خورد چرا که دیگر قادر به خلق دوباره آن داستن ها نبود.

اما حالا قضیه فرق کرده است، دیگر نیاز به کپی گرفتن از نوشته های خود نخواهید داشت چرا که با این قلم هوشمند، هر متنی را که بر روی دفتر مخصوص این قلم یادداشت کنید، به طور خودکار آنها را آرشیو می‌کند.

برخی مواقع شاید احتیاج به نگهداری یک نسخه الکترونیکی از نوشته‌ها یا طرح‌های خود داشته باشید. در این صورت اگر به یک کامپیوتر دسترسی نداشته باشید یا استفاده از قلم را ترجیح دهید، دیجیتالی کردن محتویات موردنظرتان کار سختی است. اما حالا و با استفاده از قلم هوشمند Stylograph میتوانید در حین نوشتن، دیجیتالی کردن نوشته ها و طرح های خود را به این قلم بسپارید.

در کنار این قلم هوشمند، یک دفترچه مخصوص با سایز ۲۱ در ۱۵ (استاندارد بین المللی A5) سانتی متر نیز ارائه می‌شود. این دفترچه‌ی ۱۹۲ صفحه ای از نوعی کاغذ مخصوص است که قابلیت تعویض را نیز دارد. الگوی روی کاغذ به قلم امکان تشخیص چگونگی حرکت و سپس ثبت شکل متن یا تصویر را می‌دهد.البته شما به خاطر خوش دستی و استفاده آسان، از این قلم بر روی سطوح دیگری جز دفترچه مخصوص آن نیز استفاده می‌شود که در آن صورت این قلم قابلیت هوشمندی نخواهد داشت و به عنوان یک قلم معمولی از آن استفاده می‌شود.

قلم هوشمند Stylograph

بر اساس اعلام شرکت سازنده آن Orée، قلم هوشمند Stylograph قابلیت ذخیره تا ۱۰۰۰ صفحه را دارا ‌می‌باشد و پس از آن کاربر می‌تواند با استفاده از بلوتوث، تمامی مطالب مربوطه را به دستگاه مورد نظر خود مانند رایانه شخصی انتقال دهد.باتری لیتیوم پلیمری این قلم هوشمند به واسطه پورت MicroUSB قابل شارژ می‌باشد. علاوه بر آن، اپلیکیشن قلم هوشمند Stylograph  بر روی ۲ پلتفرم iOS و اندروید قابل نصب است که قابلیت‌های مختلفی را برای مدیریت محتویات مانند ویرایش، تبدیل آنها به فرمت‌های مختلفی نظیر PDF/PNG و چندین فرمت دیگر،تنظیم ضخامت و رنگ قلم، اشتراک‌گذاری با سایرین و صدورشان به سرویس‌های جانبی مانند گوگل‌درایو یا اورنوت، در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

حالا این قلم هوشمند پس از ۲۲ روز فروش آزمایشی در سایت Kickstarter ، با قیمتی معادل ۲۸ هزار دلار آماده عرضه جهانی می‌باشد.

از طریق ویدیو زیر می‌توانید به صورت دقیق تری شاهد نحوه عملکرد این قلم هوشمند باشید:

<iframe src=”http://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/XVHxg/vt/frame” allowFullScreen=”true” webkitallowfullscreen=”true” mozallowfullscreen=”true” height=”360″ width=”640″ ></iframe>