قلم Surface Pro 4 قابلیت تشخیص ۱۰۲۴ زاویه مختلف را دارد

قلم Surface Pro 4 قابلیت تشخیص ۱۰۲۴ زاویه مختلف را دارد
قلم Surface Pro 4 قابلیت تشخیص ۱۰۲۴ زاویه مختلف را دارد

روز گذشته در رویداد بزرگ ویندوز ۱۰، «پانوس پانای» اعلام کرد که ۵۳ درصد از دارندگان Surface Pro از قلم دستگاه برای کارهایشان استفاده می‌کنند. پس زمانی که تصمیم به ساخت سرفیس پرو ۴ گرفته شد، تصمیم منطقی این بود که تجربه کاربر در نوشتن و کشیدن با این قلم را نیز بهبود بخشند. و بدین ترتیب قلم جدید Surface قابلیت تشخیص ۱۰۲۴ زاویه از فشار را دارد، که چهار برابر قلم قبلی این سری است و باتری آن نیز برای تمام سال بدون نیاز به شارژ کار می‌کند که البته از آن‌جایی که نمی‌توانید دوباره شارژش کنید یک شمشیر دو لبه به حساب می‌آید. Surface Pen یک پاک‌کن در انتهای قلم برای پاک کردن دارد و همچنین مجهز به نوک‌های قابل تعویض برای کارها و استفاده مختلف از این قلم می باشد

برای استفاده از تمام این قابلیت‌ها مایکروسافت، سرفیس پرو ۴ را به پردازنده جدید G5 مجهز کرده است، که مسئولیت پردازش صفحه نمایش و فعالیت‌های قلم این دستگاه را به عهده دارد. از دکمه روی Surface Pen هنوز هم می‌توان برای اجرای سریع OneNote استفاده کرد و حالا کورتانا نیز به این گزینه اضافه شده است.

از همه بهتر این که این قلم در پنج رنگ عرضه می‌شود و به قسمت کناری Surface Pro 4 متصل می‌شود که اگر قلم را جا گذاشتید زودتر متوجه نبود آن شوید.