تسلا شرکت سازنده پنل‎های خورشیدی را به تصاحب خود در می‎آورد

مدتی است که خبرهایی از خرید شرکت SolarCity توسط تسلا به گوش می‎رسد. حال این تولیدکننده بزرگ خودروهای الکتریکی به طور رسمی پیشنهاد 2.6 میلیارد دلاری خود را برای خرید این شرکت ارائه داد. تسلا در بیانیه خود گفته است که با تصاحب این شرکت می‎تواند در فناوری‎های مربوط به صفحات خورشیدی و باتری‎های آن‎ها پیشرفت‎هایی را حاصل کند. هم‎چنین تسلا این امکان را خواهد داشت که دست به تولید صفحات خورشیدی مناسب با مقاصد تجاری و مسکونی بزند و فعالیت خود را در زمینه تولید، ذخیره و پخش انرژی خورشیدی افزایش دهد.

جالب است بدانید که ایلان ماسک موسس و مدیرعامل شرکت تسلا در هیئت مدیره SolarCity نیز عضو است و بزرگترین سهامدار هر دو شرکت نیز به شمار می‎رود. هم‎چنین مدیرعامل SolarCity پسر عموی ایلان ماسک است. به گزارش رویترز این دو فرد برای شفاف‎سازی امور از رای دادن درباره این خرید بزرگ خودداری کردند.

Solar-Panels-640x360با اعلام این خبر ارزش سهام SolarCity به 25 دلار افزایش یافت. با این حال توافق خرید هنوز قطعی نشده است و این شرکت 45 روز دیگر صبر خواهد کرد تا سایر پیشنهادات را نیز دریافت کند. اما به نظر نمی‎رسد شرکت دیگری توان رقابت با تسلا را داشته باشد و SolarCity تا اواخر سال میلادی جاری به تصاحب تسلا در خواهد آمد.

شرکت SolarCity در سال گذشته میلادی اعلام کرد که توانسته پنل‎های خورشیدی با بازده 22 درصد را تولید کند. رقیب اصلی این پنل‎ها محصولات ساخت SunPower هستند که 21.5 درصد بازده دارند. این شرکت ادعا کرده از فناوری جدیدی استفاده می‎کند که با بالا بردن بازده پنل‎ها از قیمت نهایی آن‎ها نیز می‎کاهد.