یوهانس A101؛ ادای احترام اندرویدی به نوکیا 1100

یوهانس A101؛ ادای احترام اندرویدی به نوکیا 1100

در حالیکه نوکیا به آینده و ساخت گوشی‌های اندرویدی فکر می‌کند کمپانی چینی یوهانس (Uhans) قصد دارد زمان را به عقب بازگرداند و در حال ساخت یک گوشی اندرویدی جهت ادای احترام به پر فروش ترین تلفن همراه تاریخ، نوکیا 1100 است. این گوشی هوشمند که یوهانس A101 نام دارد چهارمین گوشی هوشمند اندرویدی این کمپانی به شمار می‌رود.

uhans1گوشی هوشمند یوهانس با وجود استفاده از سیستم عامل اندروید، از طراحی نوکیا 1100 الهام گرفته، بدنه جمع و جور و محکمی دارد و از باتری قابل تعویض بهره می‌برد. پشت گوشی از جنس لاستیکی نرم پوشیده شده و بدنه آن گرد است و یک شیشه منحنی نیز صفحه نمایش را پوشانده است. یوهانس همچنین این گوشی را در رنگ آبی تیره عرضه خواهد کرد.

A101 که از اندروید 6.0 استفاده می‌کند، صفحه نمایش 5 اینچی دارد و از پردازنده چهارهسته ای مدیا تک قدرت می‌گیرد. مدل ساده این گوشی در کشور خود قیمتی کمتر از 70 دلار خواهد داشت و با توجه به قیمت مناسبش ممکن است پتانسیل این را داشته باشد که مثل 1100 بیش از 200 میلیون نسخه به فروش برساند. در مجموع ادای احترام این گوشی به نوکیا معنای زیادی برای کاربران و کمپانی‌ای که به ندرت توانایی رقابت در صنعت گوشی‌های هوشمند را دارد، خواهد داشت.