نحوه فعال کردن یکی از قابلیت‌های جالب اسکنر اثر انگشت در گوگل پیکسل

فعال کردن ویژگی نمایش اعلان‌ها به کمک اسکنر اثر انگشت

به شکلی عجیب، گوگل چندین مورد از بهترین ویژگی‌های نرم افزاری گوشی‌های هوشمند سری پیکسل را به طور پیش فرض غیر فعال کرده است. یکی از ترفندهای جالبی که در این دسته قرار می‌گیرد، جسچری است که از اسکنر اثر انگشت این گوشی هوشمند استفاده کرده و باعث می‌شود تا بتوان از این اسکنر بهره بیشتری برده و به غیر از باز کردن قفل گوشی، در هنگام کار با سیستم عامل نیز همچنان از آن استفاده کرد.

این جسچر با نام “Swipe for notifications شناخته شده و دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهد که از نام آن هم می‌توان برداشت کرد. برای استفاده از این جسچر، زمانی که صفحه نمایش گوشی روشن است، به سادگی انگشت خود را بر روی اسکنر اثر انگشت به سمت پایین بکشید. با انجام این کار خواهید دید که بخش اعلان‌های سیستم عامل نمایش داده می‌شوند و اگر همین کار را دوباره تکرار کنید، پانل تنظیمات سریع گوشی را ملاحظه خواهید کرد. این ویژگی به نظر بسیار مفید و کاربردی می‌رسد و معلوم نیست چرا گوگل به صورت پیش فرض آن را غیر فعال کرده است. بنابراین در این مطلب قصد داریم تا روش فعال نمودن جسچر مذکور را در گوشی‌های پیسکل نشان دهیم تا بتوانید از این ویژگی نهایت استفاده را ببرید. پس در ادامه با ما در دیجی رو همراه باشید.

فعال کردن ویژگی نمایش اعلان‌ها به کمک اسکنر اثر انگشت

برای فعال کردن این ویژگی فقط کافی است به بخش حرکت (Moves) در منوی تنظیمات اصلی گوشی خود رفته و سپس کلید کنار گزینه “Swipe for notifications” را به حالت فعال در آورید. این کار واقعاً ساده و سر راست است.

فعال کردن Swipe for notificationsالبته حالا که به این بخش مراجعه کرده‌اید، بهتر است نگاهی به برخی دیگر از گزینه‌های موجود در قسمت Moves بیندازیم، چرا که بسیاری از آنها مفید و به درد بخور هستند. اگر هم از هر کدام از این ویژگی‌ها رضایت نداشتید می‌توانید دوباره با مراجعه به همین بخش، آن‌ها را غیر فعال نمایید.

با فعال کردن گزینه “Jump to Camera” شما می‌توانید به سادگی با دوبار کلیک بر روی دکمه پاور گوشی اقدام به باز کردن برنامه دوربین در هر زمان، حتی زمانی که صفحه نمایش خاموش است، نمایید. همچنین با فعال کردن “Flip camera“، می‌توانید در هنگام استفاده از اپلیکیشن دوربین، با دو بار پیچاندن مچ دست خود لنز دوربین مورد استفاده را از دوربین پشتی به دوربین جلویی تغییر دهید، بدون اینکه نیاز به فشردن یا لمس هیچ دکمه‌ای داشته باشید.

استفاده از قابلیت نمایش اعلان‌ها به کمک اسکنر اثر انگشت

از حالا به بعد با استفاده از جسچر “Swipe for notifications”، می‌توانید در هر جایی از سیستم عامل و تنها با کشیدن انگشت خود بر روی اسکنر اثر انگشت و به سمت پایین، بخش اعلان‌ها را فراخوانی کرده و مشاهده نمایید. سپس، با تکرار همین کار برای بار دوم، کاشی‌های تنظیمات سریع گوشی نیز برایتان نمایان خواهند شد. این یک راه واقعاً آسان و سریع برای اطلاع از آخرین اعلان‌های گوشی بوده و دیگر نیازی نیست تا به روش سنتی، انگشت خود را از بالای صفحه نمایش به سمت پایین بکشید. حتی پس از مشاهده اعلان‌ها نیز برای بستن این بخش می‌توانید دوباره از اسکنر اثر انگشت استفاده کرده و انگشت خود را این بار بر روی آن به سمت بالا بکشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید