آی پینز

خلاقیت کده: 3 ترفند ساده و کاربردی در زندگی روزمره

امروز در بخش «خلاقیت کده» تصمیم داریم تا شما را با سه ترفند جالب و کاربردی در زندگی روزمره آشنا کنیم. حتماً شما هم در خانه و یا محل کارتان با چند راهی‌های برق و محافظ‌های ولتاژ سر و کار دارید. پیشرفت فناوری و افزایش دستگاه‌های الکترونیکی باعث استفاده‌ی کامل ما از ورودی‌های این چندراهی‌ها و محافظ‌ها می‌شوند و حتی گاهی مجبوریم از استفاده‌ی یک وسیله‌ی الکترونیکی به علت این محدودیت، موقتاً صرف نظر کنیم. جابجایی این سیم‌ها و کابل‌ها گاهی می‌تواند بسیار سردرگم کننده باشد.

بیشتر بخوانید:

مشکل افزایش حجم بی‌رویه کیف پول هم می‌تواند یکی دیگر از دغدغه‌های روزمره شما باشد. داشتن کارت‌های الکترونیکی متعدد و حمل آن در کیف پول، می‌تواند کمی سخت و ملال‌آور باشد. اگر شما هم تاکنون با مشکلاتی از این دست روبرو بوده‌اید، با دیجی رو همراه باشید تا با ترفندهایی ساده اما کاربردی زندگی خود را آسان‌تر کنید.

1- چند راهی برق و محافظ ولتاژ خود را منظم کنید

1

اگر برای متصل کردن تمام وسایل الکترونیکی خود بر روی چند راهی برق و محافظ ولتاژ فضای کافی ندارید و مجبورید هر از گاهی سیم‌های دستگاه‌های مختلف را جابجا کنید، گاهی متوجه شدن این که کدام سیم متعلق به کدام دستگاه می‌باشد، سخت می‌شود. ممکن است که سیمی را با این تفکر که متعلق به پرینتر می‌باشد از محافظ ولتاژ خارج کنید، اما بعداً متوجه شوید که در واقع مانیتور را از جریان برق قطع کرده‌اید. این فرآیند می‌تواند بسیار سخت و گیج‌کننده شود. راه حل رفع این مشکل بسیار ساده است. تنها کافی است که یک تک کاغذ بردارید و بر روی آن اسامی تمام دستگاه‌های الکترونیکی که می‌خواهید به یک چند راهی برق متصل کنید، بنویسید. سپس به کمک یک قیچی کاغذ را ببرید و بعد با استفاده از یک چسب شیشه‌ای، تکه‌های بریده‌ی شده‌ی کاغذ مربوط به هر وسیله را به سیم مختص آن بچسبانید. فقط مطمئن شوید که کاغذها را به کابل‌های درست می‌چسبانید! حالا دفعه‌ی بعد که می‌خواهید جای یک کابل را با کابل دیگر عوض کنید، هیچ مشکلی نخواهید داشت. ساده بود، نه؟!

2- از حمل کارت‌های الکترونیکی غیر ضروری پرهیز نمایید

2

اگر کیف پولتان بیش از حد حجیم شده است و علت آن داشتن کارت‌های الکترونیکی زیاد می‌باشد، نیازی نیست که نگران باشید. با ترفندی که به شما می‌آموزیم، می‌توانید از حمل تعدادی از این کارت‌ها بی‌نیاز شوید. برای این منظور می‌بایست از پشت و روی کارت‌های الکترونیکی خود که لزوماً نیازی به استفاده‌ی فیزیکی از آن‌ها ندارید، با دوربین گوشی هوشمندتان عکس بگیرید. مطمئن شوید که به خوبی از بارکد کارت‌های الکترونیکی که از طریق بارکد خوان کار می‌کنند، عکس بگیرید. در غیر این صورت، عکس گرفتن از روی کارت و برداشتن شماره، کد و تاریخ انقضاء کافی می‌باشد.

3- از یک بطری پلاستیکی برای افزایش طول شیر آب کمک بگیرید

3

شما هم دارای سطل آبی هستید که کمی بزرگ بوده و به راحتی بر روی سینک روشویی و یا ظرف شویی قابل پر کردن با آب نمی‌باشد؟ راه از پیش رو برداشتن این مشکل هم ساده می‌باشد. یک بطری پلاستیکی را بردارید، برچسب بر روی آن را جدا کنید و با استفاده‌ی با احتیاط از قیچی یا چاقو در قسمت پایین بطری یک سوراخ ایجاد کنید. سپس درب بطری را بردارید و بطری را از قسمت سوراخ ایجاده شده، وارد شیر آب کنید. به آسانی طول شیر آب روشویی یا ظرف شویی خود را افزایش داده‌اید و حالا آب به راحتی از طریق این بطری پلاستیکی وارد سطل خواهد شد.

منبع DaveHax
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
PRD
PRD
7 سال قبل

:)سپاس

BK
BK
6 سال قبل

جوانه دست خوش