سرفیس بوک مایکروسافت در حالت تبلت فقط ۴ ساعت دوام می‌آورد

سرفیس بوک مایکروسافت در حالت تبلت فقط 4 ساعت دوام می‌آورد
سرفیس بوک مایکروسافت در حالت تبلت فقط ۴ ساعت دوام می‌آورد

اگر پیگیر اخبار تکنولوژی بوده باشید به طور حتم از معرفی سرفیس بوک توسط مایکروسافت در رویداد نیویوک مطلع هستید. سرفیس بوک یک دستگاه ۲ در ۱ می باشد و به سخت افزار قدرتمندی مجهز شده است. این گونه دستگاه ها به هیبریدی ها شهرت یافته‌اند، این بدین معنی است که از آن می توان به عنوان لپ تاپ و هم تبلت استفاده کرد.

به سرفیس بوک می توان لقب  بهترین و سریع‌ترین لپتاپ ۱۳ اینچی جهان را داد. این دستگاه  به نسل ششم از پردازنده های Skylake و پردازنده گرافیکی HD Graphics 520 انویدیا مجهز شده است و مدل بالاترین آن دارای ۱ ترابایت SSD و ۱۶ گیگابایت رم می باشد. مایکروسافت در زمان رونمایی از سرفیس بوک اعلام کرد باتری این هیبریدی تا ۱۲ ساعت دوام می آورد اما به این موضوع اشاره نکرد که آیا در حالت تبلت هم همین طول عمر را ارائه می کند یا خیر، اما حالا این موضوع توسط یکی از اعضای ردموند مشخص شده است.

مایکروسافت در ساخت سرفیس بوک روش جدیدی را پیش گرفته و باتری را بین حالت تبلت و لپ تاپ تقسیم کرده‌ است، به‌طوری‌که مقداری از باتری در صفحه کلید و باقی در قسمت صفحه نمایش قرار دارد . این موضوع باعث می شود که در حالت تبلت مدت زمان کار به ۴ ساعت کاهش پیدا کند در حالی که اگر صفحه نمایش به صفحه کلید متصل باشد، بیشتر از ۱۲ ساعت دوام خواهد آورد.

این مدت زمان به طور حتم زمان بسیار کوتاهی می باشد، اما حداقل مایکروسافت امکان شارژ تبلت  را بدون اتصال به صفحه کلید فراهم کرده است.