اولین تاکسی خودران جهان در سنگاپور آغاز به کار کرد

اولین تاکسی خودران جهان در سنگاپور آغاز به کار کرد

سنگاپور با صدور اجازه تردد عمومی تاکسی‌های خودران قدم بزرگی در مسیر استقبال از خودروهای آینده برداشته است و اولین تاکسی‌ خودران NuTonomy از هم اکنون کار خود را برای جا به جایی مسافران در این کشور آغاز کرده است. مسافران انتخاب شده در دوره آزمایشی این تاکسی به صورت رایگان در سطح شهر جا به جا می‌شوند و یک راننده نیز همیشه در پشت فرمان قرار دارد تا اگر اوضاع خوب پیش نرفت، وضعیت را کنترل کند.

کمپانی‌های بزرگ نظیر گوگل نیز بر روی ساخت و عرضه اتومبیل‌های خودران کار می‌کنند اما NuTonomy ادعا می‌کند اولین کمپانی‌ای است که اتومبیل‌های خودران را در دسترس عموم قرار داده است.

این تاکسی‌های خودران در شرایطی راهی خیابان‌های سنگاپور شده‌اند که Uber بزرگ‌ترین سرویس اشتراک گذاری رانندگی در جهان اعلام کرده طی هفته‌های آینده اتومبیل‌های خودران را به صورت آزمایشی در پیتسبورگ به حرکت در می آورد. این اتومبیل‌ها شامل اتومبیل‌های الکترونیکی رنو Zoe و میتسوبیشی i-MiEV می‌باشند و مسافران برای استفاده از آن‌ها باید دعوت شده باشند.

در حال حاضر، NuTonomy شش تاکسی خودران را در جاده‌های سنگاپور قرار داده است و قصد دارد ناوگان حمل و نقل خود را تا پایان سال دو برابر کند. همچنین طبق گفته NuTonomy این کمپانی قصد دارد تا سال 2018 یک ناوگان حمل و نقل کامل از تاکسی‌های خودران در سطح سنگاپور راه اندازی کند.