فروش کوانتوم بریک فراتر از انتظار مایکروسافت بوده است

کوانتوم بریک

بازی کوانتوم بریک (Quantum Break) یکی از بزرگ‌ترین عناوینی است که امسال برای کنسول ایکس باکس وان مایکروسافت عرضه شده است. همچنین این بازی اولین عنوانی است که استودیوی سازنده آلن ویک (Alan Wake)، یعنی رمدی اینترتینمنت (Remedy Entertainment)، از سال 2010 به بعد تولید کرده است.

در حالی که بازی کوانتوم بریک آنچنان که باید و شاید نتوانست نظر منتقدان را نسبت به خود جلب کند، اما با این وجود فروش این عنوان بسیار خوب بوده و در این مطلب قصد داریم تا به همین مورد بپردازیم.

رئیس بازاریابی ایکس باکس، آقای آرون گرینبرگ (Aaron Greenberg) اخیراً مصاحبه‌ای با وب‌سایت Windows Central داشته و در مورد کوانتوم بریک صحبت‌هایی را بیان کرده است. وی عنوان کرده که:

فروش کوانتوم بریک بسیار خوب بوده است. این بازی فراتر از انتظار ما ظاهر شد. ما واقعاً از عملکرد این بازی راضی هستیم. اما درست مانند اکثر فیلم‌ها که دنباله‌ای برایشان ساخته می‌شود (همه بازی‌ها لزوماً نیاز به ساخت دنباله ندارند)، این کار بعضی اوقات بسیار خوب و مفید است.

بازی کوانتوم بریکبا وجود اینکه ساخت دنباله برای بازی‌های محبوب AAA [معمولاً بازی‌هایی که بودجه ساخت بالا و در نتیجه کیفیت بالایی دارند با این علامت، شناخته می‌شوند] یک امر عادی در صنعت بازی‌های رایانه‌ای به شمار می‌آید، اما در سال‌های اخیر سیاست مایکروسافت و رمدی برای همکاری مشترک، چندان همسو نبوده است. بازی موفق آلن ویک نیز در زمان عرضه خود در سال 2010، فروش بسیار خوبی را تجربه کرد، اما به جز یک نسخه فرعی که برای شبکه ایکس باکس لایو منتشر شد، هرگز ادامه‌ای برای این عنوان محبوب ساخته نشد.

آقای گرینبرگ در صحبت‌های خود اشاره کرده بسیار هیجان‌زده است که ببیند در آینده چه کارهایی قرار است انجام دهند و شاید این سخنان نشان از نامشخص بودن اوضاع ساخت ادامه این بازی در حال حاضر، باشد. اوایل سال جاری نیز اخباری منتشر شده بود مبنی بر اینکه استودیوی رمدی به دو تیم مجزا تفکیک شده و در حال کار بر روی دو عنوان متفاوت می‌باشد، که البته گفته شده هیچ یک از این عناوین، آلن ویک 2 نخواهد بود.

به علاوه، اوایل سال جاری مطلع شدیم که بالاخره بازی کوانتوم بریک قرار است در تاریخ 14 سپتامبر (24 شهریور) با قیمتی بسیار پایین و برابر 39.99 دلار، بر روی شبکه استیم منتشر شود.