وال استریت: گوگل تا سال ۲۰۱۷ سیستم عامل کروم را با اندروید ادغام خواهد کرد

وال استریت: گوگل تا سال 2017 سیستم عامل کروم را با اندروید ادغام خواهد کرد
وال استریت: گوگل تا سال ۲۰۱۷ سیستم عامل کروم را با اندروید ادغام خواهد کرد

براساس گزارشی که روز گذشته توسط وال استریت ژورنال منتشر شد، گوگل قصد دارد سیستم عامل دسکتاپ خود یعنی کروم را با اندروید ادغام کند. ترکیب این دو سیستم عامل با یکدیگر زودتر از سال ۲۰۱۷ منتشر نخواهد شد، با این حال احتمال می رود یک نسخه ی ابتدایی از این سیستم عامل ادغام شده، سال آینده معرفی شود.

گوگل از سال پیش روی پروژه ای کار می کند که سیستم عامل دسکتاپی را در اختیار کاربران قرار می دهد که کابران بتوانند اپلیکیشن های خود را از گوگل پلی دانلود و نصب کنند. کسانی که از نیت گوگل با خبرند می گویند شرکت های تابع آلفابت می‌خواهند  از  اپلیکیشن هایی مانند یوتیوب و گوگل سرچ در دیوایس های مختلف کسب در آمد کنند.

در آخر با ادغام این دو سیستم عامل با یکدیگر، گوگل کروم نام خود را حفظ خواهد کرد، اما کروم بوک ها نام جدیدی خواهند گرفت. گول ثابت کرده که علاقه ی زیادی به دیوایس هایی دارد که ویژگی کروم بوک ها و دیوایس های اندرویدی را داشته باشند و این مورد را با معرفی تبلت پیکسل سی در ماه گذشته ثابت کرد، چرا که این تبلت با اینکه سیستم عامل اندورید را اجرا می کند اما برند و ویژگی های کروم بوک ها را یدک می کشد. علاوه بر این مدیر عامل گوگل Sundar Pichai هفته گذشته در خلال یک کنفرانس گفت:” موبایل ها سرانجام تبدیل به چیزی خواهند شد که ما در حال حاضر از سیستم های دستکتاپ می‌شناسیم”.

به طور حتم با معرفی ویندوز ۱۰ توسط مایکروسافت، دیگر کمپانی ها به تکاپو افتاده اند و از این نظر و ترکیب سیستم عامل های ردموندی‌ها چند قدمی از دیگر کمپای ها جلوتر اند. در جایی که مایکروسافت با کم کاری خود، بازار موبایل ها را از دست داده، زودتر از دیگر کمپانی ها خود را وارد بازار موبایل-پی سی ها کرده تا این بازار را در دست بگیرد و در مقابل اپل هنوز اعتقادی به یکپارچگی ندارد، اما گوگل در این راه قدم گذاشته است.

در آخر کدام کمپانی بهتر و زودتر از دیگر کمپانی ها این بازار را در دست بگیرند، گذشت زمان مشخص خواهد کرد.