ممکن است برای سال آینده، «Force Touch» تبدیل به یک استاندارد شود

در حال حاضر می توانیم Force Touch را یکی از تکنولوژی های مورد بحث این روزها بدانیم. اپل این قابلیت را ابتدا در ساعت هوشمند خود و سپس راهی گوشی های آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس کرد. از سوی دیگر هواوی نیز از این تکنولوژی در نسخه ای از Mate S بهره می برد. اما شایعاتی به گوش می رسد که دیگر کمپانی های گوشی ساز نیز قصد روی آوردن به این قابلیت را در سال آینده را دارند. به نظر سامسونگ و شیائومی از مصرترین کمپانی ها برای استفاده از این ویژگی در پرچمداران بعدی خود هستند.

گزارش های جدید حکایت می دهند که سه کمپانی FocalTech Systems، Goodix و Elan Microelectronics وارد بازار این تکنولوژی شده و دست به تولید سنسورهای تشخیص فشار بر روی نمایشگر زده اند. هر سه این کمپانی ها چینی و تایوانی هستند و تا قبل از این، مشغول به تولید سنسورهای اثر انگشت بوده و از این پس قصد تولید محصولات بیشتر از جمله مورد ذکر شده را گرفته اند که امیدواریم قادر باشند که آن را در سال ۲۰۱۶ ارائه دهند.

اما Force Toch یا به قول اپل، ۳D Touch چیست؟ این قابلیت در واقع به گوشی این امکان را می دهد که میزان فشاری که کاربر به نمایشگر وارد می کند را تشخیص دهد که با این کار، امکانات زیادی را می توان وارد تلفن های هوشمند کرد. عده ای نگه داشتن انگشت بر روی نمایشگر را با فشار وارده بر آن اشتباه گرفته اند، چرا که این دو، دو واکنش کاملا متفاوتی را سبب می شوند. شما با نگه داشتن انگشت خود بر روی نمایشگر، همانند قبل شاهد واکنش یکسانی خواهید بود، اما با Force Touch شما با فشار بیشتر به صفحه نمایش، با امکانات بیشتری همانطور که توسعه دهندگان در نظر گرفته اند رو به رو خواهید شد.

با توجه به عملکرد و گفت و شنودهای پیرامون، می توان پیش بینی کرد که Force Touch، آینده تلفن های هوشمند باشد. اما پرسش اصلی بر سر جای اصلی خود باقی می ماند، آیا این واقعا یک پیشرفت است؟ هر کسی نظر خود را داشته و دید متفاوتی نسبت به آن دارد. پاسخ هر چه که باشد، دیر یا زود شاهد ورود محصولات بیشتری با قابلیت Force Touch خواهیم بود.

منبع androidheadlines
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد