[شایعه] نسخه اسلیم ایکس باکس وان در سال 2016 عرضه خواهد شد

ایکس باکس وان اسلیم

مایکروسافت چندی پیش اعلام کرده بود که  سال 2016 یک سال ویژ برای بازی‌های ایکس باکس وان است. اما حالا بر اساس شایعات؛ خبر از ساخت یک ایکس باکس وان جدید سبک وزن توسط مایکروسافت به گوش می‌رسد.

Brad Sam یکی از نزدیکان به کمپانی مایکروسافت با گزارشی که در وبسایت پتری منتشر نموده اعلام داشته که این کمپانی در سال 2016 قصد عرضه نسخه اسلیم کنسول نسل هشتمی ایکس باکس وان را خواهد داشت.
سم همچنین ادامه داده است که بر اساس خبر‌های رسیده از کمپانی مایکروسافت این نسخه نسبت به مدل مشابه از حجم و قیمت کمتری برخوردار است.
هرچند هنوز هیچ یک از مقامات رسمی مایکروسافت نسخه باریک شده‌ی ایکس باکس وان را تایید نکرده اند اما اگر این امر محقق شود، ایکس باکس وان اسلیم به احتمال فراوان با قیمتی کمتر از 350 دلار عرضه خواهد شد.

در ماه اوت نیز یک وبلاگ چینی با انتشار خبری ادعا کرد که مایکروسافت در حال کار بر روی ساخت نسخه باریک‌تر ایکس باکس وان برای عرضه در ماه اکتبر می‌باشد که البته هیچگاه محقق نگردید و فیل اسپنسر نیز پس از این خبر گفت که مایکروسافت فعلاً تصمیمی برای انجام این کار ندارد.

با توجه به آنکه مایکروسافت تجربه ساخت نسخه اسلیم را در کنسول قبلی خود داشته است، به نظر می‌رسد که می‌توان انتظار عرضه نسخه اسلیم کنسول ایکس باکس وان را نیز داشت.