آشنایی با تحصیل در مقطع دکتری در چین

تحصیل در مقطع دکتری در چین یکی از مسائل و موضوعاتی است که بسیاری از افراد به خصوص دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی توجه ویژه ای به آن دارند.تحصیل در چین نسبت به سایر کشورا ها آسان تر است. فرصت های تحصیلی و مشغول شدن به تحصیل در مقطع دکتری در چین شرایط و مزایای خاص خودش را دارد که باید آن ها را بررسی کنیم و سپس اقدام کنیم. دولت چین در راستای اهمیت به مسائل اقتصادی از جمله سرمایه گذاری های کلان در زمینه آموزش عالی و استفاده از استعداد های مختلف علمی، همواره از پذیرش دانشجویان خارجی برای تحصیل در مقطع دکتری در چین پذیرش کرده است. وجود 40000 نفر بورسیه تحصیلی توسط دولت چین، نشان دهنده اهمیت علم و دانش و آموزش عالی در این کشور می باشد.

تحصیل در مقطع دکتری در چین فرصت های شغلی بسیاری را پیش روی شما قرار می دهد و می توانید موقعیت های متفاوت سیاسی، اقتصادی برای خودتان خلق کنید. همچنین باید بگوییم که دانشگاه های چین از اعتبار بسیار بالایی برخوردار بوده و نزدیک به 100 دانشگاه چین، در رتبه بندی دانشگاه های سراسر جهان قرار دارند. وجود امکانات و زیر ساخت های مناسب علمی، از جمله آزمایشگاه های تجربی و فنی، کارگاه های متفاوت، استفاده از اساتید برجسته و مدعو از دانشگاه های معروف جهان و بسیاری از دلایل دیگر، نشان دهنده اعتبار بالای دانشگاه های چین می باشد.

جهت تحصیل در مقطع دکتری در چین نیاز هست که از سلامت جسمی و روحی مناسبی برخوردار باشید که این مسئله توسط پزشکان دانشگاه بررسی می شود. همچنین بایستی معرفی نامه از اساتید دانشگاه و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد همراه با ریز نمرات مربوطه را نیز به همراه خود داشته باشید.

قابل ذکر است که برای افرادی که زبان چینی نمی دانند، دوره های یک ساله ای در نظر گرفته شده است که باید در این دوره ها شرکت کرده و سپس مدرک معتبر زبان چینی را از موسسات مربوطه اخذ کنند. شما باید مدرک HSK را با میانگین نمره 5 تا 8 کسب کنید تا بتوانید در آزمون ورودی دانشگاه های چین شرکت کنید. در حالت کلی، تحصیلات تکمیلی و تحصیل در مقطع دکتری در چین توسط اساتید برجسته صورت می گیرد و سبک تدریس در این کشور مدرن بوده و  با روش های جدید و به روز، مطالب آموزش داده می شود. گر تمایل به تحصیل در خارج از کشور دارید میتونید تحصیل در ایتالیا را نیز تجربه کنید.

تحصیل در مقطع دکتری در چین، اهمیت زیادی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی دارد.

شرایط تحصیل در مقطع دکتری در چین

تحصیل در مقطع دکتری در چین دارای شرایط و قواعدی است که در ذیل به آن ها می پردازیم. این شرایط عبارت اند از:

  • مدرک کارشناسی ارشد
  • آزمون
  • راهنمای پروژه
  • معرفی نامه

موارد ذکر شده در بالا جزو شرایط اصلی و کلی تحصیل در مقطع دکتری در چین می باشد.البته تحصیل در روسیه کمی متفاوت تر و شاید آسان تر خواهد بود. دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های متفاوت، باید مدرک کارشناسی ارشد رشته مربوطه را به همراه ریز نمرات و تاییدیه وزارت علوم کشور خودشان داشته باشند. همچنین قبل از اقدام به تحصیل در مقطع دکتری در چین، بایستی آزمون ورودی دانشگاه های چین را با نمره و امتیازی که برای شما تعیین می کنند، بگذرانید.

تدریس در دوره دکتری در چین به دو زبان انگلیسی و چینی می باشد که برخی دروس به زبان چینی آموزش داده می شوند. برترین دانشگاه ها جهت تحصیل در مقطع دکتری در چین شامل دانشگاه تسینگوآ، پکن فودان، شانگهای جیائو و ژجیانگ می باشند. لازم است که دانشجویان خارجی، تاییدیه رسمی پروژه تحقیقاتی خود را از استاد راهنمای خودشان بگیرند. در واقع این تاییدیه، نشان دهنده مسیر تحقیقاتی دانشجو است.

در نهایت اینکه شما باید دو توصیه نامه از استاد خود دریافت کرده باشد و معرفی نامه جهت تحصیل داشته باشد.  طول مدت تحصیل دکتری 3 الی 5 سال می باشد و دانشجو بایستی در این مدت واحد های درسی، ارائه یک مقاله به استاد راهنما، انجام امور مربوط به پایان نامه را ارائه دهد. حقوق دانشجویان دکتری حدود 5000 دلار در سال می باشد.

برای دریافت ویزای تحصیلی در چین نیاز هست که مدارک لازم از جمله، نامه پذیرش از دانشگاه، آزمایش HIV، فرم درخواست ویزای X1، فرم معاینه های پزشکی اتباع خارجی و گذرنامه معتبر با دو صفحه خالی و تصویر گذرنامه از صفحه اول و دوم را همراهتان داشته باشید. برای دریافت ویزای تحصیلی در مقطع دکتری به ویزای X1 نیاز هست که اعتبار آن 5 سال می باشد و دانشجویان با این ویزا، می توانند به دفعات متعدد، رفت و آمد کنند و مجوز اقامت را از دولت چین بگیرند.

با تحصیل در مقطع دکتری در چین، می توانید با فرصت های شغلی مناسبی استفاده کنید.
با تحصیل در مقطع دکتری در چین، می توانید با فرصت های شغلی مناسبی استفاده کنید.

مزایای تحصیل در مقطع دکتری در چین

تحصیل در مقطع دکتری در چین مزایای خاص خودش را دارد که در ذیل به آن ها می پردازیم:

  • هزینه تحصیلی پایین نسبت به سایر کشورها
  • ارائه بورسیه تحصیلی
  • مسافت کم بین ایران و چین
  • تحصیل در دانشگاه های معتبر و سطح بالا
  • امکانات بیمه و امکانات تحصیلی

دولت چین سیاست های مناسبی در راستای آموزش عالی اخذ کرده است که یکی از آن ها توجه به مسائل اقتصادی دانشجویان خارجی می باشد. هزینه تحصیل در چین پایین تر از سایر کشورها می شود.

بسیاری از افرادی که به فکر تحصیل در مقطع دکتری در چین هستند، به دنبال بورسیه تحصیلی هستند. دولت چین برای این دانشجویان بورسیه تحصیلی ارائه می کند که به دو صورت بورسیه تحصیلی کامل و غیر کامل می باشد. بورسیه کامل معاف از پرداخت هزینه می باشد که در این حالت هزینه تحصیل و خوابگاه توسط دانشگاه پرداخت می شود. مقدار بودجه اختصاص داده شده 1000 یوآن در ماه می باشد. بورسیه غیر کامل هم برخی از هزینه های جزئی دانشجویان را تحت پوشش قرار می دهد.

مسئله بعدی این است که کشور ایران و چین روابط دوستانه خوبی با هم دارند و مسافت کمی نیز دارند و از نظر رفت و آمد و نزدیکی مقصد، مورد توجه دانشجویان ایرانی است. هم چنین شما با تحصیل در مقطع دکتری در چین می توانید ادعا داشته باشید که در بهترین دانشگاه های جهان تحصیل می کنید که امکانات بسیار بالایی نیز دارند و از نظر علمی در سطح مطلوبی قرار دارند.

آخرین مورد و مزیت مربوط به امکانات بیمه و زیر ساخت های تحصیلی در دانشگاه های چین می باشد. شما بیمه خواهید بود و هزینه های درمانی توسط دانشگاه پرداخت خواهد شد و از امکانات تحصیلی متفاوتی نیز بهره مند خواهید شد. هزینه زندگی دانشجویی در کشور چین حدود 500 تا 700 دلار می باشد که مناسب می باشد.

آشنایی با تحصیل در مقطع دکتری در چین (1)

دانشگاه تسینگوآ، جزو برترین دانشگاه های جهان جهت تحصیل در مقطع دکتری در چین می باشد.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

0 0 رای
امتیاز دهید
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها