خرید از ترندیول

آشنایی با سیستم میکروفن کنفرانس

میکروفون کنفرانس به‌عنوان اصلی‌ترین اجزای سیستم صوتی اتاق کنفرانس به‌حساب می‌آید؛ زیرا کیفیت میکروفون تأثیر مستقیمی بر کیفیت برگزاری جلسات دارد. چنانچه برای برگزاری جلسات، میکروفن مناسب با شرایط سالن خریداری نشده باشد، سبب اذیت شدن شرکت‌کنندگان در جلسه می‌شود. در این مقاله به‌طور کامل سیستم میکروفون کنفرانس را شرح می‌دهیم تا چنانچه قصد خرید میکروفون برای سالن جلسات دارید،‌ بهترین میکروفن را خریداری کنید.

میکروفن کنفرانس، مهم‌ترین بخش تجهیزات صوت و تصویر سالن کنفرانس

مدیریت کامل جلسات و پخش یکنواخت و باکیفیت صدا در سالن از مزایای استفاده از میکروفون کنفرانس محسوب می‌شود. این سیستم به مدیر جلسه این امکان را می‌دهد تا دسترسی حاضرین در جلسه را به‌طورکامل کنترل کند و با نوبت‌دهی، اجازه صحبت کردن به آن‌ها بدهد.

در سالن‌هایی که متراژ بزرگی دارند، صدای حاضرین گاهی اوقات، به مانعی برای رسا بودن صدای سخنران تبدیل می‌شود. برای اینکه وضوح صدای سخنران و ارائه‌دهندگان در سالن‌های بزرگ کنفرانس کیفیت مطلوبی داشته باشد، استفاده از سیستم میکروفون کنفرانس ضروری است. وجود سیستم صوتی و میکروفون به بهبود کیفیت صدا و در نهایت بر افزایش کیفیت کنفرانس تاثیرگذار است. پیشنهاد می‌کنیم با پرداخت هزینه‌ای مناسب و استفاده از سِت کامل ویدئو کنفرانس، جلساتی با‌کیفیت داشته باشید. این جلسات می‌تواند به‌صورت آنلاین و در هر نقطه‌ای از جهان برگزار شود. با استعلام قیمت ویدئوکنفرانس، تجهیزات مورد نظر خود برای اتاق جلسات را تهیه کنید.

انواع میکروفون ویدئو کنفرانس، آشنایی با سیستم صوت کنفرانس حرفه‌ای

به‌طورکلی سیستم میکروفون کنفرانس به دو دسته میکروفون بی‌سیم و میکروفون باسیم تقسیم می‌شود. هر دو میکروفون برای برگزاری انواع جلسات حضوری و آنلاین مناسب هستند؛ بااین‌حال همواره برای طراحان سالن کنفرانس این سوال وجود دارد که کدام نوع از میکروفون برای سالن جلسات مناسب است؟ جواب قطعی برای این سوال وجود ندارد؛‌ زیرا با مقایسه ویژگی‌های هر دو مدل متوجه می‌شوید که هر کدام از آن‌ها برای شرایط خاصی مناسب هستند. بعضی افراد هم برای برپایی جلسات آنلاین از تلفن ویدئویی استفاده می‌کنند که گزینه مناسبی است.

در این قسمت هر دو مدل میکروفون را توضیح داده و ویژگی‌های آن‌ها را شرح می‌دهیم تا هنگام خرید میکروفن، بهترین تصمیم را بگیرید.

آشنایی با سیستم میکروفن کنفرانس

میکروفون بی‌سیم چگونه کار می‌کند؟

در میکروفون‌های بی‌سیم خبری از کابل و رابط برای برقراری ارتباط نیست. این سیستم‌ها فرستنده رادیویی دارند که سیگنال‌ها را توسط امواج رادیویی به دستگاه گیرنده ارسال می‌کند. نبود سیم‌کشی اضافه، جمع‌وجور بودن و کارایی ساده از مزایای استفاده از سیستم میکروفون کنفرانس بی‌سیم است. قیمت بالای میکروفون بدون سیم نکته حائز‌ اهمیتی است که هنگام خرید باید مورد توجه قرار دهید.

میکروفون‌های بدون سیم با باتری کار می‌کنند و برای فعالیت نیاز به شارژ مجدد دارند. چنانچه شارژ مجدد میکروفون را فراموش کنید، ممکن است در حین جلسه‌ای مهم، میکروفون غیرفعال شده و جلسه با اختلال مواجه شود. به یاد داشته باشید میکروفون بی‌سیم ارزان قیمت، باتری ضعیف‌تری دارد که ممکن است پس از مدتی خراب شوند. قدرت پایین سیگنال‌های ارسالی و ایجاد اختلال در آن‌ها از معایب میکروفون بی‌سیم ارزان قیمت است؛ باتوجه‌به این توضیحات، حتما برای راه اندازی اتاق کنفرانس از میکروفون باکیفیت و پرقدرت استفاده کنید.

سیستم میکروفون با‌ سیم برای جلسات، قدیمی اما کاربردی

میکروفون با سیم از طریق کابل و رابط داده‌ها را انتقال می‌دهد. این میکروفون‌ها مدل قدیمی میکروفون‌های بی‌سیم هستند. دردسر تعمیر و نگهداری این میکروفون‌ها از مدل بی‌سیم کمتر است. بزرگ‌ترین دردسر کارکردن با میکروفون‌های سیمی، اتصالات و نحوه کابل‌کشی است. هنگام راه‌اندازی این میکروفون‌ها در سالن کنفرانس، سیم و کابل‌ها را به‌صورت تو‌کار طراحی و نصب کنید تا از بهم‌ریختگی و شلختگی میز کنفرانس جلوگیری کنید. خبر خوش برای خریداران میکروفون‌های کابلی، قیمت پایین‌تر آن نسبت به مدل بی‌سیم است.

کنسول میکروفون کنفرانس رومیزی؛ ابزاری برای تکمیل سیستم صوت کنفرانس

کنسول بخش پایینی میکروفون است که روی میز قرار می‌گیرد و صداهای دریافتی را تقویت می‌کند. برخی از این کنسول‌ها کمی پیشرفته‌ترند و قابلیت رأی‌گیری و حضور‌و‌غیاب نیز دارند. از اجزای دیگر کنسول می‌توان بلندگوی درونی را نام‌ برد. این بلند‌گو‌ها صدای مدیر جلسه یا سخنران را پخش می‌کنند و قابلیت تنظیم میزان صدا نیز دارند. نکته حائز‌ اهمیت در کنسول میکروفون کنفرانس، جنس بدنه آن است. جنس بدنه باید کاملا آکوستیک باشد تا صدا را برگشت ندهد.

روی کنسول دکمه‌ای برای فعال کردن میکروفون وجود دارد. پیش از صحبت کردن ابتدا دکمه را فعال و سپس صحبت کنید. کنسول میکروفون مدیریت یک دکمه اضافه دارد که این امکان را می‌دهد تا همه میکروفون‌های موجود در سالن کنفرانس را غیرفعال کرده و فقط میکروفون خودش فعال باشد.

آشنایی با سیستم میکروفن کنفرانس

فاکتور‌های مهم در انتخاب میکروفون کنفرانس

به همان میزان که سیستم میکروفون کنفرانس مناسب، کیفیت جلسه را افزایش می‌دهد، میکروفون نا‌مناسب هم در روند جلسه اختلال ایجاد می‌کند. ناتوانی میکروفون در دریافت کامل صدای سخنران، قطع‌و‌وصل شدن صدا، سوت کشیدن بلندگو و ایجاد نویز از مشکلاتی هستند که میکروفون نامناسب در جلسات ایجاد می‌کند؛ بنابراین مهم است که پیش از خرید سیستم میکروفون کنفرانس با ویژگی‌های مهم در انتخاب آن آشنا شوید.

استفاده از تکنولوژی دیجیتال برای هوشمند‌سازی جلسات

تکنولوژی دیجیتال به‌کار‌رفته در سیستم میکروفون این امکان را به وجود می‌آورد تا سیستم تصویربرداری به‌صورت خودکار روی هر گوینده‌ای که شروع به صحبت می‌کند، متمرکز شده و فیلمبرداری کند. این ویژگی هوشمند در سیستم کنفرانس باعث می‌شود که جلسات بدون نیاز به اپراتور هم با نظم برگزار شوند.

توجه به اصالت و کیفیت میکروفون رومیزی

بی‌کیفیت بودن صدا، عمر کوتاه و خرابی‌های مکرر میکروفون از جمله مشکلات احتمالی خرید کالای غیراصل است؛ بنابراین پیش از خرید میکروفون حتما از کیفیت و اصالت کالا اطمینان حاصل کنید. انتخاب فروشگاه معتبر برای خرید میکروفون خیالتان را از سلامت و کیفیت میکروفون راحت می‌کند؛ زیرا فروشگاه‌های معتبر با فروش کالای باکیفیت سعی در جلب رضایت مشتریان خود می‌کنند.

توجه به کاربری سالن هنگام خرید میکروفون کنفرانس

از مهم‌ترین نکات در انتخاب میکروفون کنفرانس مناسب، توجه به نوع کاربری سالن است. به‌عنوان مثال برای سالن جلساتی که حاضرین به‌صورت ثابت پشت میز خود نشسته‌اند، استفاده از میکروفون باسیم کاربردی‌تر است و نیاز به هزینه اضافی برای خریدن میکروفون بی‌سیم نیست. در سالن‌های کنفرانسی که ماهیت آموزشی دارند و مدرس مدام در حال حرکت است، استفاده از میکروفون‌های سیم‌دار کمی دست‌و‌پا‌گیر خواهد بود. انتخاب میکروفون بی‌سیم در اینجا هوشمندانه و کاربردی‌تر خواهد بود.

ابعاد سالن تعیین‌کننده نوع میکروفون

برای سالن‌های کوچک می‌توان از هر دو نوع میکروفون استفاده کرد. باتوجه‌به ویژگی‌هایی که از انواع میکروفون گفته شد، میکروفون مورد نیاز خود را بخرید. در سالن‌های بزرگ کمی اوضاع متفاوت است. سیم‌کشی مجزا و طولانی برای هر میکروفون ممکن است هزینه بالایی به‌همراه داشته باشد. پیش از خرید با محاسبه متراژ و بررسی قیمت سیم، تصمیم معقولانه‌تری بگیرید.

چه عواملی در تعیین قیمت سیستم میکروفون کنفرانس تأثیرگذار است؟

میکروفون‌های کنفرانس مدل‌های مختلفی دارند و ممکن است براساس عوامل متعددی مانند نوسانات قیمت ارز، نرخ آن‌ها تغییر کند. عوامل مختلفی مانند کیفیت، جنس، کشور تولید‌کننده و برند هم در قیمت میکروفون کنفرانس دخیل‌اند. مسلما هر‌چه از برند معتبر‌تری خرید کنید، جنس باکیفیت‌تری خواهید داشت و به‌طبع آن مبلغ بیشتری هم پرداخت خواهید کرد.

خرید مطمئن سیستم میکروفون کنفرانس از فروشگاه معتبر پیرامون ارتباط

در این مقاله صفر‌ تا‌ صد سیستم میکروفون کنفرانس را شرح دادیم تا به‌طورکامل با جزئیات آن آشنا شوید و در هنگام خرید، بهترین انتخاب را داشته باشید. چنانچه قصد تهیه میکروفون کنفرانس دارید، پیشنهاد ما خرید از فروشگاه معتبر پیرامون ارتباط است. فروشگاه اینترنتی پیرامون ارتباط با تکیه بر ۱۰ سال تجربه در زمینه تأمین، فروش و خدمات پس از فروش انواع تجهیزات سالن کنفرانس و ویدئو کنفرانس، همه نیازهای شما را در این حوزه برآورده می‌کند.

تیم متخصص و باتجربه پیرامون ارتباط ضمن عرضه انواع محصولات باکیفیت و به‌روز، آماده ارائه راهنمایی و مشورت مطابق با استانداردهای روز دنیا نیز هستند. از طریق تماس با شماره تلفن  ۰۲۱۹۱۳۰۰۰۹۰ به واحد فروش پیرامون ارتباط متصل شده و از مشاوره کارشناسان پیرامون ارتباط بهره‌مند می‌شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع تجهیزات سمعی و بصری، تجهیزات جانبی تله کنفرانس، انواع تلفن‌های تحت شبکه و سیستم‌های اینترکام به سایت پیرامون ارتباط به آدرس piramoonertebat.com مراجعه کنید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها