آموزش ایمیل مارکتینگ و تاثیر شگفت انگیز آن در سئو سایت

آموزش ایمیل مارکتینگ یکی از مهمترین فاکتورهای بازاریابی دیجیتال به شمار می رود. امروزه با پیشرفت شبکه های اجتماعی و افزایش محبوبیت آن ها در بین مردم، بسیاری از افراد تصور می کنند که دیگر ایمیل کاربرد سابق خود را از دست داده است.

حتی برخی از اساتید سئو در کلاس های آموزش سئو خود نیز درباره این موضوع مطلبی ارائه نمی کنند. بنابراین بسیاری از افراد بازاریابی ایمیلی را مناسب برای سئو سایت نمی دانند.
طبق آمارهای به دست آمده از منابع معتبر بهینه سازی سایت مثل نیوسئو، در بین تمامی روش های بازاریابی آنلاین، Email Marketing تنها روشی است که چندیدن برابر سرمایه اولیه را به شما باز می گرداند (در برخی موارد تا 50 برابر!).

تاثیر ایمیل مارکتینگ در کسب و کار آنلاین

یکی از مهمترین نکاتی که در آموزش ایمیل مارکتینگ می آموزیم، این است که بازاریابی ایمیلی بهترین روشی است تا شما بتوانید با مخاطبان خود ارتباط نزدیکی برقرار کنید. این روند در درجه اول؛ به بازاریابی اینترنتی شما کمک کرده و باعث می شود با کمترین هزینه، تبلیغات گسترده ای در حوزه کاری خود داشته باشید.

ایمیل مارکتینگ و افزایش ترافیک سایت

برای بیشتر صاحبان کسب و کارهای اینترنتی سؤال پیش می آید که بین شبکه های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ کدام یک برای سئو سایت بهتر است؟
برای یافتن پاسخ باید به فردی حرفه ای و با تجربه در زمینه آموزش ایمیل مارکتینگ و سئو مراجعه کرد. امیر قمصری به عنوان یک سئوکار موفق، در پاسخ به این پرسش می گوید:
من همیشه به دانشجویان آموزش سئو خود می گویم که نباید از اهمیت بازاریابی ایمیلی برای جذب کاربران غافل شوند. با این حال پیشنهاد می کنم بهتر است از هر دو روش جذب کاربر، یعنی شبکه های اجتماعی و Email Marketing، استفاده کنند. واضح است که آن ها در صورتی نتیجه خواهند گرفت که محتوا ارزشمندی برای ارائه داشته باشند تا افراد علاقه مند به کسب و کار خود را جذب وب سایتشان کنند.

تیم قدرتمند نیوسئو پیشنهاد می کند که حتی اگر تولید محتوا برای ایمیل مارکتینگ یا شبکه های اجتماعی را به افراد با تجربه در این زمینه سپرده اید، حتما دوره های آموزش تولید محتوا را برای پیشرفت شخص خودتان بگذارنید.آموزش ایمیل مارکتینگ

نقش ایمیل مارکتینگ در سئو سایت

امروزه به جرأت می توان گفت که سئو سایت در پیشرفت یک کسب و کار حرف اول را می زند. با بررسی کلاس های آموزش سئو متوجه می شویم که تعداد بازاریاب های موجود در این دوره ها خیلی بیشتر از سایر افراد است. بر اساس نتایج به دست آمده از سایت نیوسئو، ایمیل به شکل مستقیم با موتورهای جستجو ارتباطی ندارد؛ بنابراین نمی تواند مستقیما بر سئو سایت تاثیری بگذارد. در نتیجه باید سعی کنید کاربران را به صورت بهینه جذب سایت خود کنید. افزایش نرخ کلیک را می توان به عنوان یکی از اثرات ایمیل مارکتینگ دانست.
یکی از مهمترین فاکتورهای این روش جذب کاربر، بهینه بودن محتوای ایمیل ارسالی شما است. اگر کاربر ایمیلی که دریافت می کند را مطالعه کرده و مطلب مفیدی دریافت نکند، آن را اسپم حساب می کند. این موضوع بر روی بهینه سازی سایت شما تاثیرات مخربی خواهد داشت.

نکته مهم دیگر درباره کیفیت ارسال ایمیل، این است که باید محتوایی را برای مخاطبانی ارسال کنید که به آن علاقه مند باشند و یا فعالیت کاریشان در همان زمینه باشد. هرچه این ارتباط بیشتر باشد، مخاطبان بیشتری به سایت شما آمده و تعامل بیشتری با کسب وکارتان برقرار می کنند. در نتیجه ی این تعاملات به راحتی می توانید استراتژی های سئو خود را بهبود بخشیده و کاربران را راضی نگه دارید.

با افزایش نرخ کلیک سایت و داشتن محتوای ارزشمند، اعتبار سایت شما نیز افزایش پیدا می کنند. در نتیجه سایت های دیگر به عنوان یک منبع به شما مراجعه می کنند و حتی ممکن است جذب لینک بالایی به دست بیاورید.

در برخی سایت های آموزش سئو گفته می شود که از عبارات کلیدی در متن ایمیل خود استفاده کنید. آیا این کار صحیح است؟
امیر قمصری در این مورد می گوید که این دوره ها به اشتباه کاربران را سردرگم می کنند. همچنین نباید محتوای ایمیل و سایت را شبیه به هم در نظر گرفت؛ بلکه بهتر است تا با موارد خاصی مثل یک عنوان جذاب، کاربر را به بازدید از وب سایت خود تشویق کنید.

اهمیت آموزش ایمیل مارکتینگ

ایمیل برخلاف نظر برخی تحلیل گران، هنوز هم در بازاریابی دیجیتال کاربرد مهمی دارد. برای ارسال ایمیل به لیست مخاطبین خود باید از سیستم های ارسال ایمیل استفاده کنید. این سیستم ها نتایجی را برای شما ارسال می کنند که نیاز است برای بهبود عملکردتان آن ها را به خوبی تجزیه و تحلیل کنید. علاوه بر این لازم است با رعایت نکات مهمی در خصوص Email marketing از اسپم شدن ایمیل های خود جلوگیری کنید.

با توجه به مطالبی که گفته شد و اهمیت آن ها در آموزش سئو، باید از دوره های آموزش ایمیل مارکتینگ استفاده کنید تا به نتیجه مطلوبی در کسب و کار آنلاین خود برسید. دوره های آموزشی Newseo بهترین گزینه برای شما است تا زیر نظر اساتید مجرب بازاریابی دیجیتال، شروع به یادگیری کنید.

در نهایت امیدواریم با توجه به نکات گفته شده اهمیت و جایگاه این ابزار کاربردی را درک کرده و هرچه سریعتر یادگیری آن را شروع کنید؛ چراکه هیچ موقع برای شروع دیر نیست.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
توجه این مطلب یک رپورتاژ آگهی است.

دیدگاه خود را ثبت کنید