فلای تودی

درخواست برای اخذ پذیرش در دانشکده‌های دندانپزشکی در کانادا

اکثر دانشکده‌های دندانپزشکی دانشجو را تنها در صورتی می‌پذیرند که از پیش‌نیازهای علمی کاملی برخوردار باشد. در واقع، اگر قصد دارید که رشته‌ی سختی مثل دندانپزشکی را در کشور کانادا ادامه دهید، باید ده برابر حالت عادی تلاش کنید و به مرحله‌ای از نخبگی برسید که برای جوین شدن به دانشکده‌های دندانپزشکی کانادا، واجد شرایط باشید.

در واقع اگر بخواهیم صریحانه صحبت کنیم، تحصیل دندانپزشکی در کانادا یا آمریکا یا هر کشور دیگری می‌تواند سخت باشد. اما غیرممکن هم نیست. ما در ادامه، پیش‌نیازهای لازم که شما را برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادایی واجد شرایط می‌کند را معرفی خواهیم کرد. پس به خواندن این مطلب ادامه دهید.

درخواست برای اخذ پذیرش در دانشکده‌های دندانپزشکی در کانادا

دانشکده‌های دندانپزشکی مختلفی در کانادا وجود دارد: دانشگاه آلبرتا (دانشکده دندانپزشکی)، دانشگاه بریتیش کلمبیا (دانشکده دندانپزشکی)، دانشگاه مانیتوبا (دانشکده دندانپزشکی)، دانشگاه دالهوسی (دانشکده دندانپزشکی) دانشگاه تورنتو (دانشکده دندانپزشکی) دندانپزشکی)، دانشگاه وسترن انتاریو (دانشکده دندانپزشکی)، دانشگاه مک گیل (دانشکده دندانپزشکی)، دانشگاه مونترال (دانشکده پزشکی دندانپزشکی)، دانشگاه لاوال (دانشگاه پزشکی دندانپزشکی) و دانشگاه ساسکاچوان. جالب اینجاست که شرایط پذیرش و درخواست برای دانشکده‌ی دندانپزشکی، از موسسه‌ای به موسسه‌ی دیگر متفاوت است. به این ترتیب، مهم است که برای تعیین شرایط پذیرش خاص با دفتر پذیرش دانشکده دندانپزشکی مربوطه تماس بگیرید.

همچنین به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش، باید این را بدانید که اکثر دانشکده‌های دندانپزشکی کانادا به نمرات آزمون استعداد دندانپزشکی (DAT) نیاز دارند که توسط انجمن دندانپزشکی کانادا اجرا می‌شود. مدرک آزمون DAT کانادا نیز توسط اکثر دانشکده‌های دندانپزشکی آمریکا پذیرفته می‌شود.

آماده شدن برای دانشکده دندانپزشکی در کانادا

قبل از درخواست برای دانشکده دندانپزشکی، باید تعیین کنید که آیا این انتخاب شغلی مناسبی برای شما است یا نه. شما باید بدانید که شرایط تحصیلی و آموزشی در این کشور چیست و مدرک دندانپزشکی چه فرصت‌های شغلی خاصی را برای شما ایجاد می‌کند.

دندانپزشکی یک حرفه هنری و علمی است. دندانپزشکان باید از حس زیبایی شناسی هنرمندانه، دقت در جزئیات و مهارت دستی برای انجام اقدامات دقیق در بخشی کوچک برخوردار باشند. دندانپزشکان همچنین باید اخلاق اجتماعی خوبی داشته باشند که بتوانند به خوبی با گروهی از افراد ارتباط برقرار کنند. قبل از در نظر گرفتن شغلی در دندانپزشکی، تشخیص اینکه آیا هر یک از مهارت‌های فوق را دارید یا خیر، مهم است.

در صورت امکان، با مشاوران شغلی یا راهنمایی در دانشکده‌ی خود صحبت کنید و از آن‌ها در مورد دوره‌های مقدماتی که می‌تواند قبل از درخواست برای دانشکده دندانپزشکی کمک کند، راهنمایی بخواهید. با دندانپزشک خود و سایر متخصصان سلامت دندان صحبت کنید و زمانی را در مطب آن‌ها بگذرانید. این به شما فرصتی می‌دهد تا ببینید واقعاً زندگی یک دندانپزشک چگونه است و آیا این انتخاب شغلی برای شما مناسب است یا خیر. بسیاری از این متخصصان برای کمک به شما در مورد فرصت‌های شغلی هیجان‌زده خواهند شد.

ویزای تحصیلی آمریکا

الزامات قبل از پذیرش در دانشگاه

قبل از آنکه بخواهید از دانشکده‌ی مورد نظر پذیرش بگیرید و به کمک آن، ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید، بهتر است بدانید که دوره‌های آموزشی اولیه پیش از دندانپزشکی (ریاضی و علوم) وجود دارد که باید قبل از ثبت نام در دانشکده دندانپزشکی سپری شود. با این حال، زیست شناسی و فیزیک پیشرفته معمولاً مورد نیاز نیستند. از آنجایی که این شرایط از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، ضروری است که برای تعیین شرایط پذیرش خاص با دانشگاه‌های مورد نظر خود، تماس بگیرید.

یک راه ساده برای به دست آوردن این اطلاعات، بازدید از وب سایت‌های دانشکده دندانپزشکی برای دریافت لیستی از الزامات دوره است. همچنین باید بدانید که یکی از شرایط پذیرش برای تمام دانشکده‌های دندانپزشکی کانادا، ارائه نمرات آزمون استعداد دندانپزشکی، یعنی همان DAT است که در بالا به آن اشاره کردیم.  DAT توسط انجمن دندانپزشکی کانادا و برای ارزیابی توانایی عمومی تحصیلی، درک اطلاعات علمی، ادراک بصری دو بعدی و سه بعدی و مهارت دستی برگزار می‌شود. پس حتما راجع به این آزمون اطلاعات کاملی را به دست بیاورید.

اگرچه تمام دانشکده‌های دندانپزشکی کانادا از متقاضیان می‌خواهند که نمرات DAT را به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش ارائه دهند، نتایج آزمون تنها یکی از عواملی است که در ارزیابی پتانسیل پذیرش متقاضی در نظر گرفته می‌شود. پس این آزمون نباید عاملی جهت از بین رفتن انگیزه در شما شود.

تعهد مالی و زمانی

حضور در دانشکده دندانپزشکی کانادا  یک تعهد مالی و زمانی بزرگ است. شما حداقل 4 تا 5 سال را در دانشکده دندانپزشکی سپری خواهید کرد، بنابراین مهم است که مطمئن شوید دانشگاهی که برای شرکت در آن انتخاب می‌کنید، دانشگاهی مناسب شما است. اکثر دانشگاه‌ها تورهای مجازی خوبی را در وب سایت خود ارائه می‌دهند. شما به کمک این تورهای مجازی می‌توانید راجع به هرآنچه که در مورد زندگی دانشگاهی نیاز دارید، اطلاعات کسب کنید. در صورت امکان از پردیس دانشکده‌های دندانپزشکی که می‌خواهید در آن شرکت کنید نیز بازدید کنید.

هزینه‌های تحصیل

هزینه‌های تحصیل در سراسر کانادا همچنان در حال افزایش است و به احتمال زیاد برای اتمام مدرک خود نیاز به دریافت وام‌های دانشجویی یا بورسیه‌های تحصیلی خواهید داشت. پس بهتر است بدانید که هزینه‌های تحصیل برای دانشکده‌های دندانپزشکی که می‌خواهید در آن درس بخوانید، چقدر است. راجع به گزینه‌هایی که برای حمایت مالی شما در دسترس است، تحقیق کنید. این گزینه‌ها می‌تواند پس انداز شخصی، کمک هزینه تحصیلی، بورسیه، وام‌های دانشجویی فدرال و استانی و حتی کمک گرفتن از یک اسپانسر باشد.

وب سایت توسعه منابع انسانی و مهارت‌های کانادا اطلاعات و منابعی را در مورد گزینه‌های کمک مالی در دسترس برای افرادی که مایل به تحصیل در کانادا هستند ارائه می‌دهد. وبسایت‌های خود دانشگاه‌ها نیز راجع به اسکالرشیپ‌ها و بورسیه‌های مختلف دانشجویی اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌دهند که در صورت تحقیق و بررسی دقیق، از آن‌ها مطلع خواهید شد.

تحصیل رشته دندانپزشکی در کانادا

تحصیل دندان‌پزشکی در کانادا با مهرآیین مخبری

اگر قصد دارید در کانادا به تحصیل در رشته‌ی دندان‌پزشکی مشغول شوید، پس طبیعتا می‌دانید که چه گزینه‌ی سختی را برای ادامه‌ی مسیر زندگی خود انتخاب کرده‌اید. پس بهتر است بدانید که برای انجام این کار، باید از وکیل، مشاور و موسسه‌ی مهاجرتی مطمئن و مناسبی کمک بگیرید. در این صورت، هزینه و تلاش شما با یک اشتباه کوچک هدر نمی‌رود.

موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری (https://mmconsultingfirm.com/) یکی از گزینه‌هایی است که به شما در مهاجرت تحصیلی بی‌نقص و اخذ بورسیه کمک خواهد کرد. موسس این مجموعه یعنی مهرآیین مخبری، خودش با بورسیه‌ی تحصیلی کامل در آمریکا درس خوانده و در حال حاضر، در بخش پذیرش دانشگاهی در آمریکا، در حال فعالیت است. پس در صورتی که قصد دارید با یک شخص باتجربه که مسیر شما را از قبل پیموده، مشورت کنید و به هدفتان برسید، حتما با موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری، ارتباط برقرار کنید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها