آی پینز

استراتژی ترید؛ چگونه برنامه ترید پول ساز بسازیم؟

نوسانات بازار ارزهای دیجیتال، اتفاقی اجتناب‌ناپذیر است؛ داشتن استراتژی ترید تنها کاری است که برای در امان ماندن از این نوسانات می‌توانید به‌عنوان یک تریدر انجام دهید. معامله کردن در بازار ارزهای دیجیتال بدون داشتن استراتژی اصلا منطقی نیست؛ بنابراین باید با بهترین روش های ترید آشنا باشید و مطابق با تحلیل‌های حرفه‌ای، بهترین استراتژی ترید ارز دیجیتال را برای خود انتخاب کنید.

در ادامه این مطلب قصد داریم نکات مربوط به انتخاب بهترین برنامه ترید در بازار کریپتو را به شما آموزش دهیم. نکته مهم این که استراتژی معامله ارزهای دیجیتال برای هر کس متفاوت است و با آزمون و خطا باید به بهترین انتخاب برسید. اگر به‌تازگی وارد دنیای ارزهای دیجیتال شده‌اید یا تجربه کمی در این حوزه دارید، خواندن مطلب پیش رو به شما کمک می‌کند با در نظر گرفتن مهم‌ترین نکات، استراتژی مخصوص خود را پیدا کنید.

برای انتخاب استراتژی ترید برتر، ابتدا نوع تحلیل بازار را انتخاب کنید

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که به شما در انتخاب بهترین استراتژی ترید کمک می‌کند، انتخاب روش تحلیل بازار است. برای تحلیل بازار ارزهای دیجیتال می‌توانید از دو روش تحلیل تکنیکال (Technical) و فاندامنتال (Fundamental) استفاده کنید. در تحلیل تکنیکال تمرکز بر داد‌ه‌ها و نمودارها است و براساس آن می‌توانید آینده بازار ارز دیجیتال را پیش‌بینی کنید. برای بررسی نمودار نوسانات قیمت و سهم بازار می‌توانید از اطلاعات موجود در سایت‌های صرافی آنلاین کمک بگیرید.

در تحلیل فاندامنتال یا بنیادی، از داده‌های موجود باتوجه‌به عوامل اقتصادی و اجتماعی، ارزش آینده یک ارز دیجیتال استفاده می‌شود. شما باید یکی از روش‌های تحلیل را انتخاب کنید و براساس آن پیش بروید؛ البته پیش از انتخاب بهترین روش ترید باید با آن‌ها آشنایی کامل داشته باشید. بعدها با کسب تجربه و اخبار بازار ارزهای دیجیتال به‌راحتی متوجه می‌شوید روند بازار به کدام سبک تحلیل نزدیک‌تر است.

استراتژی ترید؛ چگونه برنامه ترید پول ساز بسازیم؟

تحقیق درباره روش های برگزیده ترید؛ قدمی کلیدی برای تعیین استراتژی

برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال سبک‌های مختلف معاملاتی وجود دارد. هر کدام از این سبک‌ها در موقعیت‌های به‌خصوص کاربرد دارند. شما باید با همه آن‌ها به‌طورکامل آشنایی داشته باشید تا بهترین روش ترید را برای تعیین استراتژی معامله انتخاب کنید. در ادامه به تعدادی از معروف‌ترین سبک‌های معاملاتی اشاره می‌کنیم:

  • اسکالپینگ (Scalping): یکی از سبک‌های معاملاتی که در مدت‌زمان کوتاه منجر به سودهای کلان می‌شود، اسکالپینگ است. در این روش تریدرها در زمان نوسانات آنی وارد معامله می‌شوند و بعد از گذشت چند دقیقه یا چند کندل صعودی و نزولی، از معامله خارج می‌شوند. اسکالپ در ترید فقط در صورتی منجر به سودهای کلان می‌شود که با سرمایه بالا وارد معامله شوید. این روش به تجربه و تخصص نیاز دارد و با ریسک از دست دادن سرمایه همراه است؛ بنابراین مراقب باشید! به تازه‌کاران پیشنهاد می‌کنیم روش دیگری را انتخاب کنند.
  • ترید روزانه (Daily Trading): با استراتژی ترید روزانه، تریدر خرید و فروش ارز دیجیتال را به‌صورت روزانه، منظم و پشت‌سرهم انجام می‌دهد. در این روش معاملاتی، تریدر دائما باید نمودار قیمت ارز را بررسی کند تا زمان مناسب برای ورود یا خروج از یک پوزیشن را تشخیص دهد. این روش نسبت به اسکالپینگ از ریسک کمتری برخوردار است.
  • نوسان‌گیری (Swing Trading): در نوسان‌گیری یا Swing Trading، تریدرها از نوسانات قیمت در بازار برای کسب سود از معاملات استفاده می‌کنند. در این روش معاملاتی، نوسانات قیمت در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت یا میان‌مدت موردتوجه قرار می‌گیرند. در این روش فقط از تحلیل تکنیکال استفاده می‌شود و به همین دلیل از استراتژی ترید روزانه آسان‌تر است.
  • پوزیشن تریدینگ (Position Trading): سبک معاملاتی پوزیشن تریدینگ یک استراتژی بلندمدت است که در بازه‌های زمانی چند‌ماهه تا چندین‌ساله ادامه پیدا می‌کند. در این سبک معاملاتی از تحلیل فاندامنتال استفاده می‌شود و نوسانات قیمتی روزانه نادیده گرفته خواهند شد. درواقع در این سبک معاملاتی رصد دائمی معاملات ضروری نیست.

برای این که بتوانید بهترین سبک معاملاتی را انتخاب کنید باید بدانید بلاک چین چیست، هر ارز دیجیتالی روی چه شبکه‌ای عرضه می‌شود و نوسانات قیمتی ارز موردنظر شما به چه صورت است. در واقع باید درباره دنیای ارزهای دیجیتال اطلاعات کاملی داشته باشید و اخبار آن را پیگیری کنید.

استراتژی ترید؛ چگونه برنامه ترید پول ساز بسازیم؟

اهمیت زمان را در ترید ارز دیجیتال دست‌کم نگیرید!

یکی از موضوعاتی که در انتخاب بهترین استراتژی ترید ارز دیجیتال بسیار اهمیت دارد، در نظر گرفتن زمان است؛ یعنی شما باید دید دقیقی از زمان وارد کردن یا خارج کردن سرمایه خود در بازار ارزهای دیجیتال داشته باشید. در نظر داشتن زمان برای انتخاب سبک معاملاتی هم اهمیت دارد؛ به عنوان مثال اگر می‌توانید دائما نوسانات قیمت اتریوم یا سایر ارزهای دیجیتال را بررسی کنید، سبک معاملاتی اسکالپینگ یا استراتژی ترید روزانه برای شما مناسب است.

آموزش ترید؛ درباره پروژه‌های ارز دیجیتال اطلاعات کسب کنید

یکی از موضوعاتی که به‌هیچ‌عنوان برای طراحی برنامه ترید مناسب و پولساز نباید نادیده بگیرید، داشتن دانش کافی درباره ارزهای دیجیتال است. درواقع این یکی از اولین قدم‌ها برای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه‌ای است. شما باید دائما منابع آموزش ترید را موردبررسی قرار دهید و از اطلاعاتی که در سایت‌ها و پلتفرم‌های دیگر وجود دارد، استفاده کنید.

شما باید دائما درباره ارزهای دیجیتال مختلف، تاریخچه آن‌ها و اخبار مربوط به دنیای ارزهای دیجیتال تحقیق کنید و اطلاعات خود را به‌روز نگه دارید. این کار به شما کمک می‌کند که بدانید روی چه ارز دیجیتالی باید سرمایه‌گذاری کنید و کدام ارزها را نادیده بگیرید. انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای ترید را به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان در تعیین استراتژی ترید نادیده گرفت.

مدیریت سرمایه؛ کسب سود از بازار کریپتو با یادگیری اصول سبدچینی

هدف همه افراد از ورود به بازار ارزهای دیجیتال، کسب سود است. برای رسیدن به سودهای خرد و کلان، باید با روش‌های مدیریت سرمایه آشنایی داشته باشید. برای مدیریت سرمایه باید دقیقا بدانید در چه زمانی چه مقدار سرمایه را وارد معاملات خود کنید و چه زمانی سرمایه را بیرون بکشید.

علاوه‌بر این، آشنایی با اصول سبد چینی ارزهای دیجیتال، کمک بزرگی در مدیریت سرمایه خواهد کرد. نکته‌ای که درباره سبد چینی ارزهای دیجیتال باید در نظر داشته باشید، این است که «همه تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد قرار ندهید»! در واقع باید ارزهای دیجیتال مختلف را رصد کنید و مقداری از هر کدام را در سبد خود قرار دهید؛ با چنین روشی ریسک از دست دادن سرمایه بسیار کم می‌شود و مدیریت سرمایه نیز آسان‌تر خواهد شد. همچنین این روش برای آزمون و خطا در ابتدای ورود به بازار ارزهای دیجیتال، تجربه بسیار مفیدی خواهد بود.

استراتژی ترید؛ چگونه برنامه ترید پول ساز بسازیم؟

موفقیت در بازار ارزهای دیجیتال با به‌کارگیری روش های ترید مطمئن در یک صرافی معتبر

آخرین اقدام مهمی که در تعیین استراتژی ترید باید انجام دهید، انتخاب یک صرافی معتبر است. به دلیل مشکلات و تحریم‌های مختلف علیه ایرانیان در صرافی‌های خارجی، بهترین کار اعتماد کردن به صرافی‌های آنلاین ایرانی معتبر است. برای پیدا کردن بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی کافی است کمی تحقیق و پرس‌وجو کنید.

در سال‌های اخیر صرافی‌های مختلفی امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را برای تریدرهای ایرانی فراهم کرده‌اند؛ تنها نکته‌ای که باید هنگام انتخاب صرافی در نظر بگیرید، اعتبار آن مجموعه است؛ در ادامه با به‌کارگیری بهترین روش های ترید و تحلیل بازار، می‌توانید از طریق خرید و فروش ارزهای دیجیتال به سود مطلوب برسید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها