آیا می‌توان به اخبار ارز دیجیتال اعتماد کرد؟

چرا اخبار ارز دیجیتال اهمیت دارد؟ تمام انسان‌ها به دنبال رفع نیازهای خود هستند. یکی از عواملی که می‌تواند نیازهای انسان را به بهترین شکل ممکن برطرف کند ثروت است. امروزه ثروت انواع مختلف دارد که یکی از آنها ارز دیجیتال است. چرا که نه تنها مردم و هموطنان عزیز، بلکه کمپانی‌ها و سرمایه گذاران بزرگ (نهنگ ها) نیز در این اکوسیستم سرمایه گذاری کرده‌اند. بنابراین توجه به تغییرات این سیستم و انجام واکنش‌های به موقع به معنای دقیق کلمه «مراقبت از ثروت» است. در این مقاله قصد داریم اهمیت اخبار ارز دیجیتال و تاثیر شایعه در خبرهای ارز دیجیتال صحبت کنیم. سپس در مورد اهمیت صحت اطلاعات و منابع خبری موثق اطلاعاتی را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

اهمیت اخبار ارز دیجیتال و تاثیر شایعه

همانطور که می‌دانید یکی از پرطرفدارترین راه‌های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال ترید یا معامله ارزهای دیجیتال است. اخبار ارز دیجیتال نه تنها به هلدرها بلکه به تریدرها کمک می‌کند تا تحلیل‌های درست و بی‌نقصی ارائه بدهند. تحلیل‌های هرچه کامل‌تر می‌تواند به واکنش به موقع و اطلاع رسانی به موقع آنها کمک کند.

در دنیای ارز دیجیتال اطلاعات قدرت است. اطلاعات نیز تنها شامل علم و هنر مبادله نیست. بلکه قسمت اعظمی از اطلاعات توانایی تشخیص صحیح اخبار ارز دیجیتال از شایعات در این حوزه است. بنابراین اگر می‌خواهید ثروت خود را در سیستم ارز دیجیتال افزایش دهید پیشنهاد می‌شود اخبار به روز را دنبال کرده و تحلیل‌های خود را با توجه به آنها به روز کنید.

تاثیر شایعه روی اخبار کریپتوکارنسی

متاسفانه یا خوشبختانه منابع خبری بیشماری در مورد ارزهای دیجیتال اخبار گوناگون سر می‌دهند. خبرهایی که ممکن است بسیاری از آنها درست نباشد. چرا که بر اساس حقایقی غیر واقعی و تحلیل‌های کاملاً احساسی برداشت و انتشار داده شده است. دردناک‌ترین حقیقت وجود شایعات در اخبار کریپتوکارنسی نحوه پخش شدن آن است. یک شایعه در میان چند اخبار حقیقی قرار می‌گیرد تا کسی متوجه حضور آن نشود. تمام خبرنگاران و نویسندگان در حوزه اخبار ارز دیجیتال از پر مخاطب بودن اخبار منفی اطلاع دارند. اگر خبرنگاران شریف و صادق را فاکتور بگیریم، افرادی که منفعت‌های بسیاری از پخش شدن شایعات در اخبار کریپتوکارنسی می‌برند، کم نیستند.

حال تاثیر این خبرهای غیر واقعی چیست؟

۱- تشخیص خبرهای واقعی در میان میلیون‌ها خبر غیر واقعی به شدت سخت و دشوار می‌شود. چرا که خبرهای ضد و نقیض به اندازه‌ای واقعی به نظر می‌رسند که تشخیص آن برای افراد تازه کار می‌تواند به شدت زمانبر باشد.

۲- ضررهای بی‌حد و حصر از دیگر تاثیرات شایعات در میان اخبار ارز دیجیتال است. گاهی دیده شده که اخبار ارز دیجیتال که توسط یکی از نهنگ‌های شبکه بلاک چین بازگو می‌شود، موجب نوسانات شدید می‌شود. نوساناتی که توسط هیچ یک از تحلیلگران حرفه‌ای دنیا پیش بینی نشده بود. همین نوسانات شدید می‌تواند موجب ضرر بسیاری از هلدرها و تریدرها شده است. چه بسا خود نهنگ که خبر را انتشار داده، از صحت تمام اخبار بازگو شده اطلاع کافی نداشته باشد. همانطور که گفتیم در بسیاری از مواقع شایعه خود را در میان اخبار واقعی پنهان می‌کند.

۳- بی‌اعتمادی کاربران تازه واردان و تمامی کسانی که قصد ورود به سیستم ارز دیجیتال را دارند، از دیگر تاثیرات وجود شایعات در میان اخبار ارز دیجیتال است. به عنوان مثال آقای ایلان ماسک چند بار در صفحه توییتر خود از دوج کوین حمایت کرده بود. برخی تحلیلگران نیز هشدار داده بودند که احتمالاً آقای ماسک قصد استفاده از دوج کوین در یکی از پروژه‌های خود را دارد. همین امر باعث شد دوج کوین رشد ۸۰۰% داشته باشد. اما اکنون که آقای ماسک از دوج کوین صحبت می‌کند تغییرات شدیدی در نمودارهای قیمت دوج کوین مشاهده نمی‌شود. چرا که هنوز کسی حمایت واقعی آقای ماسک و استفاده از دوج کوین در یکی از پروژه‌های خود به صورت رسمی ندیده است. همین امر موجب شده که رشد ۸۰۰% دوج کوین به یک حباب مبدل شود. حبابی که هر لحظه امکان ترکیدن آن وجود داشته باشد. حال به نظر شما استفاده از دوج کوین در یکی از پروژه‌های شرکت تسلا شبیه یک شایعه نبوده است؟ برخی مواقع پخش شدن شایعه به همین صورت است. صرفا شایعات از یک کاربر وحشت زده یا یک ذهن بیمار منتشر نمی‌شود. گاهی یک احتمال می‌تواند یک خبر قطعی تلقی شود.

۴- از بین رفتن اعتبار منبع خبری یکی از قدیمی ترین اتفاقاتی است که پس از پخش شدن شایعه در میان اخبار کریپتوکارنسی می‌افتد. منابع خبری که اکنون هیچ اسمی از آنها برده نمی‌شود و به فراموشی سپرده شده‌اند کم به شایعات دامن نزده‌اند.

موارد گفته شده فقط قسمتی از آسیب‌های پخش شدن یک شایعه در میان اخبار ارزهای دیجیتال است. شایعات کریپتوکارنسی آسیب‌های دیگری نیز به صنایع مرتبط می‌زند که بررسی آنان از حوصله مقاله خارج است.

منابع قابل اعتماد برای اخبار ارز دیجیتال

آیا می‌توان به اخبار ارز دیجیتال اعتماد کرد؟

تا کنون به اهمیت صحت اخبار کریپتوکارنسی پی برده‌اید. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که منابع قابل اعتماد کدامند؟

CoinDesk

CoinDesk اخبار ارز دیجیتال را به صورت دقیق اما گسترده اطلاع رسانی می‌کند. این سایت رسماً برای ایجاد ذهنیت و نگرش صحیح در سرمایه گذاران جوان فعالیت دارد. از دیگر اقدامات قابل ستایش این سایت ارتباط سرمایه گذاران با یکدیگر است. CoinDesk شاخص قیمت بیت کوین را ایجاد کرده که این کار سبب شهرت او شده است. نرخ مرجع قیمتی و اخبار کریپتوکارنسی این سایت به طور گسترده توسط مجلات مالی سنتی مانند وال استریت ژورنال، فایننشال تایمز و CNBC استفاده می‌شود.

CoinMarketCap

ذره‌ای شک در صحت اخبار ارز دیجیتال در سایت کوین مارکت کپ وجود ندارد. چرا که این اخبار به وسیله تحلیل‌های داده‌ای پخش می‌شوند. داده‌هایی مورد فعالیت‌های تجاری که از هزاران بازار جمع آوری شده است. این داده‌های دقیق از طریق بررسی جنبه‌های مختلف دارایی‌های دیجیتال به دست آمده. جنبه‌هایی که ارزش بازار، قیمت، حجم و عرضه در گردش آنها و… را در نظر گرفته و تک تک آنها را فهرست وار نوشته است. از دیگر جذابیت‌های سایت CoinMarketCap نمایش تمام اخبار ارز دیجیتال در قالب اعداد و ارقام است.

اخبار ارز دیجیتال والکس

والکس یکی از منابع موثق و معتبر در دنیاست. این سایت به علت وجود بزرگترین منبع آموزشی و نرخ قیمتی در میان کاربران ایرانی در سراسر بلاکچین شناخته شده است. این سایت توانسته علاوه بر به همراه جدیدترین اخبار ارز دیجیتال به زبان فارسی در اختیار کاربران ایرانی قرار دهد. والکس همچنین به عنوان صرافی با کوتاه ترین زمان احراز هویت و ارائه بیش از ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر دنیا مورد ستایش بسیاری از منتقدان قرار گرفته است.

Cointelegraph

کوین تلگراف به ارائه محتوای روشنگرانه مانند نمودارهای جامع قیمت ارزهای دیجیتال و تجزیه و تحلیل عمیق شهرت دارد. این سایت نظرات و گزارش‌هایی در مورد اخبار ارز دیجیتال نیز منتشر می‌کند. هدف از انتشار این نظرات، روشنتر کردن اخبار ارز دیجیتال برای خوانندگان خود اعلام کرده است. Cointelegraph در مورد طیف گسترده‌ای از بلاک چین، ارزهای دیجیتال و اخبار فین تک در حال ظهور اطلاعات بکر و دسته اول منتشر می‌کند. هدف آنها ارائه اخبار ارز دیجیتال به صورت دقیق و روزانه از دنیای متمرکز و غیرمتمرکز است.

مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها