اچ تی سی بیش از 140هزار هدست واقعیت مجازی Vive را به فروش رسانده است

در تاریخ 1 مارس 2016 اچ تی سی شروع به سفارش گیری از مشتریان برای هدست واقعیت مجازی Vive کرد که در ده دقیقه ی ابتدایی، تعداد 15 هزار دستگاه از آن به فروش رفت. این تعداد معادل 12 میلیون دلار می باشد. اولین نمونه های این دستگاه در تاریخ 5 آوریل وارد بازار شد و از آن زمان تا کنون بیش از 140 هزار عدد از این هدست ها به فروش رفته است. این خبر را چیالین چانگ مدیر بخش تلفن همراه و دستگاه های مرتبط HTC در کنفرانس تلفنی ای که با سرمایه گذاران HTC داشت بیان کرد. این کنفرانس در تاریخ 25 اکتبر برگزار شده بود و امروز مشروح آن جلسه در اختیار رسانه ها قرار گرفته است.

در این کنفرانس چانگ اظهار داشت که فروش دستگاه های Vive سود خوبی عاید شرکت می کند. آقای چانگ به شایعاتی که در مورد فروش 140 هزار دستگاه وایو منتشر شده بود اشاره کرد و گفت که فروش کلی، رقمی بالاتر از این مقدار بوده است. اما از اعلام دقیق تعداد دستگاه های فروش رفته خودداری کرد. اعلام نکردن تعداد دستگاه های فروش رفته باعث سردرگمی توسعه دهندگان اپلیکیشن های واقعیت مجازی شده چون مشخص نیست که بهتر است تا فعالیت های خود را برای ساخت اپلیکیشن معطوف به کدام دستگاه کنند.

Vive با قیمتی حدود 800 دلار فروخته می شود و این به این معنی است که HTC از فروش این هدست های واقعیت مجازی 112 میلیون درآمد کسب کرده است. در ابتدای امسال خانم چر وانگ مدیرعامل و یکی از موسسین اچ تی سی اعلام کرد که این شرکت در حال فاصله گرفتن از بازار تلفن های همراه است تا فعالیت های خود را در زمینه ی واقعیت مجازی بیشتر کند.

در تاریخ 14 آوریل اچ تی سی پرچمدار جدید خود یعنی HTC 10 را به بازار عرضه کرد. با وجود اینکه این گوشی یکی از بهترین دستگاه های بازار به شمار می آید، اما تبلیغات ضعیف و کم باعث شد تا اچ تی سی 10 نیز در آمریکا و سایر بازارها فروش مناسبی نداشه باشد، و به همین دلیل با اینکه وضعیت مالی HTC بهتر شده اما هنوز صورت های مالی این شرکت منفی هستند.

منبع PhoneArena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها