فلای تودی

چگونه در شغل برقکار ساختمان موفق خواهیم شد؟

بسیاری از جوانان و نوجوانان در سنین انتخاب رشته علاقه بسیار زیادی به کار برقکاری ساختمان و فنی دارند. به همین دلیل به این رشته و سایر رشته‌های فنی روی می‌آورند. در کنار این نوجوانان و جوانان، افراد بسیار زیاد دیگری نیز هستند که به این مشاغل علاقه زیادی دارند. اما آیا تنها علاقه برای موفق شدن در این کارها کافیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت خیر. آموزش دیدن یکی از عوامل تاثیرگذار برروی موفقیت شما در این کارها است. به عنوان مثال آموزش برق ساختمان سروش جاوید می‌تواند راهی برای موفقیت شما در حوزه برقکاری ساختمان باشد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با عوامل تاثیرگذار روی شغل برقکاری ساختمان آشنا کنیم تا با موفقیت در این شغل بتوانید درآمد بسیار زیادی کسب نمایید.

معرفی شغل برقکار ساختمان

شغل برقکاری ساختمان چیست و یک برقکار چه وظایفی را بر عهده دارد؟ این سوال بسیاری از افرادیست که به دنبال شروع شغل برقکاری ساختمان هستند. یک برقکار ساختمان وظیفه نصب و طراحی سیستم‌های برقی و روشنایی درون ساختمان‌ها را برعهده دارد. این افراد باید به خوبی بدانند که چگونه دوربین‌های مداربسته، دزدگیر، اتصال درب‌های برقی، سیستم اعلام حریق و برق‌کشی ساختمان را نصب نمایند.

علاوه بر کارهای بالا، یک برقکار ساختمان باید به خوبی بتواند تمامی عیب و ایرادات سیستم برق‌رسانی ساختمان را حل نماید. به عبارتی باید با مشکلات اتصال برق درون ساختمان‌ها به خوبی آشنا باشد. همچنین فردی که شغل برقکاری ساختمان را برمی‌گزیند باید به خوبی با دستورالعمل‌های این شغل آشنایی داشته و آنها را در همه کارهای خود به خوبی رعایت نماید. حتما باید این دستورالعمل‌ها را جدی بگیرد چرا که با کوچکترین اشتباه ممکن است آسیب جدی جانی و مالی به او وارد شود.

چگونه در شغل برقکار ساختمان موفق خواهیم شد؟

حقوق برقکار ساختمان چقدر است؟

میزان درآمد و دستمزد برای بسیاری از افراد در هر شغلی مهم است. اما با توجه به علاقه‌ای که دارید، آیا می‌دانید میزان درآمد یک برقکار ساختمان چقدر است؟ میزان درآمد و حقوق برقکار ساختمان بسیار متفاوت و وابسته به میزان تخصص اوست. به همین دلیل آموزش در این حرفه بسیار مهم است. فرد با آموزش حرفه‌ای و تخصصی می‌تواند در شغل برقکاری ساختمان موفق شود و درآمد بالایی در بیاورد. آموزش سروش جاوید در این حوزه یکی از آموزش‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا روز به روز در این حوزه متخصص‌تر شوید و پیشرفت کنید.

هرچه میزان تخصص شما در این شغل بیشتر شود بدون شک پروژه‌های بزرگتری دریافت خواهید کرد که سطح درآمدی شما را بالا خواهد برد. البته ناگفته نماند که علاوه بر میزان مهارت و تخصص برخی عوامل دیگر در افزایش میزان درآمد نیز تاثیرگذار است که عبارتند از:

  • سرعت و خوش‌قولی
  • مشتری‌مداری
  • تبلیغات
  • ارتباطات

به طور متوسط یک برقکار ساختمان در ماه می‌تواند ببین 7 تا 10 میلیون تومان درآمد داشته باشد. البته این عدد بسته به میزان تخصص و پروژه‌هایی که او دریافت می‌کند می‌تواند متفاوت باشد. اما به طور کل می‌توان شغل برقکاری ساختمان را جزو مشاغل پردرآمد دانست.

وظایف شغل برقکار ساختمان

خوب همانطور که در بالاتر بیان کردیم، تنها داشتن علاقه برای انتخاب شغل برقکاری ساختمان کافی نیست. اگر شما هم به دنبال انتخاب این حرفه هستید، قبل از هر چیزی باید با شرح وظایف آن آشنا باشید. چرا که در این صورت می‌توانید به بهترین نحو ممکن کار خود را انجام دهید.

برخی از وظایف یک برقکار ساختمان عبارتند از:

  1. برقکار باید به تمامی نکات و اصول ایمنی و حفاظت از برق و استانداردهای برق‌کشی ساختمان به خوبی آشنا باشد.
  2. فرد برقکار ساختمان باید به تمامی ابزارهای مورد نیاز برق‌کشی ساختمان، قطعات مورد نیاز و همچنین لوله‌کشی برق ساختمان آشنایی داشته باشد.
  3. برقکاران ساختمان باید بتوانند سیم‌کشی ساختمان را به صورت روکار یا توکار انجام دهند.
  4. یکی دیگر از وظایف برقکاران ساختمان نصب و مونتاژ تابلو و سیستم‌های روشنایی است. برقکاران باید بتوانند این کار را به درستی انجام دهند.
  5. برخی از سازندگان ساختمان‌ها، فضای داخلی ساختمان را به سیستم مدیریت هوشمند مجهز می‌کنند. برقکاران ساختمانی باید بتوانند به خوبی این سیستم را درون ساختمان راه‌اندازی کنند. برای راه‌اندازی این سیستم برقکار باید از قبل آموزش‌های کافی را دیده باشد. آموزشگاه سروش جاوید در دوره‌های برقکاری ساختمان این موارد را به خوبی آموزش خواهد داد.

بازار کار شغل برقکار ساختمان چگونه است؟

بدون شک همه ما به خوبی این موضوع را می‌دانیم که برق یکی از مهمترین سیستم‌های یک ساختمان است. به همین دلیل هرکسی به راحتی نمی‌تواند این سیستم را در ساختمان‌های اداری و مسکونی راه‌اندازی کند. برقکاران ساختمان باید تخصص و دانش کافی در این حوزه داشته باشند تا بتوانند سیستم برق‌کشی را با جزئیات و به درستی در یک پروژه ساختمانی پیاده‌سازی کنند. بعد از ساخت یک ساختمان، سیستم برق مهم‌ترین بخش است زیرا بدون برق زندگی کردن تقریبا برای همه انسان‌ها غیرممکن است. شما نمی‌توانید هرگز چندساعتی را بدون این سیستم مهم زندگی کنید.

چگونه در شغل برقکار ساختمان موفق خواهیم شد؟

بر همین اساس می‌توان به جرات گفت شغل برقکاری ساختمان جزو شغل‌هایی است که همیشه برای آن کار وجود دارد و به نسبت سایر شغل‌ها بازارکار خوبی دارد. همچنین در چند سال گذشته ساختمان و ساختمان‌سازی به سرعت در حال رشد است. برای راه‌اندازی سیستم برق هر ساختمان افراد نیازمند برقکاران ساختمانی هستند. بنابراین، می‌توان به راحتی نتیجه گرفت که بازارکار برقکاری ساختمان به شدت داغ و پررونق است و افرادی که در این حوزه مهارت و تخصصی عالی دارند درآمد بسیار فوق‌العاده‌ای کسب می‌کنند.

ارائه خدمات آموزشگاه سروش جاوید

همانگونه که در این مقاله مطالعه کردید، بسیاری از کارهای فنی مانند برقکاری ساختمان، جوش‌کاری، نصب پکیج و… بازار کار بسیار خوبی دارد. افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، می‌توانند درآمدهای بسیار خوبی داشته باشند اما به شرط اینکه در هر شغلی متخصص آن باشند. برای این منظور باید قبل از شروع و ورود به بازار کار آموزش ببینند. اگر شما هم به مشاغلی مانند برقکاری ساختمان، جوش‌کاری و… علاقه دارید ما به شما آموزشگاه سروش جاوید را معرفی می‌کنیم. این آموزشگاه با ارائه آموزش جوشکاری حرفه‌ای، آموزش برق ساختمانی و… شما را در هر حوزه متخصص می‌کند.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها