فلای تودی

وزیر ارتباطات: موضوع بسته شدن گمرک گوشی در حال پیگیری است

روز گذشته، سامانه گمرک گوشی و ثبت گوشی‌های مسافری به روی گوشی‌های رجیستر نشده بسته شد، به طوری که دیگر امکان رجیستر کردن گوشی‌ها و پرداخت حق گمرکی برای کسانی که در 3 ماه گذشته خارج از کشور نبوده‌اند، وجود ندارد. این موضوع باعث اعتراض شدید کسبه شده است و فروشندگان موبایل خواهان باز شدن دوباره سامانه هستند، چرا که فروشندگان معتقدند بسته شدن سامانه، باعث افزایش قیمت گوشی‌ها می‌شود و همچنین ده‌ها هزار گوشی رجیستر نشده در بازار وجود دارد که در صورت بسته شدن گمرک، ضرر زیادی به آنها وارد خواهد شد.

بیشتر بخوانید:سامانه گمرک به روی گوشی های رجیستر نشده مسافری و قاچاق بسته شد!

وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرام خود اذعان کرده در شرایطی که امکان ورود قانونی گوشی وجود نداشته باشد، بستن گمرک گوشی به نوعی خود تحریمی است. او روز گذشته در اینستاگرام در پاسخ به یکی از کاربران اعلام کرد که موضوع را پیگیری خواهد کرد. امروز نیز آقای آذری جهرمی از پیگیری این اتفاق خبر داده و در پاسخ به کاربری دیگر در اینستاگرام گفته است که با وزیر کشور صحبت کرده و موضوع با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و گمرک نیز در میان گذاشته شده است.

حال باید دید که عاقبت سامانه رجیستری و صنف موبایل چه خواهد شد. چرا که مدت هاست بازار با کمبود کالا مواجه بوده و به نوعی ورود گوشی‌های مسافری بازار را زنده نگه داشته است.

بسته شدن گمرک گوشی

 

 

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها