تحصیل در دانشگاه های کانادا

پذیرش از دانشگاه های کانادا

از جذاب ترین امتیازات برای تحصیل در دانشگاه های کانادا رتبه‌ی بالای دانشگاه‌ها و تعداد زیاد دانشگاه‌های موجود در آن برای تحصیل است. تحصیل در مقطع لیسانس معمولاً ۳ تا ۴ سال زمان می‌برد نیاز به معدل بالا و نمره زبان انگلیسی آیلتس ۶ است. تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکتری به مدرک ایلتس حداقل 6.5 نیاز دارد. برای دکتری رزومه خوب مؤثر است. از نکات مثبت تحصیل در دانشگاه های کانادا برای دانشجویان ایرانی اخذ اقامت دائم بعد از تحصیل در آن کشور هست. شانس بالای ویزای دانشجویی از دیگر نکات متمایز برای کشور کانادا در حال حاضر هست. تقریباً برای تمامی رشته‌ها امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا با توجه به ارائه مدرک زبان مناسب وجود دارد.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا به اندازه ی دوره ی تحصیل به اضافه ی سه ماه معتبر است؛ مثلاً اگر مدت دوره ی تحصیلی شما 12 ماه باشد ویزای تحصیلی به مدت 15 ماه برای شما معتبر می باشد. لازم به ذکر است که در کانادا شرایطی وجود دارد که همسر و فرزندان کوچکتر از سن شخصی که در کانادا تحصیل می کند می تواند برای کار و یا تحصیل فرد متقاضی را در کانادا همراهی کند.

هزینه ی تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا نرخ های متفاوتی دارند و این نرخ بستگی به فاکتورهایی زیادی دارد. مقطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا) شما و اینکه شما دانشجوی بین الملی هستید یا اینکه در کانادا اقامت دارید بر هزینه ی دانشجویی شما تاثیر می گذارد. میانگین شهریه دانشجویان بین‌المللی در کانادا حدود 12 هزار الی 20 هزار دلار می باشد.

شرایط دریافت اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا

بسیاری از برنامه های استانی و مهاجرتی کانادا دانشجویان بین‌المللی را تشویق می کند تا بعد از تحصیل در کانادا بمانند. دولت کانادا شرایطی را فراهم می کند تا دانشجویان بین‌المللی پس از تحصیل تجربه کاری به دست آورند و در اقتصاد و فرهنگ کانادا نقش داشته باشند. محبوب ترین برنامه های برای دریافت اقامت کانادا پس از تحصیل موارد زیر است:

تجربه کار کانادایی(Canadian experience class)

  • فارغ التحصیل شدن و دریافت یک مدرک تحصیلی حداقل دو ساله در کانادا
  • داشتن حداقل یکسال سابقه کار کانادا
  • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه در حد مورد نیاز شغل

تجربه کار کبک(Quebec experience class)

در این برنامه نیاز است که شخص یکسال در کبک با ویزای کار معتبر و یا حداقل یکسال در کبک با ویزای تحصیلی، درس خوانده باشد و مدرک تحصیلی دریافت کرده باشد و سپس بتواند مدرک سطح b2 زبان فرانسه را در دو زمینه گفتاری و شنیداری نیز کسب کند. این برنامه در حال حاضر سریع ترین و کم دردسر ترین روش دریافت اقامت دائم کانادا است.

سیستم اکسپرس اینتری(Express Entry)

اکسپرس اینتری سیستم امتیازبندی در کانادا است که بر اساس فاکتورهای مختلفی از جمله محل تحصیل، سابقه ی کار، مهرت زبان و بسیاری از عوامل دیگر تخصیص داده می شود که متقاضی در صورت داشتن امتیاز کافی وارد سیستم اکسپرس اینتری می شود. متقاضی با تحصیل در ایالت های کانادا و کار در همان ایالت می تواند به امتیاز مورد نظر دست پیدا کند و اقامت دائم کانادا را دریافت کند.

اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید قطعاً شرکت ادیسه انتخاب مناسبی برای شماست. شرکت ادیسه درزمینه ی اخذ پذیرش کالج و دانشگاه‌های کانادا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فعالیت می‌کند. قرادهای تحصیلی شرکت مهاجرتی ادیسه تحت نظر مستقیم وکیل مهاجرت انجام می گیرد و شرکت ادیسه طرف قرارداد با بیش از 200 مدرسه و دانشگاه و کالج در کاناداست. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط پذیرش از کالج ها و دانشگاه ها کافی است با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره ی رایگان ادیسه بهرمند شوید.

توجه این مطلب یک رپورتاژ تبلیغاتی است

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar