تعمیر ماکروویو و مشکلات شایع آن

ماکروفر از لوازم خانگی پر کاربرد در هر خانه به حساب می آید که وظیفه آن سرعت در پخت و پز و گرم کردن غذا می باشد. گاهی اوقات این دستگاه نیز مانند سایر وسایل برقی دچار مشکل شده و شما را نیازمند تعمیر ماکروویو می کند. در این مقاله، از زبان شرکت آریابهکار به مشکلات شایعی که در عیب یابی ماکروفر موثر خواهد بود اشاره خواهیم کرد.

 

تعمیر ماکروویو ال جی که جرقه می زند

جرقه زدن در ماکروویو معمولا امری عادی است و این بدین معنی نمی باشد که شما حتما به تعمیر ماکروویو ال جی نیاز داشته باشید. در این حالت باید ماکروفر را بلافاصله خاموش کنید و بازرسی لازم را انجام دهید. دلایل ممکن برای وقوع چنین مشکلی عبارتند از: استفاده از ظروف لب طلا و فلزی مانند قاشق و چنگال در ماکروفر، دیود سوخته، از بین رفتن رنگ داخلی دستگاه و یا پوشش قفسه داخلی

تعمیر ماکروویو سامسونگ که گرم نمی شود

گرمایش ماکروفر یکی از مشکلات رایج آن می باشد. دلیل اصلی این مشکل خراب شدن مگنترون دستگاه می باشد. مگنترون برای تولید اشعه دستگاه جهت طبخ غذا از ولتاژ بالا استفاده می کند. اگر ماکروفر هنگامی که خالی است روشن شود، باعث سوختن مگنترون می شود.در تعمیر ماکروویو سامسونگ که گرم نمی شود مگنترون سوخته باید تعویض شود زیرا تعمیر نمی شود.

چراغ ماکروویو روشن نمی شود

یک لامپ کوچک درون ماکروفر شما وجود دارد که هنگام کار کردن ماکروفر روشن می شود. اگر لامپ روشن نشود، ممکن است لامپ ریخته باشد. دلایل ممکن دیگر می تواند سوکت معیوب لامپ و یا سیم کشی نادرست باشد. اگر لامپ، سوکت، و سیم کشی مشکلی نداشت، سپس صفحه کنترل اصلی را چک کنید. صفحه کنترل ممکن است آسیب دیده و نتواند ولتاژ را به سوکت لامپ ارسال کند.

ماکروویو هنگام شروع به کار ناگهان از کار می افتد

علل احتمالی این مشکل می تواند، سوییچ درب معیوب، ترانسفورماتور معیوب، صفحه کلید لمسی معیوب، و موتور معیوب دستگاه باشد.

دکمه های ماکروویو کار نمی کند

اگر دکمه های ماکروفر کار نکند، نشان دهنده ی آن است که صفحه کلید لمسی یا کنترل پنل ضعیف شده یا آسیب دیده است. یکی دیگر از دلایل ممکن می تواند معیوب بودن برد اصلی کنترل دستگاه باشد.

بشقاب درون ماکروویو نمی چرخد

در ماکروفر یک موتور چرخان زیر بشقاب وجود دارد که مسئول چرخاندن بشقاب درون ماکروفر است. بنابراین علت احتمالی این مشکل یک موتور فرسوده یا سوخته می باشد. این موتور به راحتی قابل تعویض است. با این حال، اگر مشکل از موتور نیست معلوم می شود که مشکل از صفحه اصلی کنترل دستگاه می باشد. اگر صفحه کنترل هم ایرادی ندارد، سپس صفحه کلید لمسی یا کنترل پنل را چک کنید تا ایرادی نداشته باشند.

 

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
توجه این مطلب یک رپورتاژ تبلیغاتی است
مطالب مرتبط
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
فربد کمالی رادمند
1 سال قبل

اینا چی هست؟