تماشای آنلاین فیلم و سریال

تماشای فیلم های سینمایی به روز یکی از کارهایی است که این روزها به خصوص در میان جوانان به عنوان یک سرگرمی محبوب شناخته می شود. این سرگرمی به ویژه در این روزهای همه گیری بیماری بیشتر رونق پیدا کرده است. برای افرادی که دیدن فیلم ها و سریال های جدید همیشه لذت بخش بوده است، شناختن وب سایت های ارائه دهنده این فیلم ها و سریال ها و انتخاب بهترین گزینه از میان آنها همیشه مهم است. اما به جز دانلود این فیلم ها و سریال ها که فضای زیادی اشغال می کند، یکی از گزینه ها تماشای آنلاین فیلم ها و سریال ها است.

مقایسه تماشای آنلاین فیلم با دانلود

درست است که دانلود فیلم یا سریال شما را از مزیت داشتن همیشگی آن بره مند می کند اما باید توجه داشت که همانطور که می دانید با دانلود محتوای آپلود شده توسط یه وب سایت، شما مجبور خواهید بود بخشی از حافظه هارد خود را به آن اختصاص دهید و اگر از دنبال کنندگان حرفه ای سینمای دنیا باشید، دیر یا زود از اشغال حجم زیادی از فضای هاردتان کلافه خواهید شد. به همین دلیل است که ترجیح افراد برای تماشای آنلاین فیلم و سریال به شدت در حال افزایش است.تماشای آنلاین فیلم و سریال

مقایسه حجم مصرفی در تماشای آنلاین و دانلود

برای تماشای آنلاین فیلم ها و سریال ها، باید از ایترنتی با حداقل سرعت مورد نیاز برخوردار باشید. سرعت های لازم برای تماشای آنلاین فیلم با کیفیت ها و رزولوشن های مختلف در زیر آورده شده است.

  • کیفیت UHD یا 4K:  سرعت مورد نیاز 16.3 مگا بایت بر ثانیه
  • رزولوشن های HD
  • کیفیت 720 P : سرعت مورد نیاز 2.05 مگا بایت بر ثانیه
  • کیفیت  1080 P:  سرعت مورد نیاز 3.4 مگا بایت بر ثانیه
  • کیفیت سرعت مورد نیاز 6.82 مگا بایت بر ثانیه
  • رزولوشن های SD
  • کیفیت 480 P: سرعت مورد نیاز 1.55 مگا بایت بر ثانیه
  • کیفیت  :320 P سرعت مورد نیاز 0.67 مگت بایت بر ثانیه

سوالی که اغلب، هنگام تماشای آنلاین فیلم ها و سریال ها ذهن مخاطبان را به خود مشغول می کند، حجم از دست رفته اینترنت است. به همین دلیل لازم دیدیم در اینجا حجم اینترنتی را که با دیدن فیلم های با کیفیت های مختلف از دست خواهید داد ذکر کنیم.تماشای آنلاین فیلم و سریال

اول آنکه، خوب است بدانید که حجم اینترنت مصرفی هنگام تماشای آنلاین فیلم یا سریال نسبت به دانلود آن تفاوتی ندارد. برای مثال تماشای یک فیلم با کیفیت UHD یا 4k به طور میانگین 7.2  گیگا بایت از حجم اینترنت شما را مصرف خواهد کرد. اما اگر انتخاب شما تماشای آنلاین فیلم HD باشد، بسته به کیفیت یا رزولوشن، مقدر ایترنت مصرفی شما متفاوت خواهد بود. با دیدن فیلمی با کیفیت 720 P هر ساعت تماشای فیلم معادل با مصرف 0.9 گیگا بایت اینترنت خواهد بود. این مقدار برای تماشای آنلاین یا دانلود فیلم یا سریال مورد علاقه تان با رزولوشن 1080 P به 1.5 گیگا بایت برای هر ساعت می رسد. چنانچه می دانید، رزولوشن 1080 P پر مصرف ترین رزولوشن است. همچنین بهترین کیفیت را در اختیار علاقه مندان به تماشای آنلاین فیلم یا دانلود آن می گذارد. اما اگر بخواهید رزولوشن K2 را انتخاب کنید که هنوز HD به شمار می آید، در هر ساعت 3 گیگا بایت از حجم اینترنت خود را از دست خواهید داد. اگر می توانید به دیدن فیلمی با کیفیت  SD و رزولوشن 480P قناعت کنید، برای هر ساعت تنها 700 مگا بایت از حجم اینترنت خود را از دست خواهید داد. این حجم برای تماشای آنلاین فیلم و سریال با کیفیت 320 P به 300 مگا بایت محدود می شود.

وب سایت های تماشای آنلاین فیلم

تماشای آنلاین فیلم و سریال

از نمونه های خارجی و موفق وب سایت هایی که با فراهم کردن امکان تماشای آنلاین فیلم برای مخاطبانشان توانسته اند به تجارت های پر سودی تبدیل شوند، می توان به YouTube و Netflix اشاره کرد. اما از این وب سایت های فرنگی که بگذریم به دو نمونه داخلی خواهیم رسید که این روزها بیلبوردهای تبلیغاتی شهرها را از آن خود کرده اند. فیلیمو و نماوا رقیبان سرسختی هستند که با استفاده از تکنولوژی رسانه جاری یا استریم و با ارائه لیست های بند بالایی از فیلم ها، سریال ها و فیلم تئاترها به سایت های محبوبی برای علاقه مندان حرفه ای رسانه های تصویری تبدیل شده اند و هر کدام از آنها طرفداران زیادی را از آن خود کرده اند.

یکی از مهمترین مزیت ‌های دیدن فیلم و سریال از طریق این وب سایت های استریم کاهش هزینه تماشای آنلاین فیلم است. شرکت های ارائه دهنده خدمات “ویدیو بر اساس درخواست” (Video on demand)، با بهره‌گیری از مشارکت شرکت های اینترنتی به مدلی مناسب برای کاربر رسیده اند. این شرکت ها تلاش می‌کنند تا اپراتورها و مشترکان بیشتری را برای همکاری متقاعد کنند. آنها همچنین همواره برای کسب امتیاز پخش سریال های جدید ایرانی در رقابتی تنگاتنگ هستند. امکان تماشای آنلاین فیلم و سریال به طور نیم بها و رایگان نیز سرویسی است که فیلیمو و نماوا را به وب سایت های محبوب برای کاربران اپراتورهای مختلف و شرکت های مختلف ارائه دهنده اینترنت بدل کرده است.تماشای آنلاین فیلم و سریال

سخن آخر آنکه با رواج هر چه بیشتر تماشای آنلاین فیلم و سریال، علاقه مندان می توانند بدون نگرانی از کمبود حجم برای دانلود و ذخیره آنها، تا ساعت ها خود را سرگرم کنند. همین امر باعث شده است تا محبوبیت تماشای آنلاین فیلم ها و سریال ها همواره در حال افزایش باشد. تکنولوژی رسانه جاری یا استریم این امکان را برای افراد فراهم کرده است تا بتوانند آسان تر در میان لیست فیلم ها و سریال های موجود در سایت های ارائه دهنده این خدمات جستجو کنند. این بستر در وب سایت های زیادی ایجاد شده است.  یکی از وب سایت های جدیدی که امکان تماشای آنلاین فیلم و سریال را با بهترین کیفیت در اختیار مخاطبان خود گذاشته، cinema.red است که اجازه می دهد شما آخرین فیلم های منتشر شده در سینماهای سراسر جهان را با خیالی آسوده تماشا کنید.

فیلیمو: https://www.filimo.com/

سینما: https://30nama.red/streams

نماوا:  https://www.namava.ir/

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها