تمامی چیزهایی که انتظار داریم اپل در WWDC 2016 رونمایی کند

مهم‌ترین رویداد بعدی کمپانی اپل کنفرانس توسعه دهندگان این کمپانی WWDC 2016 خواهد بود که کمتر از دو روز دیگر آغاز خواهد شد و ما مهم‌ترین اخبار مربوط به این کمپانی آمریکایی را در حضور هزاران توسعه دهنده، خبرنگار، افراد مشهور و بسیاری از علاقه‌مندان به حوزه تکنولوژی از سوی مدیران آن خواهیم شنید.

معمولاً طی این مراسم به‌ندرت دستگاه‌های جدیدی معرفی می‌شود و بیشتر شاهد رونمایی از نرم افزار و سرویس‌هایی هستیم که به گجت‌های اپلی شما قدرت می‌بخشند. اما امسال قضیه متفاوت است. شایعات زیادی به گوش می‌رسد که همگی در اطراف دستیار شخصی اپل یعنی سیری (Siri) قرار دارند. این شایعات ادعا می‌کنند اپل قصد دارد دستیار شخصی خودش را به همراه به‌روزرسانی‌هایی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده به‌عنوان رقیبی جدی برای دستیارهای آمازون، اکو و مایکروسافت قدرتمند، هوشمندتر و با قابلیت‌های جدیدی قد علم کند. در ادامه قصد داریم تا به هر آن چه که طی کنفرانس WWDC 2016 انتظار رونمایی از آن‌ها را داریم معرفی کنیم. همراه دیجی رو باشید.

سیری

کنفرانس WWDC 2016

از سال 2011 که سیری آغاز به کار کرد، تکنیک‌های جدیدی را به دست آورد. آن حالا می‌تواند نتایج مسابقات ورزشی را چک کند، تصاویر شما را از Camera roll پیدا کند و مسیر مورد نظرتان را بر روی اپل مپ به نمایش بگذارد.

اما تمامی این‌ ویژگی‌ها محدود هستند و اپل اجازه سرک کشیدن دستیار خود به اپلیکیشن‌های سایر کمپانی‌ها را نمی‌دهد. حال به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد تا سیری را برای استفاده در هر اپلیکیشن شخص ثالثی آزاد بگذارد. به گزارش امیر عفراتی گزارشگر مجله اینترنتی Information اپل قصد دارد تا توسعه دهندگان خود را به تعامل بیشتر با سیری دعوت کند. این بدان معنا خواهد بود که شما قادر خواهید بود در آینده‌ای نزدیک اپلیکیشن‌های محبوب خود را با صدایتان کنترل کنید. به‌عنوان مثال از سیری بخواهید که موجودی بانک شما را اعلام کرده و یا به شخصی در تلگرام به‌راحتی پیامی را ارسال کند

این ویژگی است که در حال حاضر ما در دستیار شخصی الکسا ساخت آمازون می‌بینیم. الکسا تا بدین لحظه بیش از 1,000 کار مختلف را از طریق اپلیکیشن‌های شخص ثالث انجام می‌دهد که البته به‌مرور زمان شاهد افزایش آن‌ها نیز هستیم. بدون شک اپل با برداشتن این گام بزرگ می‌تواند بیش از ده‌ها میلیون کاربران آیفون و آی پد خود را خشنود کند.

آی او اس

کنفرانس WWDC 2016

شاید باور کنید یا نکنید؛ اینک نوبت به آن رسیده تا دهمین نسخه از سیستم عامل موبایلی اپل را برای نخستین بار در کنفرانس WWDC 2016 ببینیم. در حال حاضر گزارش‌های فراوانی مبنی بر اضافه شدن برخی ویژگی‌های جذاب همانند اسپلیت اسکرین به سطح این سیستم عامل و افزایش کلی قدرت‌های آن منتشر شده است؛ ولی نمی‌توان تا عرضه نهایی صحبت بیشتری در خصوص آن انجام داد.

iMessage

کنفرانس WWDC 2016

طی هفته گذشته شایعاتی مبنی بر عرضه نسخه‌ اندرویدی اپلیکیشن iMessage توسط اپل به گوش می‌رسد. iMessage یکی از بزرگ‌ترین دلایلی است که کاربران را عاشق آیفون و آی او اس می‌کند. بدون شک عرضه نسخه اندرویدی این اپلیکیشن می‌تواند تأییدی از سوی اپل بر کاربرانی باشد که از آیفون به گوشی‌های هوشمند اندرویدی مهاجرات می‌کنند.

سیستم پرداختی

کنفرانس WWDC 2016

در دستی دیگر، ظاهراً اپل یک سیستم همانند سرویس پرداختی Venmo را به iMessage اضافه خواهد کرد. این شما را ممکن می‌سازد تا به هر شخصی که خواستید پول منتقل کنید.

اپل موزیک و آیتونز

کنفرانس WWDC 2016

اپل موزیک شروع خوبی را نداشت. اگر چه میلیون‌ها نفر همواره از این سرویس استفاده می‌کنند؛ اما این اپلیکیشن در زمینه طراحی و سینک شدن با حساب کاربری ابری iCloud دارای مشکلاتی است. بلومبرگ گزارش می‌دهد که اپل قرار است نسخه‌ی جدیدی از این محصول را در جهت رفع ایرادات آن ارائه کند.

علاوه بر آن یکی از تحلیلگران اپل به نام مارک گورمان نیز معتقد است که نسخه دسکتاپی آیتونز نیز از یک طراحی جدیدی برخوردار خواهد شد. این خبر خوبی برای کسانی خواهد بود که طی چند سال اخیر از مصرف کنندگان این برنامه بوده و شاهد هیچ تغییراتی در آن نبوده‌اند. هرچند که به گفته گورمان این تغییرات اساسی نخواهد بود.

سیستم عامل مک

کنفرانس WWDC 2016

بیشترین انتظار ما در ارتباط با مک، دو تغییر اساسی است. یکی از آن‌ها تغییر نام آن از OS X به MacOS است. این سیستم عامل همین حالا 15 ساله شده است و به نظر می‌رسد که این قضیه برای اپل مهم است که نام این پلتفرم را تغییر دهد.

یکی دیگر از بزرگ‌ترین تغییراتی که MacRumors در گزارشی مفصل به آن پرداخته است، اضافه شدن Siri به این سیستم عامل است. این بدان معناست که رؤیای اپل برای فعالیت دستیار شخصی خود در تمامی دستگاه‌هایش محقق خواهد شد.

tvOS

کنفرانس WWDC 2016

سیستم عامل تلویزیون اپل به نظر می‌رسد که تا چندی دیگر به‌روزرسانی جدیدی را دریافت خواهد کرد. البته ما انتظار تغییرات اساسی را در این پلتفرم نداریم؛ اما می‌تواند این پکیج شامل بهبود کنترل‌های سیری باشد. کنترل‌هایی که در حال حاضر محدود هستند.

WatchOS

کنفرانس WWDC 2016

سرانجام نوبت به ساعت اپل می‌رسد. اطلاعات بسیار کمی در ارتباط با آینده‌ی سیستم عامل این ساعت (WatchOS) منتشر شده است. بنابراین می‌توانیم انتظار تغییرات حداقلی را در آن داشته باشیم. هرچند که بسیاری از توسعه دهندگان از سرعت پایین اجرای اپلیکیشن‌هایشان بر روی این پلتفرم گله می‌کنند. به نظر می‌رسد که اپل تصمیم جدی را برای حل این مشکل اتخاذ خواهد کرد.

منبع techinsider
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد