منع واردات گوشی های بالای 300 یورو تکذیب شد!

در یکی دو روز گذشته، اعلام خبر ممنوعیت واردات گوشی های بالای 300 یورو از جانب انجمن وارد کنندگان موبایل،‌ به سوژه داغ حوزه موبایل کشور تبدیل شده است. مطابق انتظار،‌ به محض اعلام این خبر، قیمت گوشی‌های پرچمدار و پرطرفدار بازار همچون مدل‌های مختلف آیفون 11 و گلکسی اس 20 با افزایشی ناگهانی و چشمگیر همراه شد و نشان داد که نگرانی‌ها در خصوص سوء استفاده برخی سودجویان بیجا نبوده است.

در پی شرایط به وجود آمده و التهابی که در بازار موبایل کشور ایجاد شده، سخنگوی دولت امروز در کنفرانس خبری خود اعمال محدودیت در واردات گوشی‌های هوشمند را تکذیب و عنوان کرد که هیچ دستور و ابلاغی در این زمینه از سوی وزارت صمت به گمرکات کشور صادر نشده است. آقای ربیعی به این نکته نیز اشاره کرد که آنچه در روزهای گذشته اعلام شده،‌ صرفاً صورتجلسه تصمیمات یک کارگروه ارزی بوده و هیچ دستوری در این خصوص صادر نشده است.

پیش از این محمدرضا عالیان، سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، گفته بود که این تصمیم در پی پیشنهاد این انجمن اتخاذ شده چرا که مبلغ ارز تخصیصی از سوی بانک مرکزی برای واردات موبایل از 2 میلیارد و 400 میلیون یورو در سال گذشته به یک میلیارد و پانصد میلیون یورو در سال جاری کاهش پیدا کرده است. به گفته وی: «گوشی تلفن همراه با ارزش بالای 300 یورو تنها 10 تا 15 درصد نیاز کشور را تامین می‌کند، اگر بخواهیم این یک و نیم میلیارد یورو را به کالای بالای 300 یورو تخصیص دهیم منطقی نیست.»

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها