دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

سامانه گمرک به روی گوشی های رجیستر نشده مسافری و قاچاق بسته شد!

بیش از یک سال از آغاز طرح رجیستری گوشی های موبایل می گذرد، طرحی که قرار بود جلوی قاچاق و واردات غیرقانونی این کالا را بگیرد. اما افزایش ناگهانی قیمت گوشی های همراه به دلیل پرش قیمت دلار، باعث شد که واردات غیرقانونی ادامه پیدا کند و در این بین، سامانه گمرک و ثبت گوشی های مسافری نیز راه را برای ورود این گوشی ها باز گذاشت تا کمی جلوی افزایش قیمت را بگیرد!

حال سامانه گمرک و ثبت گوشی های مسافری به صورت مستقیم به پلیس گذرنامه متصل شده است و در زمان وارد کردن شماره گذرنامه، این موضوع بررسی می شود که شخص در 3 ماه گذشته مسافرت خارج از کشور داشته است یا خیر، در صورتی که مسافرتی برای شما ثبت شده باشد، امکان رجیستر کردن گوشی با پرداخت حق گمرکی وجود دارد، اما در غیر اینصورت، این خطا نمایش داده می شود که مسافرتی برای شما ثبت نشده است. این در حالی است که تا روز گذشته، با هرشماره گذرنامه ای، حتی با شماره های اشتباه، امکان رجیستر کردن هر گوشی به هر تعدادی وجود داشت و این موضوع باعث شده بود که گوشی های رجیستر نشده در بازار به وفور خرید و فروش شوند.گمرک گوشی

حالا مردم و فروشندگان سردرگم هستند و این سوال را دارند که عاقبت گوشی های رجیستر نشده چه خواهد شد.ده ها هزار گوشی رجیستر نشده در بازار وجود دارد و گمرک بدون هیچ اطلاعیه قبلی اقدام به اعمال این محدودیت کرده است.

تا به این لحظه هیچ مقام مسئولی درباره این اتفاق اظهار نظری نکرده و تنها وزیر ارتباطات در اینستاگرام و در پاسخ به یکی از کاربران گفته است که این مورد بدون هماهنگی با وی اعمال شده و قول پیگیری داده است.

 

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar