آی پینز

خرید بلیط هواپیما بهتر است یا اتوبوس؟

روزانه تعداد کثیری از انسان‌ها از وسایل حمل و نقل عمومی برای سفرهای بین شهری خود استفاده می‌کنند. این سفرها می‌تواند به قصد تفریح و یا کار و یا حتی برای درمان باشد. اما نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که کدام یک از وسایل حمل و نقل برای سفر مورد نظر ما مناسب‌تر است. ما در مجله گردشگری جهان توریسم در اینجا با مقایسه دو راه مختلف سفر یکی با هواپیما و دیگری با اتوبوس بستری را فراهم می‌سازیم تا بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید تا در سفر بعدی با کدام یک از این وسایل به مقصد خود بروید.

هر کدام از وسایل حمل و نقل هواپیما و اتوبوس ویژگی‌های خوب و بدی را دارند که مسافر باید با توجه به وضعیت خود و شرایط فعلی‌اش انتخاب کند تا با کدام وسیله به سفر بپردازد.

هواپیما یا اتوبوس؟ سفر با کدام وسیله نقلیه را ترجیح  می‌دهید؟ دوست دارید در مسیر باشید یا هر چه سریعتر به مقصد خود برسید؟ شاید این‌ها را سوال‌های احمقانه‌ای بدانید و یا مقایسه‌ی بین هواپیما و اتوبوس برای سفر را شاید کاری بیهوده و عبث بدانید اما به هر حال در این مقاله سعی داریم تا این دو وسیله‌ی نقلیه را با یکدیگر مقایسه کنیم و در نهایت این فرصت را در اختیار مسافران قرار دهیم تا انتخاب مناسبی برای سفر خود داشته باشند.

می‌توان گفت وسیله‌ی نقلیه هواپیما نسبت به اتوبوس برتری کامل دارد و از لحاظ امکانات در طول سفر، در فرودگاه، از لحاظ سرعت در سفر و رسیدن به مقصد، راحتی در طول سفر بسیار بهتر از اتوبوس است. برای سفرهای طولانی برای سفر به مناطقی که خطوط زمینی ندارند و از لحاظ این که هواپیما دارای سرویس بهداشتی ایرانی وفرنگی است و هم چنین میان وعده و غذای بهتری نسبت به اتوبوس دارد برتری کامل دارد.

اما تنها نکته‌ای که سفر با هواپیما را برای هرکسی گزینه‌ی مناسبی نمی‌کند تنها گران بودن بلیط هواپیما است که به نسبت اتوبوس بسیار قیمت بالاتری دارد.

خرید بلیط هواپیما بهتر است یا اتوبوس؟
نکته مهم دیگر در سفر با هواپیما و اتوبوس، امنیت در طول سفر است. اگرچه تعداد سانحه‌های هوایی به مراتب نسبت به حوادث جاده‌ای کمتر است اما ریسک مرگ و میر در حوادث هوایی بسیار وحشتناک‌تر است. برای سفر به مقاصد دورتر مطمئنا هواپیما وسیله‌ی بهتری است، زیرا هم راحتی و سرعت بیشتری دارد و هم از لحاظ امنیت و نقص فنی و همین طور تغییرات آب و هوایی که تاثیر مستقیم بر سلامت و میزان خطرناک بودن جاده‌ها دارند، هواپیما وسیله‌ای مطمئن‌تر است.

با توجه به مقصدی که دارید و با توجه به زمان در دسترس خود باید تصمیم بگیرید که در هزینه‌ها صرفه جویی کنید و یا در زمان خود.

خرید بلیط هواپیما بهتر است یا اتوبوس؟

همانطور که می‌دانید رسیدگی و احترام بیشتر در ایران رابطه‌ی مستقیمی با میزان پول دریافتی از مسافران دارد متاسفانه لذا اگر با هواپیما سفر کنید مطمئنا از احترام بیشتری از طرف کارکنان شرکت هواپیمایی و مهمانداران برخوردار خواهید شد.

این مساله که بسیاری از افراد بیمار نمی‌توانند سفر کنند در هر دو مورد صدق می‌کند و بیماران نمی‌توانند از هیچ کدام وسایل نقلیه‌ی هواپیما و یا اتوبوس استفاده کنند.

خرید بلیط هر دو وسیله مشابه بوده و می‌توان از طریق سایت‌های اینترنتی مانند مستربلیط و یا مراجعه حضوری به پایانه‌ها برای اتوبوس و فرودگاه‌ها برای هواپیما بلیط مورد نظر را تهیه کرد.

برای سفرهای خارجی باید از هواپیماها استفاده کرد و نمی‌توان با اتوبوس به سفرهای خارج از کشور رفت. هم چنین پایانه‌های اتوبوس رانی بیشتر در داخل شهرها قرار دارند در حالیکه فرودگاه‌ها اغلب خارج از شهر قرار می‌گیرند بنابراین دسترسی به مرکز شهر از طریق پایانه‌ها راحت‌تر از فرودگاه‌ها خواهد بود.

خرید بلیط هواپیما بهتر است یا اتوبوس؟در کل این شما هستید که تصمیم می‌گیرید کدام راه را برای سفرهای پیش روی خود انتخاب نمایید. شرایط زندگی و موقعیت شما در انتخاب شما برای وسیله‌ی مورد نظر بسیار اهمیت دارد. در هر دو حالت باید قبل از حرکت اتوبوس و یا پرواز هواپیما به پایانه و یا فرودگاه مربوطه مراجعه کنید تا با تاخیر خود پروازتان را از دست ندهید و هم چنین موجب اتلاف وقت سایر مسافران نشوید.

منبع: http://jahantourism.ir/

منبع این مطلب یک رپورتاژ آگهی است
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها