دادستان کل کشور: باید فضای مجازی که از خارج آورده شده را بست و شبکه ملی راه‌اندازی شود

روز گذشته دادستان کل کشور در همایشی که با موضوع راهکارهای تبلیغی- فرهنگی در خصوص ناهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی با تأکید بر آسیب‌های فضای مجازی قم برگزار شد، با اشاره به حوادث اخیر در کشور گفت:

فضای مجازی چاقوی دو لبه است که برنده و مؤثر است و به تعبیر رهبر انقلاب، توپخانه است که دائم ارزش‌های اخلاقی را هدف قرار می‌دهد و ایشان تأکید داشتند باید شبکه ملی راه‌اندازی شود. گاهی علاوه بر تأکید، تعابیری حاوی دلسوزی می‌گفتند، ولی گوش شنوایی در مورد فضای مجازی و شبکه اجتماعی نیست.

حجت الاسلام منتظری اظهار داشت: امروز جامعه بدون فناوری و شبکه اجتماعی نمی‌تواند زندگی کند، ولی بهترین وجه مدیریت از این فضا است. هیچ یک از مسئولین قائل به بستن فضای مجازی نیستند و اگر کسی در تبلیغات شعار می‌دهند دروغ است. این خیانت است اگر بخواهیم فضای مجازی را در اختیار دشمنان قرار دهیم.

دادستان کل کشور عنوان کرد:

جلسات زیادی برای مدیریت شبکه اجتماعی گرفته شد، ولی گوش شنوا نیست. کار گروهی در قوه قضائیه برای مدیریت شبکه اجتماعی صورت گرفته، ولی متأسفانه از سوی دولت هیچ تمایلی برای مدیریت شبکه وجود ندارد.

وی افزود: اکنون ده‌ها شبکه اجتماعی وجود دارد که بیشترین شبکه اجتماعی در مورد مسائل غیر اخلاقی است و بعضی از شبکه‌ها در مورد توهین به دین و مقدسات و شرکت‌های هرمی است. در این مورد هر چه فریاد می‌زنیم. هرچه می‌گوییم تلگرام به امنیت جامعه و نظام خیانت می‌کند، آن را ببندید و از شبکه‌های اجتماعی داخلی استفاده کنید، ولی متأسفانه گوش شنوایی نیست.

حجت الاسلام در ادامه گفت:

در این مباحث اخیر، قوه قضائیه فریاد زد و آنها موافقت کردند به صورت موقت فیلتر کنند و آن مردک در آمریکا نشسته از طریق تلگرام مسائل آتش زدن مساجد و درست کردن بمب دستی را به جوانان آموزش می‌دهد.

دادستان کل کشور عنوان کرد: این شبکه زندگی مردم را لجن مال کرده است. ما به عنوان مسئول فریاد می‌زنیم باید فضای مجازی که از خارج آورده شده را بست و از شبکه اجتماعی داخلی استفاده کرد. چرا باید همه چیز خودمان را در اختیار دشمن قرار دهیم؟!

لینک کوتاه http://bit.ly/2DgBmb9
منبع مهر

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊

مطالب مرتبط