بلیط هواپیما فلای تودی

دریافت اقامت ترکیه برای فرزندان زیر 18 سال چگونه است؟

از جمله سوالات متداولی که افراد برای مهاجرت به کشور ترکیه مطرح می‌کنند این است که دریافت اقامت ترکیه برای فرزندان زیر 18 سال چگونه امکان‌پذیر است؟ به طور کلی افراد زیر 18 سال از طریق دو روش قادر خواهند بود اقامت کشور ترکیه را دریافت کنند که در این مطلب نحوه دریافت اقامت ترکیه برای افراد زیر 18 سال را به طور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اقامت افراد زیر 18 سال در کشور ترکیه

ترکیه یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت و اقامت به حساب می‌آید که بدون شک با فرستادن فرزندان خود به این کشور می‌توانید آینده بسیار خوب و تضمین شده‌ای را برایشان رقم بزنید. همان‌طور که می‌دانید ترکیه طی چند سال اخیر مهاجران بسیاری از نقاط مختلف جهان به ویژه کشور ایران را از طریق خرید آپارتمان در استانبول و سرمایه‌گذاری در این کشور را در دل خود جای داده است، زیرا این کشور در زمینه‌‌ی فناوری و تکنولوژی به پیشرفت چشمگیری دست یافته است. همان‌طور که گفته شد برای دریافت اقامت افراد زیر 18سال در ترکیه 2 روش وجود دارد که در ادامه برای شما بیان خواهیم کرد:

1. اخذ اقامت از طریق تحصیل

تحصیل در ترکیه یکی از روش‌های دریافت اقامت برای افراد زیر 18 سال به حساب می‌آید. در این روش اگر شخص زیر 18 سال قصد دارد که به تنهایی به کشور ترکیه مهاجرت کند باید حتما رضایت نامه ترجمه شده پدر و مادر خود را به همراه داشته باشد و آن را به کشور ترکیه ارائه دهد. برای دریافت اقامت از طریق تحصیل باید ابتدا خانواده اقدامات لازم را برای ثبت نام فرزندشان در یکی از مدرسه‌های ترکیه به کار گیرند و پس از آن شخصی که در ترکیه اقامت دارد را به صورت رسمی به عنوان کفیل فرزند خود معرفی کنند.

2. مهاجرت خانوادگی و دریافت اقامت برای فرزندان زیر 18 سال

اگر والدین قصد مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت این کشور را داشته باشند، در این صورت مهاجرت و اقامت فرزندان زیر 18 سال نیز تحت الشعاع مهاجرت و اقامت والدین قرار می‌گیرد و می‌توانند همراه با خانواده به ترکیه مهاجرت کرده و در یکی از مدارس این کشور به تحصیل بپردازند. البته فراموش نکنید که پس از پایان 18 سالگی این افراد باید برای اخذ اقامت ترکیه به صورت کاملا مستقل اقدام نمایند. در بین روش‌های مهاجرتی دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه روش آسان‌تری محسوب می‌شود. توجه داشته باشید که برخی اوقات ممکن است شرایط مهاجرت با خانواده به ترکیه متفاوت باشد که در ادامه این شرایط را بررسی خواهیم کرد:

 • تاثیر طلاق بر مهاجرت فرزندان زیر 18 سال

اگر والدین افراد زیر 18 سال از هم طلاق گرفته باشند، باید پدر یا مادر که حضانت فرزند خود را بر عهده دارند نامه رسمی حضانت فرزند را به کشور ترکیه ارائه بدهند تا بتوانند مابقی مراحل را برای اخذ اقامت طی کنند.

 • مهاجرت یکی از والدین به ترکیه

برخی اوقات نیز ممکن است فقط یک نفر از والدین (پدر یا مادر) قصد مهاجرت به ترکیه را داشته باشد که در این مواقع اجازه کتبی والدی که قصد مهاجرت به این کشور را ندارد الزامی است.

 • تاثیر فوت والدین بر اقامت افراد زیر 18 سال

اگر یکی از والدهای فرزند زیر 18 سال فوت کرده باشد، برای اخذ اقامت افراد زیر 18 سال پدر یا مادری که در قید حیات است باید گواهی نشان‌ دهنده فوت والد را همراه با سایر مدارک رسمی به کشور ترکیه ارائه دهد.

افراد زیر 18 سال برای دریافت اقامت ترکیه باید چه مدارکی را ارائه دهند؟

افراد زیر 18 سال برای دریافت اقامت ترکیه باید مدارکی را تهیه نمایند که این مدارک شامل موارد زیر می‌باشد:

 • تسلط به زبان ترکی یا انگلیسی
 • پذیرش مدرسه مورد نظر در ترکیه
 • معدل مورد قبول برای تحصیل در ترکیه
 • معرفی یک کفیل برای سرپرستی در ترکیه
 • ارائه مدارکی که نشان‌ دهنده تمکن مالی افراد زیر 18 سال باشد
 • ارائه سند ازدواج زوجین
 • در صورت طلاق باید طلاق نامه و نامه رسمی حق حضانت فرزند ارائه داده شود
 • در صورت فوت والدین گواهی فوت باید ارائه داده شود
 • ارائه بیمه نامه سلامت
 • ارائه تاییدیه عدم سوء پیشینه کیفری

سخن پایانی

همان‌طور که مطالعه کردید دریافت اقامت کشور ترکیه برای فرزندان زیر 18 سال به سادگی امکان‌پذیر است. شما نیز می‌توانید به منظور اخذ اقامت فرزندان زیر 18 سال، خرید آپارتمان در استانبول و یا اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه وارد سایت ام تی سی هوم به نشانی https://mtcco.net/ شوید و مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید تا بتوانید با کسب اطلاعات و آگاهی کامل برای مهاجرت به کشور زیبای ترکیه اقدام نمایید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments