راهنمای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال از 0 تا 100

درصورتی که قصد دارید با سرمایه گذاری در ارز دیجیتال آشنا شده و سوالاتی همچون “چگونه در ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟” ذهن شما را درگیر کرده است، حتما تا انتها این مطلب را مطالعه کنید؛ ما صفر تا صد نکات مربوط به نحوه سرمایه گذاری در ارز دیجیتال را ذکر کرده، و یک دوره آموزش ارز دیجیتال رایگان باکیفیت برای شروع سرمایه گذاری در ارز دیجیتال را معرفی کرده‌ایم.

بازار ارز دیجیتال چیست؟

سعی شده در این مقاله در مورد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال اطلاعاتی در مورد ارزهای دیجیتال به شما بدهیم و نحوه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را به شما آموزش دهیم تا در این زمینه دانش داشته باشید و بتوانید به راحتی سرمایه گذاری، خرید و همچنین ارز دیجیتال خود را منتشر کنید.

با توجه به اینکه در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به شما ارائه دهیم، بهتر است ابتدا توضیحاتی را در مورد ارزهای دیجیتال دریافت کنید تا به راحتی مفهوم سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را درک کنید. بازار کریپتوکارنسی یکی از بازارهای مالی جدید و نوظهور است که به دلیل افزایش قیمت زیاد در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاران و معامله‌گران زیادی را به خود جذب کرده و از محبوب‌ترین بازارهای مالی جهان تبدیل شده است.

سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه به‌ویژه خرید ارزهای دیجیتال یکی از نیازهای نظام اقتصادی کنونی است.

اکنون که ارزهای رمزنگاری شده در دنیا محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند و فناوری درحال‌توسعه است، هر روز پروژه‌های ارزهای دیجیتال جدیدی راه‌اندازی می‌شود که هرکدام تلاش می‌کنند بخشی از نیازهای کاربران و فعالان این حوزه را برآورده کنند. در حال حاضر بیش از ۳۰۰۰ ارز دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد که بسیاری از آنها برای کاربران ناشناخته هستند.

سرمایه‌گذاری را از کجا شروع کنیم؟

برای شروع سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال، می‌توانید در دوره آموزش ارز دیجیتال رایگان آکادمی پارسیان بورس شرکت کنید، این دوره نکات ابتدایی و حیاتی که هرفردی باید در ابتدای کار خود در بازار ارز دیجیتال بداند را آموزش خواهد داد.

اگر قصد دارید  برای شروع در دوره‌ای تجربه محور و عملی حضور داشته باشید که نکات ابتدایی را بدون پرداخت هزینه آموزش ببینید، پیشنهاد ما دوره آموزش رایگان ارز دیجیتال پارسیان بورس است.

برای کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد تمامی آموزش‌های مربوط به بازار رمزارزها در پارسیان بورس، می‌توانید به صفحه آموزش ارز دیجیتال مراجعه نمایید.

راهنمای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال از 0 تا 100

نوسانات قیمت ارز دیجیتال چیست؟

معامله‌گران از روش‌های مختلفی برای پردازش معاملات خود استفاده می‌کنند. نوسان یکی از روش‌های معاملاتی است. با کمک این روش، معامله‌گران می‌توانند در مدت‌زمان کوتاهی (چند دقیقه یا چند ساعت) به درآمد موردنظر خود دست یابند. معامله گرانی که از این استراتژی استفاده می‌کنند معمولاً به دنبال سودهای کوچک و سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت هستند.

اکثر معامله‌گران کار خود را بر اساس تحلیل تکنیکال مبادله در ارزهای دیجیتال قرار می‌دهند و گاهی اوقات نوسانات ارز را بررسی می‌کنند. فناوری که در تحقیقات پایه به دنبال آن هستند. حدود ۷۰ درصد از استراتژی مورد استفاده باید بر اساس تحلیل تکنیکال باشد و این تحلیل سطح کلی پول موردنیاز، قدرت موقعیت، حمایت و مقاومت را نشان می‌دهد. تجزیه‌وتحلیل تخصصی به معامله‌گر اجازه می‌دهد تا نقاط ورود و خروج را بداند و با استفاده از متغیرها می‌تواند سود خوبی به دست آورد.

اهمیت مدیریت سرمایه در ارزهای دیجیتال

با توجه نوسانات فراوان در بازار ارزهای دیجیتال، توصیه می‌کنیم قبل از هر اقدامی برای سرمایه‌گذاری در این زمینه، اطلاعات خود را در مورد ماهیت ارزهای دیجیتال افزایش دهید. توجه به سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال می‌تواند زیان‌هایی را که همه معامله‌گران در ابتدای سفر خود تجربه می‌کنند را تا حد زیادی کاهش دهد.

فرقی نمی‌کند که در ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید، درهرصورت دسترسی به منابع آموزشی معتبر و جامع در این راه به شما کمک می‌کند.

همه افرادی که وارد بازار ارزهای دیجیتال می‌شوند به دنبال راهی برای کسب سود و پول هستند، اما باید این واقعیت را به‌خاطر داشته باشند، ‌که در صورت داشتن اطلاعات و دانش کافی، این سود امکان‌پذیر بوده و در حال حاضر افرادی هستند که روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند که نمی‌دانند در این بازارچه اتفاقی می‌افتد، بنابراین دانش و تجربه اولیه در بازار ارزهای دیجیتال بسیار مهم است.

مدیریت دارایی در ارز دیجیتال، عمل خریدوفروش دارایی‌های دیجیتالی است که به‌عنوان سرمایه‌گذاری در حین مدیریت یک سبد برای رشد ارزش کلی استفاده می‌شود. مدیریت دارایی روش جدیدی نیست، اما مدیریت دارایی با ارز دیجیتال یا بخشی از یک سبد تنها ازآنجایی‌که ارز دیجیتال و سایر دارایی‌های دیجیتال مرتبط با بلاک‌چین توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است در این بازار به یک ضرورت تبدیل شده است.

وقتی از مدیریت سرمایه در ارزهای دیجیتال صحبت می‌کنیم، منظور مدیریت ریسک، اصول سرمایه و سبد ارزهای دیجیتال است. همه موارد فوق می‌تواند تأثیر بسیار مهمی بر مدیریت سرمایه شما داشته باشد. مدیریت سبد ارزهای دیجیتال مهم‌ترین پارامتر مدیریت سرمایه در بازار ارزهای دیجیتال است.

برای کسانی که قصد سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را دارند این سؤال نیز پیش می‌آید که راه سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال چیست؟ برای پاسخ به این سؤال می‌توان توضیح داد که سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال چقدر اهمیت دارد و باید اطلاعات و مهارت‌های لازم دررابطه‌با تحلیل تکنیکال و پیش‌بینی وضعیت قیمت ارز در روزهای آینده را داشته باشید، نمودارها را تجزیه‌وتحلیل کنید و اخبار بازار ارزهای دیجیتال را دنبال کنید.  برای اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره های کارشناسان ما آگاهی لازم را کسب کنید.

دلایل سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

برای شروع سرمایه‌گذاری بهتر است ابتدا مقدار کمی ارز خریداری کنید و موانع و مشکلات معامله و مزایا و معایب ارزهای دیجیتال را بررسی کنید و ارزهای دیجیتال خود را در کیف پول‌های امن نگهداری کنید و کلید خصوصی خود را با دیگران به اشتراک نگذارید.

نرخ پیشنهادی برای افراد تازه‌وارد در حوزه معاملات ارزهای دیجیتال ۵ درصد است تا در صورت رشد سرمایه، امنیت مالی بیشتری داشته باشند و سرمایه خود را افزایش دهند؛ بنابراین اگر کاربر جدیدالورود هستید و می‌ترسید سرمایه خود را از دست بدهید، با مبلغ کم شروع کنید و در ابتدا سرمایه‌گذاری خود را با ۳۰ درصد شروع نکنید.

برای اطلاعات بیشتر، بیایید بیت‌کوین، باارزش‌ترین ارز دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال را در نظر بگیریم. برخی از افراد سرمایه محدودی دارند و نمی‌توانند سهم کامل بیت‌کوین را بخرند. این روزها قیمت بیت‌کوین صدها میلیون در هر واحد است و ممکن است مردم فکر کنند که با سرمایه اندک نمی‌توان بیت‌کوین خرید، اما این‌طور نیست.

راهنمای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال از 0 تا 100

سرمایه لازم برای واردشدن به بازار کریپتوکارنسی

همان‌طور که گفتیم ارزهای دیجیتال در سراسر جهان محبوب هستند و کاربران تمایل دارند با سرمایه‌گذاری در آنها درآمد بیشتری کسب کنند. مردم با توجه به رشد و سودآوری و آینده ارزهای دیجیتال و ویژگی‌های خاص ارزهای دیجیتال خرید می‌کنند. تفاوت قیمتی بین ارزهای دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد.

معمولاً اکثر ارزهای دیجیتال قیمت بالایی ندارند و تنها تعداد محدودی از آنها مانند بیت‌کوین و اتریوم قیمت بالایی دارند. در واقع هیچ مبلغ مشخصی به‌عنوان حداقل سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال وجود ندارد و معمولاً حداقل مبلغ توسط پلتفرم (صرافی) محل خرید ارزهای خود تعیین می‌شود. (به‌عنوان‌مثال در صرافی ایرانی نوبیتکس سرمایه موردنیاز برای سرمایه‌گذاری و خرید ارز دیجیتال 3۰۰ هزار تومان است و با مبلغ کمتر از این مبلغ نمی‌توانید ارز دیجیتال خریداری کنید.)

اما شایان‌ذکر است که سرمایه‌گذاری با مبلغ و سرمایه کم توصیه نمی‌شود و دلیل این امر این است که بستری که برای خرید ارز و سایر محصولات مرتبط پیدا می‌کنید برای خرید و سرمایه‌گذاری از شما کارمزد دریافت می‌کنند. خارج از تراکنش و اگر مبلغ سرمایه‌گذاری به حد تعیین شده توسط صرافی یا پلتفرم نرسد، این کارمزد ممکن است بر سرمایه‌گذاری تأثیر منفی بگذارد یا ممکن است نتوانید مبلغ موردنیاز را سرمایه‌گذاری کنید.

کسانی که قصد سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را دارند باید بین ۵ تا ۳۵ درصد از سرمایه شخصی خود را سرمایه‌گذاری کنند.

نحوه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال چگونه است؟

اهمیت ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بر هیچ‌کس پوشیده نیست. همان‌طور که قبلاً گفتیم، مردم برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال به هیچ مؤسسه مالی نیاز ندارند. خریدوفروش ارز دیجیتال یک صنعت جدید است که بسیاری از مردم هنوز از آن آگاهی کامل ندارند.

رویه‌های اداری برای امور مالی و پولی زمان بر و پرهزینه است و به زمان و مکان بستگی دارد. برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال نیازی به حضور فیزیکی نداریم و صرف‌نظر از جایی که هستیم می‌توانیم از طریق آدرس مجازی با دیگران تبادل پول الکترونیکی کنیم.

با توجه به روند روبه‌افزایش توسعه ارزهای دیجیتال در جهان، پیش‌بینی می‌شود که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در بازارهای مالی از انواع دیگر سرمایه‌گذاری‌ها پیشی بگیرد، در واقع با محبوبیت بیت‌کوین بیشتر خواهد شد. این روند همچنان ادامه دارد و ارزش برخی از این ارزهای دیجیتال روزبه‌روز در حال افزایش است.

مردم با خریدوفروش ارزهای دیجیتال سود خوبی به دست می‌آورند. بسیاری از افراد بدون آگاهی و شناخت کافی از این بازار، ناآگاهانه روی ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند، این امر می‌تواند منجر به ازدست‌دادن سرمایه شما آن ها و نا امیدی از بازار های مالی شود.

نکات مهم در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری

بازار ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت کثیف پشت آن، کلاهبرداران زیادی دارد. اما با وجود تمام اخبار منفی منتشر شده در مورد ارزهای رمز پایه در سال‌های اخیر، پول زیادی به این بازار سرازیر شده و سهم بازار بیت‌کوین افزایش‌یافته است.

فعالان این حوزه به شما پیشنهاد می‌کنند که از بلاتکلیفی این بازار آگاه باشید و به معامله ادامه دهید. یکی دیگر از آسیب‌های وارد شده به این منطقه ورود هکرها است. طرح‌های پانزی و سکه‌های غیرقانونی نیز از دیگر آفات این بازار محسوب می‌شوند و باید با آن‌ها مقابله کنید.

همان‌طور که در ادامه به آموزش سرمایه‌گذاری در پول دیجیتال از صفر تا صد می‌پردازیم، باید بگوییم که تقریباً تمامی بازارهای مالی نوساناتی را تجربه کرده‌اند، از افزایش و کاهش قیمت‌ها نترسید و تراکنش‌های خود را برنامه‌ریزی کنید.

بازار ارزهای دیجیتال یک بازار ۲۴ ساعته است، بنابراین فرصت‌های زیادی برای اشتباه‌کردن وجود دارد. به دنبال معاملات عالی باشید. خریدوفروش ارزهای دیجیتال با حجم معاملات کم مشکل است و ممکن است در دام نوسان قیمت بیفتید. نکات ذکر شده از جمله نکات مهم سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزنگاری شده است که باید همیشه به آنها توجه کنید.

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری

مواردی که در آینده بررسی خواهیم کرد ارزهای دیجیتالی هستند که در سال جاری نتایج خوبی از خود نشان داده‌اند و انتظار می‌رود با توجه به اهداف و برنامه‌های پیشرو به‌عنوان بهترین ارزها برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳ روند مثبتی داشته باشند.

بیت‌کوین

بیت‌کوین اولین ارز دیجیتالی بود که در سال ۲۰۰۹ توسط شخصی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد. این ارز دیجیتال از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کند و از طریق مکانیسم اجماع ایمن می‌شود. تراکنش‌های این ارز دیجیتالی نسبتاً سریع و مقرون‌به‌صرفه هستند (با ظرفیت حداکثر هفت تراکنش در ثانیه).

برخلاف ارزهای فیات، تراکنش‌های این ارز  نیازی به ارائه اطلاعات شخصی ندارند. بیت‌کوین در ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ به بالاترین رقم تاریخ ۶۸۸۷۱ دلار رسید، اما در سال ۲۰۲۲ به‌شدت کاهش یافت. بااین‌حال، همچنان بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان باارزش بازار ۳۳۱ میلیارد دلار است.

نکات مهم در سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

۱. از سرمایه خود محافظت کنید

وظیفه اصلی هر سرمایه‌گذار محافظت از سرمایه اولیه است؛ بنابراین تا زمانی که همه افراد آموزش‌های لازم برای کار در این بازار را ندیده‌اند و در مورد ارزهای دیجیتال و موضوعات مرتبط با آن مهارت و دانش کافی کسب نکرده‌اند، نباید در این صنعت سرمایه‌گذاری کنند. یکی از اولین اصول سرمایه‌گذاری این است که از سرمایه خود محافظت کنید.

۲. تمام سرمایه و پس‌انداز خود را در این بازار قرار ندهید.

ریسک در بازار ارز دیجیتال بیشتر از سایر بازارهای معاملاتی است و هیچ‌کس نمی‌تواند تاریخ خاصی را برای افزایش یا کاهش قیمت ارز دیجیتال تعیین کند؛ بنابراین به‌عنوان یکی از جنبه‌های مهم سرمایه‌گذاری باید بدانید که نباید تمام سرمایه‌ای را که دارید در این بازار سرمایه‌گذاری کنید.

همچنین هیچ تضمینی وجود ندارد که در بازه زمانی مشخص شده به سود خود برسید. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که قبل از خرید هر ارز دیجیتال، اطلاعات دقیقی در مورد پروژه و برنامه‌های آن برای سرمایه‌گذاری در ارزهای ارزشمند و پشتیبانی شده کسب کنید.

۳. تحقیقات ارزهای دیجیتال خود را کامل کنید.

تنها چیزی که دیگر به درد شما نمی‌خورد، تحقیق و کسب اطلاعات بیشتر است. قبل از ورود به بازار و خرید ارز دیجیتال، در مورد آن به طور کامل تحقیق کنید. منابع داخلی و خارجی زیادی وجود دارند که اطلاعات مفیدی در مورد بنیان‌گذاران ارز، حجم معاملات، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و اهداف آنها برای آینده در اختیار شما قرار می‌دهند.

۴. عدم پیروی از دیگران.

مشاوره و استفاده از نظرات دیگران به‌طورکلی خوب و مفید است، اما در مورد بازار ارزهای دیجیتال، وضعیت کمی متفاوت است. ویژگی یک تاجر موفق، پیروی و الگوبرداری از دیگران نیست، کسب‌وکار یک تاجر نشانه شخصیت تجاری آن فرد است و میزان ریسک و کنترل احساسات هر فرد متغیر است؛ بنابراین، در بسیاری از موارد نمی‌توانیم معاملات دیگران را ردیابی کنیم و استراتژی معاملاتی هر فرد بسته به شخصیت و ویژگی‌های سرمایه‌گذاری‌شان ممکن است متفاوت باشد.

۵. ترس ازدست‌دادن درآمد را از خود دور کنید.

گاهی اوقات این مشکل باعث ایجاد یک‌سری احساسات می‌شود و منجر به تصمیم‌گیری‌های نابخردانه می‌شود که در نهایت منجر به زیان برای معامله‌گر یا سرمایه‌گذار می‌شود.

مزایا و معایب سرمایه‌گذاری در رمزارزها

۱. سهولت در انجام معاملات

معامله ارزهای دیجیتال را می‌توان به راحتی و با امنیت کامل از طریق صرافی‌های آنلاین قابل‌اعتماد انجام داد. به‌سادگی با ثبت‌نام در صرافی ارز دیجیتال می‌توانید به‌صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته از طریق صرافی ارز دیجیتال و با ارز رایج کشور و از طریق تمامی کارت‌های بانکی خریدوفروش ارزهای دیجیتال را آغاز کنید.

۲. حداکثر امنیت

ارزهای دیجیتال مبتنی بر فناوری بلاک‌چین هستند و به‌صورت غیرمتمرکز عمل می‌کنند و امنیت را برای کاربران فراهم می‌کنند که یکی از مهم‌ترین مزیت‌های ارز دیجیتال است. امنیت ارزها عمدتاً با ارتفاع هش ریت تضمین می‌شود و با افزایش نرخ هش، امنیت شبکه نیز افزایش می‌یابد. هش به‌عنوان سرعتی تعریف می‌شود که ماینر با آن یک الگوریتم هش را حل می‌کند.

یکی از دلایل امنیت بالای ارزهای دیجیتال این است که تراکنش‌ها در نودها یا نودهای دنیا ذخیره می‌شوند و اگر یکی از این گره‌ها آسیب ببیند یا هک شود، تقریباً هیچ آسیبی به کل شبکه وارد نمی‌شود. درحالی‌که در بانک مرکزی تنها از یک نقطه برای ثبت تراکنش‌ها استفاده می‌شود و هک کل سیستم‌عامل بانک مربوطه را مختل می‌کند.

۳. موعد تسویه و هزینه‌های کم

عده‌ای برای سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال می‌خرند، اما افرادی هستند که به دلیل کارمزد، بسیاری از بانک‌ها از ارز دیجیتال برای تراکنش‌های مالی استفاده می‌کنند و از طریق لایت‌کوین، ریپل و سایر ارزها و با کارمزد چند تومان نقل‌وانتقالات را انجام می‌دهند. چند ثانیه تا چند دقیقه برای تبادل. در مورد بانک‌ها کارمزد انتقال بیشتر خواهد بود و ۲ تا ۵ روز کاری زمان می‌برد.

نکته مهمی که در این مورد باید به آن توجه کنید این است که وقتی با پول دیجیتال معامله می‌کنید، مهم نیست چقدر سرمایه می‌خواهید انتقال دهید، باز هم کارمزد ثابتی پرداخت می‌کنید.

۴.عدم نظارت و مقررات معین شده

همان‌طور که گفته شد، ارز دیجیتال بدون نظارت و غیرمتمرکز کار می‌کند که این امکان را به هر فردی داده است که یک ارز دیجیتال روی بلاک‌چین ایجاد کند و هیچ تضمینی برای کیفیت و اثربخشی این ارز حتی در درون خودش وجود ندارد. امنیت و نه هیچ سازمان و مقرراتی برای این امر وجود ندارد و عده‌ای که دانش لازم در این زمینه را دارند از این موضوع سوءاستفاده کرده و مرتکب کلاهبرداری می‌شوند.

۵. طرف‌داران و سرمایه‌گذاران کم

تقریباً ۱۱ سال از آغاز به کار ارز دیجیتال و تقریباً ۳ سال از گسترش ارز دیجیتال در سراسر جهان می‌گذرد، اما در مقایسه با سایر بازارهای مالی تعداد کمی از مردم تمایل به سرمایه‌گذاری در این زمینه و در نتیجه را دارند. آمارها نشان می‌دهد که تنها ۸ درصد از آمریکایی‌ها تمایل به سرمایه‌گذاری در بازارهای ارزهای دیجیتال دارند و این نشان می‌دهد که هنوز چالش‌های زیادی برای تبدیل‌شدن این بازار به یک بازار محبوب و اصلی برای مصرف‌کنندگان وجود دارد.

۶.بازار خطرناک پر از کلاهبرداری

یکی دیگر از معایب این بازار تقلب است که بسیار زیاد است. زیرا نوع کسب‌وکار این بازار توسط هیچ سازمان و نهادی کنترل نمی‌شود و از سوی دیگر این بازار مبتنی بر اینترنت و شبکه است. این مشکل به هکرها و سارقان این امکان را داده است که بدون هیچ مشکل یا روند قانونی به فعالیت خود ادامه دهند. اگر پولی از کیف پول شخصی دزدیده شود، آن شخص نمی‌تواند به هیچ موسسه‌ای شکایت کند و سرمایه از دست می‌رود.

۷. نوسانات شدید قیمت

افراد بسیار کمی در این بازارها سرمایه دارند و ازآنجایی‌که کل سرمایه بازار در مقایسه با سایر بازارها ناچیز است، افرادی هستند که سرمایه زیادی را سرمایه‌گذاری کرده و ارز خریداری می‌کنند تا آن ارز را صدها افزایش دهند. درصد است، سپس چون با فروش آن ارز به بالاترین قیمت سود زیادی می‌برند، باعث دامپینگ می‌شود و ارز به‌شدت سقوط می‌کند، درحالی‌که مردم از زمان خریدوفروش اطلاعی ندارند. ضرر برای معامله در این بازارها، باید بازار را بشناسید و استراتژی و مدیریت دارایی را بشناسید تا ضرر نکنید.

۸. استفاده از ارزهای دیجیتال در فعالیت‌های غیرقانونی

مشکل دیگری که ارزهای دیجیتال می‌توانند به همراه داشته باشند این است که بسیاری از سازمان‌های تروریستی و گروه‌های غیرقانونی می‌توانند به راحتی سلاح‌های خود را با ارزهای دیجیتال خریداری و بفروشند، بدون اینکه بتوانند به راحتی آنها را ردیابی کنند. این یکی از بزرگ‌ترین مشکلات آنها با ارزهای دیجیتال است.

نتیجه گیری

در این مطلب در مورد سرمایه گذاری در ارز دیجیتال صحبت شد و یک دوره مناسب برای آموزش ارز دیجیتال رایگان معرفی گردید که چشم انداز خوبی در مورد نحوه سرمایه گذاری در ارز دیجیتال را به شما نشان خواهد داد.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها