لایک و فالوور فیک ممنوع؛ ربات ها و اپلیکشن‌های سوم شخص اینستاگرام از کار افتادند!

اگر در جریان خبرها بوده باشید، چند روز قبل اینستاگرام به صورت رسمی اعلام کرد که با ربات ها و برنامه‌های سوم شخص که اقدام به جذب فالوور و لایک از راه غیر اصولی و ناصحیح می‌کنند، با یک سیستم هوش مصنوعی بسیار پیشرفته، مقابله خواهد کرد.

مدتی قبل، توییر نیز در اقدامی مشابه باعث شد تمامی اکانت‌های فیک و ربات ها از سیستم خود حذف شوند. این اقدام توییتر باعث شد تعداد کاربرانی که اشخاص معروفی همچون خواننده ها را دنبال کرده‌بوند با یک ریزش بسیار شدید و چشم گیر روبرو شود و آبروریزی بزرگی برای این افراد که میلیون ها فالوور فیک خریده بودند، باقی گذارد!

همانطور که می‌دانید، بسیاری از کاربران اینستاگرام به راحتی و از طریق اپلیکیشن ها و ربات ها، برای خود فالور و لایک فیک و دروغین ثبت می‌کنند، به‌طوری که می‌توان گفت، نیمی از صفحات معروف اینستاگرام، فالوور و لایک‌هایشان واقعی نیست! شما در اینستاگرام به راحتی می‌توانید با چند هزار تومان، هزاران لایک و فالور خریداری کنید و یا به وسیله ربات ها کامنت و یا دایرکت پشت سرهم ارسال نمایید تا فالورهایتان افزایش یابد!

حال اینستاگرام می‌خواهد با رفتارهای دروغین در شبکه اجتماعی خود مقابله کند تا کاربران نتوانند به راحتی اقدام به ثبت لایک و فالوور فیک برای خود نمایند.

سیستم هوش مصنوعی اینستاگرام فعلا در مرحله‎‌ی آزمایشی است و در این مرحله، در حال غیر فعال کردن اپلیکشن ها و ربات های سوم شخص است. اما با این حال، در همین چند روز گذشته، بسیاری از ربات ها از کار افتاده‌اند. سیستم هوش مصنوعی، رفتار های پیچ ها را بررسی می‌کند و اگر صفحه‌ای رفتار غیر عادی‌ای داشته باشد به کلی غیر فعال می‌شود.

در چند روز گذشته، بسیاری از صفحات ایسنتاگرام به صورت موقتی غیر فعال شده‌اند، به طوری که با وارد شدن به این صفحات، پیامی نمایش داده می شود که به نظر می‌رسد پیچ مورد نظر حذف شده است! اما با این حال، در صورتی که مدیر پیج دوباره از طریق اپلیکیشن و به صورت صحیح وارد اکانت خود شود، صفحه غیر فعال شده، دوباره فعال خواهد شد. به نوعی می‌توان گفت، هوش مصنوعی به کار رفته در اینستاگرام اگر رفتار غیر عادی از صفحه‌ای ببیند، آن را موقتا از دسترس خارج می کند. برای مثال اگر یک پست ناگهان لایک شده یا به سرعت فالورهای زیادی به یک صفحه اضافه شود، اینها رفتار غیر عادی تلقی خواهد شد و هوش مصنوعی، پیچ را غیر فعال خواهد کرد!

می‌توان انتظار داشت که در چند ماه آینده، تعداد لایک و فالورهای بسیاری از صفحات به شدت کاهش یابد، شاید بدانید که صفحاتی که میلیون‌ها کاربر دارند و حتی متعلق به افراد مشهور هستند نیز تعداد زیادی لایک و فالوور فیک دارند و این سیستم می تواند همان آبروریزی که در توییز رقم زد را برای صاحبان این صفحات اینستاگرامی به ارمغان آورد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع اختصاصی دیجی رو
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها