معرفی ۵ رمان داستانی و محبوب ایرانی

گاهی اوقات همه ما نیاز داریم که روال عادی زندگی خود را با عاشقانه‌هایی از نوع فانتزی درهم بشکنیم. چه در یک رابطه عاشقانه باشید یا به دنبال آن، هیچ چیز به اندازه یک داستان رمانتیک، نمی‌تواند دل شما را به تپش درآورد و قلبتان را به آتش بکشاند! خرید یا دانلود رمان عاشقانه و خواندن آن، این حس را به شما می‌دهد و ذات آمیخته با عشق آدم‌ها را بیدار می‌کند.

رمان های محبوب و داستانی ایرانی

همه ما به خوبی از این قضیه آگاه هستیم که رمان‌های عاشقانه و کتاب‌های داستانی جذاب‌اند. نثر گیرا و محبوب این رمان‌ها می‌تواند به خوبی جوشش عاطفی را در وجود خواننده بیدار کند. به همین دلیل است که سبک عاشقانه از جمله محبوب‌ترین کتاب‌ها در سراسر دنیاست. در کشوری چون آمریکا در این دسته‌بندی در سال ۲۰۱۳ بیش از ۹۰۰۰ عنوان از این سبک رمان‌ها منتشر شد.

نویسنده در رمان‌های عاشقانه، با داستان عاشقانه‌ی عجین شده با افسانه روح همواره عاشق انسان را بیدار می‌کند و آن را به شهر خیالی پر از اتفاقات زیبا می‌برد. در این میان خانم‌ها و دختران با روحیاتی احساسی و عاطفی‌تر، گرایش بیشتری به چنین فضایی دارند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم ۵ رمان عاشقانه و برتر ایرانی را خدمت شما معرفی کنیم.

۱معرفی رمان چشم‌هایش

رمان محبوب و معروفِ چشم‌هایش اثر بزرگ علوی از جمله بهترین و عاشقانه‌ترین رمان‌های فارسی است. رمانی درباره یک هنرمند با چاشنی عشق و سیاست. موضوع این رمان از این قرار است که، استاد ماکان نقاش بزرگ که یک مبارز سیاسی علیه دیکتاتوری رضا شاه است در تبعید درمی‌گذرد. یکی از آثار باقی‌مانده از او، پرده‌ای است به‌نام چشم‌هایش، چشم‌های زنی که گویا رازی را در خود پنهان کرده است. راوی داستان که ناظم مدرسه و نمایشگاه آثار استاد ماکان است، سخت کنجکاو است راز این چشم‌ها را دریابد. بنابراین سعی می‌کند زن در تصویر را بیابد و از ارتباط او با استاد ماکان بپرسد. پس از سال‌ها ناظم زن مورد نظر را می‌یابد و در خانه او با هم گفت‌وگو می‌کنند.

۲معرفی رمان الهه شرقی

رمان الهه شرقی به نویسندگی رویا خسرونجدی، پیشنهادی است از خواندن آن پشیمان نخواهید شد. داستان‌پردازی و صحنه‌پردازی فوق‌العاده این رمان، شما را به درون داستان برده که گویی از فاصله چند متری شاهد اتفاقات رمان هستید. داستان درباره‌ی دختری به نام کیمیا است که یک بار ازدواج کرده و از شوهرش جدا شده و بعد از مدتی برای تحصیل به فرانسه می‌رود و در آنجا با یک پسری آشنا می‌شود و داستان بر پایه این آشنایی است.

۳معرفی رمان یک عاشقانه‌ی آرام

این رمان، نوشته نادر ابراهیمی یکی از رمان‌های محبوب عاشقانه است. نویسنده در این کتاب، با بیان داستانی از زندگی یک زوج در میان ماجراهای پیش آمده در زندگی آن‌ها، گفت‌وگوهای زیبایی را برای مخاطب خلق کرده است. یک عاشقانه آرام در واقع روند و مراحل و برنامه ریزی‌های زندگی مبتنی بر عشق دو شخصیت انقلابی و پرشور و حرارت را نشان می‌دهد که یکی اهل گیلان و دیگری از دیار آذربایجان است، این دو با هم آشنا می‌شوند و گیله مرد مبارز و سیاسی را شیفته عسل دختر آذری زیبا و سیاسی مسلک می‌کند.

۴معرفی رمان دالان عشق

دالان عشق نوشته‌ی نازی صفوی، از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین رمان‌های ایرانی است. داستان‌ زندگی‌ دختری‌ که‌ بنابه‌ تصمیم‌ والدینش‌ ازدواج‌ می‌کند، خیلی‌ زود شکست‌ می‌خورد و…

پسر یا دختر کدام‌ مقصرند؟ و آیا این‌ پرسش‌ از ریشه‌ اشتباه‌ نیست‌؟ پسر جوانی‌ تحصیل‌ کرده‌ است‌، زندگی‌ اجتماعی‌ موفقی‌ دارد و رفتارهایش‌ توسط‌ هر دو خانواده‌ تایید می‌شود. دختر اما بی‌تجربه‌ است‌، از پشت‌ میز مدرسه‌ و از بازی‌ کودکانه‌ به‌ جایی‌ پرتاب‌ شده‌ است‌ که‌ نمی‌شناسدش‌ و بزرگ‌ترها زندگی‌ زناشویی‌اش‌ می‌خوانند. همه‌ چیز علیه‌ دختر است‌. نویسنده‌ اما به‌ یاری‌ سطرهای‌ نانوشته‌اش‌ چیز دیگری‌ را به‌ تصویر می‌کشد. سپیدخوانی‌ها از به‌ مسلخ‌ بردن‌ یک‌ قربانی‌ حکایت‌ می‌کنند.

۵معرفی رمان برزخ اما بهشت

اثر دیگری از نازی صفوی ۳۸ ساله به نام برزخ اما بهشت، پیشنهاد بعدی ما به عنوان محبوب‌ترین رمان عاشقانه ایرانی است. این رمان، تصویری از زندگی زنی است با روحی زخم خورده ،‌که پس ازپایان دادن به زندگی مشترک سراسر رنجبارش، به نزد خانواده‌اش باز می‌گردد تادر آن مامن مالوف، آلالم گذشته‌اش را به فراموشی بسپارد. غافل ازاین که تنهایی زن، رنج مضاعفی است که برشمار زخم‌های روحش می افزاید. با این همه، این بار، روزگار جفاکار گویی برآن است تا آرامش ازدست رفته را با حضور عزیزانش به او باز گرداند!

در این مقاله کوتاه ۵ رمان محبوب و معرف عاشقانه ایرانی را خدمت شما معرفی کردیم. اگر علاقه‌مند به دریافت رمان‌های بیشتر هستید پیشنهاد می‌کنیم به مجله صورتیها مراجعه کنید و در قسمت دانلود رمان‌ها گشت و گذاری داشته باشید.

 

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع
مطالب مرتبط
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
محمدحسین شیخی
7 ماه قبل

همشون رو خوندم. اون دالان عشق نیست و دالان بهشت هست