زحمات تلگرام و پاول دورف به نیم تبدیل شد؟!

سال 2011  پاول دورف به دلیل مشکلات امنیتی‌ای که در روسیه داشت با همکاری برادر خود دست به ساخت تلگرام زد. او ابتدا تنها تلگرام را برای ارتباط با هم تیمی ها و برادر نابغه خود طراحی کرد، اما بعد از دست دادن صندلی مدیریتی شبکه اجتماعی VKontakte، روسیه را ترک کرد و  از ابتدای سال 2014 با سرمایه‌ای که اندوخته بود، پیام رسان تلگرام را گسترش داد. حال تلگرام یکی از محبوبترین اپلیکیشن های پیام رسان است که روز به روز برمحبوبیت‌اش افزوده می شود. اما اتفاق ناگواری برای این شبکه پیش آمده که قطعا دورف را بی خواب کرده است!

تلگرام در 3 سالی که با قدرت کار خود را آغاز کرده، توانسته بیش از 100 میلیون کاربر به دست آورد. اما همانطور که می‌دانید بیش از 40 میلیون از کاربران تلگرام، ایرانی هستند. از همین رو حتی پاول دورف خود زبان فارسی را فرا گرفته تا بتواند بهتر نیاز کاربران ایرانی را درک کند؛ هر چند که تا به امروز نسخه فارسی این اپلیکیشن منتشر نشده اما تمامی پیام های ارسالی از سوی تلگرام، به زبان فارسی برای ایرانی ها ارسال می شود.

بیشتر بخوانید: آیا می دانید تلگرام را چه کسی خلق کرد

چند روز قبل تلگرام و اینستاگرام در کشور فیلتر شدند و هنوز هیچ پاسخ روشنی از سرنوشت این سرویس ها منتشر نشده است. گمانه زنی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه این دو اپلیکیشن در آینده رفع فیلتر می‌شوند، اما بعضی از گزارش ها نیز حاکی از آن است که تلگرام به روز وایبر و دیگر سرویس های فیلتر شده، دچار خواهد شد. به همین دلیل اگر فیلترینگ تلگرام ادامه پیدا کند، با اینکه کسب و کارهای زیادی ضرر می کنند و صد ها هزار نفر شغلشان را دست می دهند، اما به مرور کاربران ایرانی این سرویس را ترک کرده و به اپلیکیشن دیگری کوچ خواهند کرد.

اگر تلگرام به صورت دائمی در ایرانی فیلتر شود، یعنی به مرور حدود 40 میلیون از کاربران این پیام رسان ناپدید می شوند. در حالی که بیش از 1.5 سال به طول انجامید تا تلگرام 100 میلیونی شود. بنابراین پاول دورف در حال حاضر نتیجه‌ی نیمی از تلاش‌های خود را از دست رفته می بیند و با مسیری که این کمپانی در پیش گرفته، گروه تلگرام کار بسیار سختی برای دوباره 100 میلیونی شدن در پیش خواهد داشت.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها