زندگی در کانادا رویایی دست یافتنی برای همه!

زندگی در کشور کانادا همواره یکی از بزرگترین رویاهای مردم خاورمیانه است. امکانات، سیستم آموزشی نظام مند و غیره از جمله دلایل جذب مهاجر به این کشور محسوب می شود. بیش از 82% جمعیت این کشور از زندگی در کانادا رضایت کامل را دارند. کانادا از بهترین مقاصد برای کار، زندگی و تحصیل است. 

از طرفی زندگی در این کشور مزایایی را به دنبال خواهد داشت. اما مهاجرت به این کشور، از روش های متفاوتی صورت می پذیرد. اخذ ویزای کاری کانادا یکی از آنها بوده و برای دریافت آن باید مراحل مربوطه طی شود. در ادامه به بررسی شرایط زندگی در این کشور و ویزای کاری آن می پردازیم.

کانادا و شرایط عمومی آن

کانادا کشوری که در آمریکای شمالی واقع شده و بخش بزرگی از آب های زمین را در اختیار دارد. این کشور با مساحت خود دومین کشور بزرگ پس از روسیه محسوب می شود. بنابر آمار رسمی، جمعیت کشور کانادا بیش از 34 میلیون نفر بوده و اغلب آن ها رضایت کامل از زندگی در کانادا را دارند.

پایتخت کشور کانادا شهر اتاوا بوده و جمعیت آن برابر با 812.129 نفر است. این شهر 71 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده و مرکز سیاسی کانادا محسوب می شود. حکومت آن مشروطه و براساس قانون اساسی بوده و خانه تشریفات دولتی نیز است.

شرایط زندگی در کانادا

تحصیل و خدمات پزشکی و درمانی برای شهروندان و دارندگان اقامت دائم کانادا رایگان است. بیمه خدمات درمانی در این کشور دولتی بوده و بودجه آن از محل مالیات دولت فدرال و استان های کانادا تامین می‌شود. دانشجویان بین المللی نیز قادر به استفاده از این خدمات بوده و تحت عنوان بیمه دانشجویی است.

البته افراد مهاجران کانادایی جهت برخورداری از این مزایا باید 5 سال در این کشور اقامت داشته باشند. پس از فارغ‌التحصیلی و بهره‌مندی از کار تمام وقت، باید اقدام به دریافت اقامت دائم و حق شهروندی این کشور شود. مدارس، کالج و دانشگاه های کانادایی از سطح بالایی در استانداردهای آموزشی برخوردار هستند.

دور نمایی شغلی در این کشور بسیار مثبت است. از همین جهت محصل و دانشجو پس از اتمام تحصیل شغل خود را انتخاب خواهد کرد. این کشور مزایای متعددی را در اختیار مهاجران تحصیلی به این کشور می گذارد. در نتیجه، مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا از جمله روش های اخذ اقامت این کشور است. 

هزینه زندگی در کانادا و میانگین درآمد آن

به طور کلی هزینه زندگی در کانادا نسبت به کشورهای استرالیا، انگلیس و آمریکا کمتر است. هزینه مسکن در کانادا نسبت به برخی از کشورهای جهان کمتر بوده و هزینه خوردوخوراک نیز کمتر خواهد بود. بر اساس آمار موجود، هزینه غذای خارج از خانه نیز به نسبت کشورهای اروپایی و آمریکا پایین تر است.

قیمت خودرو تامین بنزین آن نیز هزینه بالایی نخواهد داشت. برگزاری حراجی های فصلی در کانادا یکی از فرصت های مناسب برای کاهش هزینه ها محسوب می شود. به طور تقریبی هزینه زندگی در کانادا به ازای هر نفر، 1500 تا 1700 دلار خواهد بود. میانگین درآمد در هر یک از استان های کانادا نیز متفاوت است. زندگی در کانادا رویایی دست یافتنی

مزایای زندگی در کشور کانادا

به طور کلی زندگی در کشور کانادا مزایای بسیاری را به خصوص برای ایرانیان به دنبال خواهد داشت. کشوری با منابع گسترده، جمعیت کم، فرصت شغلی و تحصیلی و غیره گزینه ای مناسب برای مهاجرت محسوب می شود. مهم ترین مزایای زندگی در کانادا شامل موارد زیر است.

 • برخورداری از آرامش و امنیت
 • اجازه کار و اقامت قانونی
 • اقتصاد پویا همراه با بازار کار پررونق
 • حمایت دولت از شهروندان
 • احترام به حقوق شهروندی مطابق با استانداردهای جهانی
 • نظام آموزشی باکیفیت و به روز
 • مدارس دولتی رایگان و هزینه پایین برای تحصیل دانشجویی
 • احترام به مهاجران
 • آزادی بیان در تمام زمینه ها
 • سطح بالای بهداشت و درمان و خدمات رایگان
 • اقلیمی جذاب با تنوع جغرافیایی بالا
 • فرصت های اقامتی و اخذ پاسپورت کانادایی

تمام این موارد از جمله مزایای زندگی در کانادا محسوب می شوند. همانطور که اشاره شد مهاجرت به این کشور از راه های مختلفی صورت می پذیرد. اخذ ویزای کاری کانادا یکی از آن ها بوده که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

ویزای کاری کانادا و شرایط آن

داشتن ویزای کاری کانادا همواره یکی روش های محبوب مهاجرت شناخته می شود. به منظور اخذ این ویزا باید از شرایط خاصی برخوردار باشید. به علاوه، باید در سیستم امتیاز بندی “اسکیل ورکر” موفق به کسب امتیاز مورد نظر شوید. کانادا با کمبود نیروی کاری مواجه بوده و از همین جهت به آنها نیاز دارد.

سیستم امتیازبندی اسکیل ورکر یکی از راه های اخذ اقامت کاری کانادا محسوب می شود. این سیستم دارای دو مرحله بوده و انتخاب افراد بر اساس امتیاز بندی انجام می شود. امتیازدهی بر اساس شرایط فردی به وی داده می شود. پس از امتیازدهی به طور دقیق امکان اقامت فرد در کانادا تعیین می شود.

در نخستین مرحله فرد باید موفق به “امتیاز 67 از 100” شود. در مرحله بعد باید سقف امتیاز 1200 کسب شده تا به فرد اقامت کاری کانادا اعطا گردد. افراد ماهر در زمینه کاری عموما موفق به کسب امتیازات لازم خواهند شد. از دیگر شرایط گرفتن ویزای کاری کانادا، یافتن شغل و دریافت پیشنهاد کار از کارفرمایان کانادایی است. زندگی در کانادا رویایی دست یافتنی

شرایط اشتغال و نرخ بیکاری در کانادا

یکی از معیارهای مهم برای افراد متقاضی اخذ ویزای کاری، “اطلاع از نرخ بیکاری” در این کشور است. نرخ بیکاری سالانه توسط سازمان های بهداشت جهانی اعلام می شود. این نرخ نشان دهنده شانس متقاضی کار برای یافتن کار در کانادا است. اغلب مردم کانادا ثروتمند بوده یا از سطح علمی بالایی برخوردار هستند.

با توجه به این موارد، امید به کار در کشور کانادا شانس افراد را افزایش می دهد. نرخ بیکاری در کانادا هرساله رو به کاهش است. از همین جهت زندگی در کانادا از طریق اخذ ویزای کاری را به عنوان یکی از بهترین روش های مهاجرت می شناسند.

شرایط اخذ ویزای کاری کانادا

به منظور اخذ ویزای کاری این کشور ابتدا باید از طریق سیستم اعطای ویزای کاری اقدام کنید. برنامه اسکیل ورکر کانادا به همین منظور طراحی شده است. این سیستم بر اساس سن، سطح تحصیلات، سابقه کاری، پشتوانه مالی و تطابق پذیری اقدام به امتیازدهی می کند.

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر دریافت ویزای کاری کانادا، برخورداری از سطح زبان مناسب است. اخذ ویزای کاری این کشور بدون برخورداری از مدرک زبان امکان پذیر نخواهد بود. سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی، شامل امتیاز 28 برای کسب ویزای کاری می شود. افراد در صورت برخورداری از مدرک زبان موفق به دریافت 24 امتیاز خواهد شد. این امتیاز با بهره مندی از زبان های دیگر نیز 4 امتیاز افزایش می‌یابد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری کانادا

جهت اخذ ویزای کاری کانادا متقاضیان ابتدا باید مدارک مربوطه را ارائه داده و شرایط را بررسی کنند. پس از ارائه مدارک، از یک مشاور رسمی اداره مهاجرت کمک بگیرید. موسسه Your special immigration اطلاعات کاملی در زمینه زندگی در کانادا در اختیار متقاضیان قرار می دهد. اما به طور کلی مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری کانادا شامل موارد زیر می شود.

 • اصل پاسپورت
 • شناسنامه همراه با ترجمه
 • ارائه مدرک تحصیلی ترجمه شده
 • اسناده مبتنی بر برخورداری از تمکن مالی
 • برخورداری از مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • مدارک سوابق کاری شامل بیمه، قرارداد کاری یا فیش حقوقی
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • انجام تست های پزشکی

مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2021

کانادا هر سال لیستی در مورد نیاز به نیروی کاری ارائه می کند. این لیست شامل مشاغل مختلفی شده که که کانادا به آن ها نیازمند است. افراد دارای تخصص در هر یک از این زمینه ها، قادر به اخذ ویزای کاری کانادا خواهند بود.

مهندسان کامپیوتر، معماران، طراحان شهری، معماران منظر، مهندسی الکترونیک و غیره از جمله مشاغل مورد نیاز کانادا است. در صورت بهره مندی از مهارت در هر یک از این مشاغل، به راحتی قادر به اخذ ویزای کاری این کشور خواهید بود.

اخذ تابعیت کانادا از طریق ویزای کاری

در صورت اقدام از طریق برنامه اسکیل ورکر و اکسپرس انتری، از همان ابتدا برای اعضای خانواده نیز اقامت دائم را اخذ خواهید نمود. افرادی اقدام کننده از طریق پیشنهاد کار، باید درنهایت از طریق برنامه اکسپرس انتری اقامت خود را تبدیل به اقامت دائم کنند.

جهت اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا نخستین شرط اقامت دائم در این کشور است. 3 سال پس از اخذ اقامت دائم و حضور مستمر در کانادا، امکان اخذ تابعیت کانادا را خواهید داشت. شروط دیگری مبنی بر قبول درخواست شما نیز وجود دارد. شرکت در آزمون های مقرر با موضوع تاریخ، زبان، امور اجتماعی و سیاسی و قبولی در آزمون ها از جمله شروط است.

جمع بندی نهایی

زندگی در کانادا رویای بسیاری از افراد متقاضی زندگی در این کشور است. کانادا برای متقاضیان مهاجرت به این کشور شرایط متفاوتی را در نظر گرفته است. یکی از آن ها از طریق اخذ ویزای کاری کانادا بوده که شرایط مربوط به خود را دارد. با مطالعه این مقاله تا حد زیادی به شرایط آن پی برده اید. جهت اقدام عملی و کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت و ویزای کانادا با تیم مهاجرتی Your Special Immigration در ارتباط باشید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها