سرور چیست و وانواع سرورها

مدیران شبکه برای راه‌اندازی هاستینگ یا مدیریت داده‌هایشان نیاز به یک بستر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسب دارند. سرورهای اچ‌پی به عنوان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای استفاده در زیرساخت شبکه محسوب می‌شوند. البته، برخلاف تصور همگان سرور HP تنها در زیرساخت‌های شبکه و هاستینگ‌ها کاربرد ندارد، بلکه با توجه به تنوع بالایی که این محصولات دارند، کلیه شرکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ و کوچک می‌توانند یک سرور hp مناسب را برای رفع نیازمندی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خودشان سفارش دهند.

وب سرورها آنها پیوند حیاتی بین وب سایت شما و مشتریان شما هستند. آنها به مشتریان شما دسترسی آسان به فایل ها و داده‌های وب سایت شما را می دهند. آنها حتی برنامه های وب سایت شما را میزبانی می کنند، و طیف وسیعی از انواع وب سرور در دسترس هستند – دو مورد از آنها سرورهای اختصاصی و VPS هستند.

انتخاب بین این دو رقیب می‌تواند دشوار باشد، اما دانستن تفاوت‌های بین سرورهای اختصاصی و VPS می‌تواند برای موفقیت بلندمدت تجارت شما حیاتی باشد. بنابراین، در این پست وبلاگ شیرجه بزنید تا تفاوت های اساسی آنها را کشف کنید و شروع به پیشبرد کسب و کار خود کنید.

سرور VPS چیست؟

سرورهای VPS که مخفف سرورهای خصوصی مجازی است، سیستم‌های مجازی هستند که کار می‌کنند خرید سرور اچ پی و در یک سرور والد قرار دارند. شرکت‌های مختلف می‌توانند از بسیاری از نمونه‌های VPS موجود در سرور مادر استفاده کنند و با استفاده از فناوری مجازی‌سازی معروف به نرم‌افزار Hypervisor برای تقسیم هر سرور مجازی کار می‌کنند.

سرورهای VPS دارای ویژگی های زیادی هستند که مشابه سرورهای فیزیکی هستند، اما از سخت افزار اختصاصی نیز تقلید می‌کنند.

مزایای سرورهای VPS چیست؟

VPS طیف وسیعی از مزایای را ارائه می دهد. در اینجا برخی از مزایای کلیدی است که باید هنگام تصمیم گیری به آنها توجه کنید.

VPS به راحتی مقیاس پذیر است

برنامه های میزبانی VPS متعددی وجود دارد، و یکی از مزایای کلیدی که با VPS ارائه می شود این است که بسیاری از آنها مقیاس پذیر هستند. این بدان معنی است که به عنوان یک تجارت در حال رشد، می توانید به آرامی اما مطمئناً برنامه میزبانی خود را با تغییر الزامات خود افزایش دهید، زیرا ارتقاء آن ساده است. تنها چیزی که لازم است این است که شما تغییراتی در منابع تقریبا تقسیم شده ایجاد کنید.

سرعت بار بالا

با VPS، از مزایای سرعت بارگذاری و عملکرد بالا وب سایت بهره مند خواهید شد. این برای وب‌سایت‌هایی که دارای فایل‌های رسانه‌ای قابل اشتراک‌گذاری هستند حیاتی است، زیرا سرعت بارگذاری سریع‌تر مشتریان را تشویق می‌کند تا در سایت باقی بمانند. همچنین برای سایت های تجارت الکترونیکی که به همین دلیل ترافیک بالایی دریافت می کنند، ضروری است.

VPS مقرون به صرفه است

VPS یک گزینه میزبانی مقرون به صرفه در مقایسه با سرورهای اختصاصی است. اگرچه کنترل کامل سرور فیزیکی را ندارید، اما همچنان منابع اختصاصی را دریافت خواهید کرد. روی هم رفته، این VPS را به گزینه خوبی برای هزینه ای که می پردازید تبدیل می‌کند.

سرور اختصاصی چیست؟

سرورهای اختصاصی کاری را که از نام آن نشان می دهد انجام می دهند. این سرورهای فیزیکی از سخت افزار اختصاصی استفاده می کنند. آنها را می توان برای نیازهای خود خریداری و استفاده کرد و می توانید به منابع آنها دسترسی انحصاری داشته باشید. این بدان معنی است که شما هرگز مجبور نخواهید بود منابع آنها را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

استفاده از سرور اختصاصی به این معنی است که سایت شما سرور و منابع مخصوص به خود را خواهد داشت. این یک گزینه ایده‌آل برای سایت هایی است که ترافیک با حجم بالایی دریافت می کنند زیرا سرورهای اختصاصی قدرتمند هستند و عملکرد پیشرفته‌ای را به کاربر ارائه می‌دهند.

مزایای سرورهای اختصاصی چیست؟
سرورهای اختصاصی نیز مزایای زیادی دارند. در اینجا چند مورد از مزایای ضروری استفاده از سرورهای اختصاصی آورده شده است.

امنیت تقویت شده

داشتن سطح بالایی از امنیت ضروری است، به خصوص اگر سایت شما با اطلاعات شخصی مانند ایمیل مشتری یا جزئیات کارت اعتباری سروکار دارد. از آنجایی که سایت هایی که از این نوع اطلاعات استفاده می کنند نیاز به محافظت دارند، به خصوص در برابر هکرها، سرور اختصاصی ایده آل است.

سرور چیست و وانواع سرورها

سرورهای اختصاصی به شما امکان می دهند امنیت سایت خود را کنترل کنید. می توانید از فایروال ها استفاده کنید که نوعی نرم افزار است که تهدیدات سرور شما را مسدود می کند و مزایای زیادی دارد. علاوه بر اینکه احتمال کمتری برای حمله به سایت شما وجود دارد، مسدود کردن انتخابی نیز امکان پذیر است.

این دو عامل به این معنی است که اگرچه اطلاعات خاصی ممکن است قبلاً رمزگذاری شده باشد، فایروال ها امنیت سایت شما را تقویت می کنند و از افشای رمز عبور یا آدرس ایمیل جلوگیری می کنند.

همچنین به این معنی است که وقتی فایروال خود را از طریق یک سرور اختصاصی پیکربندی می کنید، دسترسی تک تک افراد به سایت خود را مسدود نمی کنید. پیکربندی یک فایروال همچنان به کاربران خاصی اجازه دسترسی به سایت شما را می دهد و با شناسایی و شناسایی آدرس IP آنها کار می کند.

کنترل بیشتر روی سرور

با سرورهای اختصاصی، سرور hp  شما بر نحوه استفاده از سرور خود کنترل خواهید داشت. نه تنها می توانید نرم افزار سرور مورد نظر خود را انتخاب کنید، بلکه تنظیمات سخت افزاری و سیستم عامل خود را نیز امکان پذیر است. این امر سرورهای اختصاصی را برای کسانی که نیازهای تخصصی دارند انتخاب ایده آلی می کند.

کاهش نرخ پرش

برای موفقیت کسب و کار شما بسیار مهم است، نرخ پرش پایین نشان می دهد که مشتریان شما به جای دسترسی به دیگران، به صفحه شما چسبیده اند. همانند VPS، می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید و عملکرد سایت خود را با یک سرور اختصاصی افزایش دهید که زمان بارگذاری صفحات شما را بهینه می‌کند. این امر با ارائه پهنای باند کافی مورد نیاز برای تضمین سرعت بارگیری شما برای مشتریان شما به دست می آید.

3 ویژگی متمایز VPS و سرورهای اختصاصی

راه های زیادی برای تمایز بین VPS و سرورهای اختصاصی وجود دارد. در اینجا سه راه مهم برای تشخیص آنها و تصمیم گیری اینکه کدام یک برای نیازهای کسب و کار شما ایده آل است، آورده شده است.

در حالی که VPS از یک سرور مجازی و اشتراکی استفاده می کند که سایت شما را همراه با سایر کاربران میزبانی می کند، میزبانی اختصاصی به شما امکان می دهد

دسترسی قطعی به سرور خود

در حالی که VPS را می توان به راحتی مقیاس پذیر کرد، سرورهای اختصاصی با تعداد ثابتی از منابع ارائه می شوند که تغییر تعداد منابع شما را به چالشی تبدیل می کند.
در جایی که سرورهای اختصاصی سطح بالاتری از کنترل روی سرور را به شما می دهند، با VPS سطح کنترل کمتری روی سخت افزار خواهید داشت.

سرورهای اختصاصی VS VPS: انتخاب شما

تصمیم گیری بین VPS و سرورهای اختصاصی یک چالش است زیرا هر دو مزایای خاص خود را دارند. اما به طور خلاصه، اکثر کاربران سرور از VPS سود بیشتری خواهند برد.

VPS با داشتن سرعت بارگذاری بالا و فرصتی برای مقیاس‌بندی آسان منابع خود، یک انتخاب عالی برای کسب‌وکارهای در حال رشد است. همچنین این گزینه اقتصادی تر است. البته به خاطر داشته باشید که اگر به سطح فوق العاده بالایی از ترافیک سایت خود دست می یابید و نیازهای کنترل نرم افزاری و میزبانی خاصی را در نظر دارید، سرورهای اختصاصی انتخاب ایده آلی هستند.

اگر به این نتیجه رسیده‌اید که بر روی VPS یا یک گزینه میزبانی اختصاصی فروخته شده‌اید، می‌توانید طیف وسیعی را در com کشف کنید. محدوده ما را کشف کنید، انتخاب خود را انجام دهید و تماشا کنید که سایت شما از مزایای آن بهره می برد.

لیست قیمت سرور استوک 1402

سرور دست دوم به معنی سروری است که قبلاً در یک محیط تجاری یا صنعتی استفاده شده و برای فروش به بازار دوباره معرفی شده است. این سرورها معمولاً از سرورهای جدیدتر کمتر قدرتمند و گاهی اوقات با قیمت مناسب‌تری برخوردار هستند. بعضی از سرورهای دست دوم، از فروشندگان معتبر و با تجربه خریداری شده‌اند.

بهترین سرور های دست دوم و سرور استوک را برای خرید سرور فیزیکی شما تهیه کرده ایم تا بتوانید بهترین سرور هایوی پی اس یا سرور های خصوصی را با ان راه اندازی بکنید .سرور خصوصی بهترین خرید از ماهان شبکه ایرانیان می تونید مار ا در گوگل جستجو کنید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها