اجرای فاز دوم طرح رجیستری از سه‌شنبه؛ آیفون اولین قربانی!

در ماه‌های اخیر یکی از جنجالی‌ترین بحث‌ها در فضای مجازی «طرح رجیستری» بوده که هنوز هم به اجرا در نیامده است! اما با این حال، به نظر می‌رسد این طرح به زودی از حالت آزمایشی خارج شده و به مرحله دوم و فاز عملیاتی وارد خواهد شد.

معاون وزیر ارتباطات امروز اعلام کرد که مرحله عملیاتی طرح رجیستری گوشی‌های همراه از روز سه‌شنبه آغاز می‌شود و به خریداران گوشی های آیفون اپل توصیه کرد که از خرید گوشی هایی که فاقد کد فعالسازی هستند، اجتناب کنند.

حسین فلاح جوشقانی گفت:

هر گوشی و یا تبلت سیم کارت خور که تا ساعت ۱۲ شب دوشنبه ۱۳ آذرماه در شبکه فعال شده باشد به عنوان گوشی مجاز شناخته می شود اما بعد از این تاریخ هر مدل گوشی و تبلت از برند «اپل» که به صورت قانونی وارد کشور نشده و در سامانه های گمرگی ثبت نشده باشد، در شبکه مخابراتی کشور سرویس نخواهد گرفت.

وی در ادامه افزود:

وزارت صنعت موظف شده که فرآیند را به شکلی پیش ببرد که از مبدایی که گوشی وارد کشور می شود، چیزی تحت عنوان کد فعالسازی یا هولوگرام، روی جعبه آن نصب شود تا خریدار با داشتن کد فعال سازی، اطمینان داشته باشد که گوشی، قانونی است.

او در مورد اینکه چرا اپل به عنوان برند اول انتخاب شده گفت: این کمپانی در حدود 11 درصد از سهم بازار کشور را در اختیار دارد، به همین دلیل طرح را با این برند که هم سهم خوبی در بازار دارد و هم سهم آن آنقدر نیست که بازار را تحت تاثیر زیاد قرار دهد، شروع کردیم.

همچنین او گفت که ظرف 45 روز آینده نیز باقی برندها به این طرح اضافه خواهند شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها