افت شدید قیمت بیت کوین، اتریوم و ریپل؛ چه اتفاقی در حال وقوع است؟

در ماه های اخیر خبرهای زیادی در مورد ارزهای دیجیتالی منتشر شد و حتی کاربرانی که در گذشته در مورد ارزهای رمزگذاری شده چیزی نمی دانستند، رو به خرید و فروش بیت کوین «Bitcoin»، اتریوم «Ethereum» و ریپل «Ripple» آورند. یکی از دلایلی که باعث شد بازار ارزهای دیجیتالی داغ شود، رشد خیره کننده ارزش بیت کوین بود، به طوری که قیمت بیت کوین در یک بازه چند ماهه بیش از 1000 درصد رشد کرد و باعث شد میلیادرهای جدیدی پدید آید!

همانطور که می‌دانید، قیمت بیت کوین تا 20 هزار دلار نیز افزایش پیدا کرد، اما بعد از مدتی، رشد خیره کننده این ارزدیجیتالی متوقف شد و طی چند هفته ارزش آن به 15 هزار دلار رسید. اما موضوعی که به تازگی رخ داده و عجیب به نظر می‌رسد افت شدید و هم‌زمان ارزش  بیت کوین، اتریوم، ریپل و دیگر ارزهای رمزنگاری شده است.

 

قیمت بیت کوین تا هفته گذشته مسیر 15 هزار دلاری را را دنبال می کرد، اما در چند روز اخیر ارزش این ارز با سقوط شدیدی روبرو شد و هم اکنون بیت کوین بین 10 تا 11 هزار دلار قیمت گذاری شده است! با کاهش ارزش بیت کوین، قیمت اتریوم و ریپل نیز با سقوط همراه بوده، به طوری که قیمت اتریوم از 1300 دلار به کمتر از 1000 دلار کاهش پیدا کرده و ریپل نیز از 1.9 دلار به 1.1 دلار رسیده است! این کاهش قیمت باعث شده ارزش بازار ارزهای رمزنگاری شده از 830 میلیارد دلار به 570 میلیارد دلار برسد!

قیمت بیت کوین

هرچند که بعضی از کشورها با رویی گشاده از ارزهایی دیجیتالی همچون بیت کوین استقبال کرده اند، اما کشورهای بسیاری با بزرگ شدن بازار سرمایه ارزهای دیجیتالی به دلیل ترس از ورشکستگی بانک ها، در حال اتخاذ تصمیماتی برای محدودیت خرید و فروش این ارزها هستند. این موضوع ریسک سرمایه گذاری در این بازار را افزایش می‌دهد و قطعا ارزش ارزهای رمزنگاری شده  را کاهش خواهد داد.

هفته پیش پارک سانگ کیک، وزیر دادگستری کره جنوبی اعلام کرد که این کشور در حال آماده سازی ممنوعیت خرید ارزهای دیجیتالی است.  البته بعد مسئولین این کشور اعلام کردند که این تصمیم هنوز نهایی نشده، اما با این حال، این موضوع نشان دهنده این است که کره جنوبی قصد دارد موضع خود در قبال ارزهای رمزنگاری شده را تغییر دهد و ممکن است به مرور کشورهای دیگر نیز رو به اتخاذ چنین تصمیماتی بیاورند!

لینک کوتاه http://bit.ly/2NqTiou

تبلیغات

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در هنگام ارسال دیدگاه، آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند.

مطالب مرتبط