قیمت طراحی سایت وردپرسی و برنامه نویسی؟ مزیت‌ها و معایب

با گسترش فضای مجازی، بسیاری از کسب وکارها و بیزینس های آنلاین توانستند بخش زیادی از درآمد خود را از این بستر تامین کنند. سایت وردپرسی و برنامه نویسی دو نمونه از این بسترهای آنلاین می‌باشند. اما سرمایه اولیه ای که باید برای صرف هزینه و قیمت طراحی سایت وردپرسی و برنامه نویسی کنار بگذاریم برای همه افرادی که جدیدا میخواهند از این طریق به کسب درآمد بپردازند اهمیت دارد.

اولویت اصلی آنها این است که یک سرمایه گذاری هدفمند داشته باشند و حداقل آن را از دست ندهند. هدف این است که بتوان به یک پیشرفت کاری مناسبی رسید و به سود سرشاری دست پیدا کرد. سایت های وردپرسی و برنامه نویسی تفاوت هایی با یکدیگر دارند. اما شاید افراد ندارد که بودجه خود را صرف طراحی کدام سایت کنند. در این مقاله میخواهیم در این مورد صحبت کنیم تا راهنمایی برای شرکت‌ها و بیزینس های نوپا باشد. پس این مطالب ذکر شده را از دست ندهید.

قیمت طراحی سایت وردپرسی چه مواردی را در بر می‌گیرد؟

اگر میخواهید برای طراحی سایت وردپرسی هزینه کنید باید بدانید که چندین بخش مهم شامل هزینه‌ها خواهد شد. پس از آنکه یک شرکت طراحی سایت معتبر پیدا کردید مراحل کار به این صورت است که در سایت های وردپرسی یک نام دامنه متناسب با حوزه کاری شما، قالب وردپرسی، هاست، افزونه‌ها یا پلاگین‌ها خریداری می‌شوند.

این‌ها هزینه هایی است که در ابتدای کار لازم و ضروری میباشد. بعد از آن هزینه طراح نیز که مسئولیت پیکربندی سایت را بر عهده دارد لحاظ خواهد شد. انجام المان های گرافیکی، طراحی بنر، لوگو از اقدامات جانبی است که حتما برای یک سایت وردپرسی در نظر گرفته می‌شود.

مراحل بعدی اقداماتی همچون پشتیبانی سایت و سئو سایت است که برای به نتیجه رساندن یک سایت وردپرسی باید درپیش بگیریم. اصولا نمیتوان وب سایت وردپرسی را بسیار ارزان دانست چرا که براساس وسعت کاری شما ممکن است زیر 10 میلیون تا چند 10 میلیون نیز در سال 1402 اختصاص داده شود.

قیمت طراحی سایت وردپرسی و برنامه نویسی؟ مزیت‌ها و معایب

به وب سایت وردپرسی احتیاج داریم یا برنامه نویسی؟

با توجه به توضیحاتی که در مورد قیمت طراحی سایت وردپرسی و برنامه نویسی شده ذکر شد حال باید ببینیم که آیا زمینه کاری ما به وب سایت وردپرسی احتیاج دارد یا کد نویسی شده؟ چه مزیت هایی برای هرکدام وجود دارد و افراد معیار سنجش را چگونه باید انجام دهند. در بخش ذیل در قالب مزایا و معایب به تفصیل توضیح میدهیم:

مزایا:

 • در سایت وردپرسی مدیریت بهتری برای تغییر المان های سایت دارید

 • با داشتن وب سایت وردپرسی دیگر احتیاجی نیست که به دنبال متخصصین برنامه نویسی باشید

 • امنیت ورود برس برای راه اندازی فروشگاه های آنلاین ایده آل است

 • با کمترین هزینه بهترین نتیجه را خواهید گرفت

 • بهینه سازی و رشد سریع کلمات کلیدی در گوگل

 • هزینه های تعمیر و نگهداری کمتر

 • تکمیل فرآیند طراحی در کوتاه ترین زمان

 • راحتی بالا در استفاده از سیستم وردپرس

 • بدون محدودیت برای تمام مشاغل کاری مگر مراکز دولتی و سازمان های بزرگ

معایب :

 • متخصصین بسیار کمی برای وبسایت های برنامه نویسی وجود دارد

 • شاید طراحی یک سایت کدنویسی بیش از 1 ماه زمان ببرد

 • مدیریت آن سخت است و اگر اشکال فنی بوجود آید برای برطرف کردن آن فرایند پیچیده ای در پیش است

 • هر المان اضافه ای که لازم است به سایت اضافه شود مانند وردپرس به صورت از پیش آماده شده نیستند و باید برنامه نویسان برای هر مرحله کد نویسی انجام دهند.

قیمت طراحی سایت برنامه نویسی

یک وب سایت برنامه نویسی از قالب های آماده استفاده نمی کند و تمامی مراحل طراحی از طریق کدنویسی انجام می‌شود. سایت‌های برنامه نویسی شده یک نوع پروژه سفارشی هستند. یعنی میتوانید بر اساس نیازی که در بیزینس شما وجود دارد یک قالب سفارشی را طراحی کنید. تمام بخش هایی که مرتبط با ظاهر سایت هستند می‌تواند بر اساس سلیقه شما تغییر پیدا کنند. افرادی که دارای ایده و طرح های مبتکرانه هستند غالبا به سفارش طراحی سایت کدنویسی روی می‌آورند. فکر می‌کنند با اینگونه وبسایتها بهتر می‌توانند تکنیک‌ها و ترفندهای راهبردی خود را جهت پیشبرد اهداف کاری دنبال کنند. قیمت طراحی سایت برنامه نویسی بسیار بیشتر از سایت وردپرسی است. زیرا طراحان زمان و انرژی زیادی را برای عملیاتی کردن کدها انجام میدهند.

پس بر اساس زحمتی که کار دارد طبیعی است که از قیمت بالایی نیز برخوردار باشد. اما شما باید ببینید که آیا در بیزینس خود به یک وب سایت برنامه نویسی احتیاج دارید یا خیر؟ این سوال مهمی است که در بخش بعد به آن پاسخ می‌دهیم.

مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها