مدیر مایکروسافت، مدیرکل وزارت ارتباطات شد

امیرحسین دوایی (معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات) با هدف تحقق برنامه ریزی و کمک به ساماندهی امور ایجاد و توسعه کریدور فناوری اطلاعات و همچنین توسعه نظام نوآوری بخشی ارتباطات از طریق تعامل و همکاری با دانشگاه‌ها، پژوهشکده ها و مؤسسات آموزش عالی جناب آقای روح الله رحمانی را به عنوان مدیرکل دفتر امور نوآوری و حمایت از سرمایه گذاری معرفی کرد.

روح الله رحمانی که برای بسیاری از فعالان حوزه فناوری چهره‌ای آشنا است، متولد و بزرگ شده ایالات متحده بوده و دارای مدرک دکترای هوش مصنوعی یادگیری ماشین از دانشگاه واشنگتن سنت لوییس است. رحمانی که سابقه مدیریتی در شرکت‌های بزرگ فناوری جهان نظیر مایکروسافت و آمازون را در رزومه خود به ثبت رسانده است، اکنون به عنوان استادیار دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران مشغول به فعالیت است.

در حکم انتصاب رحمانی، بر تعامل و توسعه همکاری‌های دانش محور با دانشگاه‌ها، پژوهشگاه و مؤسسات آموزش عالی جهت شناسایی، به کارگیری و ارتقای ظرفیت‌های علمی پژوهشی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، همکاری در شناسایی و تعیین و اولویت‌های فناوری‌های راهبردی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و کمک به برنامه‌ریزی طرح‌ها و پروژه‌های راهبردی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تأکید شده است.

کمک به تدوین و پایش برنامه‌های حمایتی برای ارتقای بازار و سطح فناوری شرکت‌های دانش بنیان بخش ICT و کمک به ساماندهی و بهینه‌سازی امور پژوهش و توسعه در بخش صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تعامل و همکاری با پژوهشگاه‌های وابسته از دیگر اهدافی است که در حکم انتصاب روح الله رحمانی قابل مشاهده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع مهر
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.